karta tv na pcmcia - która?

Karty graficzne, dźwiękowe, tv, monitory etc.
vertigo
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 20 kwie 2006, 16:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

karta tv na pcmcia - która?

Post autor: vertigo »

Witam!

Czy możecie mi polecić jakąś kartę TV na pcmcia działającą na Feisty?

Pozdrawiam :-)
Crowman
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 25
Rejestracja: 09 cze 2006, 21:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: Crowman »

Dobre pytanie. Mam Asus'a A6RP-AP002.
Cole_
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 23 lut 2007, 18:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Post autor: Cole_ »

Na Allegro jest AverTV Volar USB Hybrid i jest to jedyna karta na USB, która w wymaganiach ma wpisanego windowsa lub linuksa :w00t:

Kosztuje, niestety, 309 zł... Dlatego przydałoby się, żeby ktoś się podzielił wrażeniami z eksploatacji innej karty TV.
vertigo
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 20 kwie 2006, 16:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Post autor: vertigo »

Ja miałem kartę na PCI. Zwykły Medion na chipsecie Phillipsa. Kupiłem go za 50zl na Allegro. Doskonale współpracował z TVTime. Wydaje mi się, że generalnie karty na tych chipsetach dobrze współpracują z Ubuntu.

Teraz zmieniłem komputer na notebooka i dlatego interesuje mnie TV na pcmcia. Ale jakoś nie mogę znaleźć żadnych informacji na ten temat...
Awatar użytkownika
Jenot
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 18
Rejestracja: 01 sty 2008, 19:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: karta tv na pcmcia - która?

Post autor: Jenot »

Ja mam Pinnacle TV Hybrid Pro Stick na USB. Trzeba się trochę napocić, żeby zainstalować ale działa idealnie z tvtime (DVB jeszcze nie sprawdzane bo u mnie nie ma co sprawdzać). Karta nietania, ale działa pod Windowsem (XP, Vista), linuksem (7.10) i MacOS.

Zapomniałbym, z ATI (X1950Pro) nie udało mi się jej zmusić do działania (komunikat o braku obsługi YUY2 or sth przez sterownik fglrx). Z GF 7300 problemów nie ma.
kaamien
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 31 sty 2008, 16:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: karta tv na pcmcia - która?

Post autor: kaamien »

Odradzam karty "Smart TV Card" z chipsetem Philipsa 71** na układzie TDA8275. Tego badziewia nie udało mi się odpalić na żadnym wydaniu Ubuntu, ani 7.10 ani 8.04. Próbowałem wszystkiego, ale niestety karta nie ruszyła. Chipset i układ karty jest wspierany, lecz nie wiadomo jak zidentyfikować Smart TV Card przez wzgląd na firmę która produkuje karty - po prostu jest to tani badziew z chin. Karty takie chodzą na allegro w okolicach 60-90zł (cena lipiec/sierpień 2008 ).

Lepiej wydać trochę więcej i kupić kartę markową, która prawdopodobnie da się uruchomić pod linuchem.
Andrzej SP8WJS
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 23 kwie 2008, 12:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: karta tv na pcmcia - która?

Post autor: Andrzej SP8WJS »

Witam, podaję link do sklepu gdzie ta karta kosztuje 166 zł.,
http://www.avermedia.pl/katalog.php?&prod_id=17
JerryG
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 923
Rejestracja: 28 lut 2008, 21:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: karta tv na pcmcia - która?

Post autor: JerryG »

figa pisze:ja też czekam na konkretną odpowiedż kogoś kto ma kartę na PCMCIA pod Ubuntu 7.10 i nie ma z nią kłopotów
Witam!

Mam AwerMedia Cardbus 500+ na PCMCIA, uruchomilem ja w jeden dzien :razz:, zaraz po pierwszym podejsciu do Ubuntu, bylo troche szukania w necie i czytania bo wczesniej pod zadna inna dystrybucja nie probowalem uzywania kart TV.
Sprawowala sie lepiej jak pod XP, szybciej przelaczala kanaly.
larry36
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 01 lis 2008, 13:41
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: karta tv na pcmcia - która?

Post autor: larry36 »

opiszesz jak ja uruchomiłeś?
Awatar użytkownika
orsonik
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 110
Rejestracja: 09 sty 2007, 14:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: karta tv na pcmcia - która?

Post autor: orsonik »

Witam
Czy ktoś może napisac konkretne modele które działają z ubuntu na PCMCIA
rzimek
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 27 lut 2006, 20:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: karta tv na pcmcia - która?

Post autor: rzimek »

Dołączam się do pytania i prośby - czy ktoś może konkretnie podać model i ewentualnie link do działających pod Linuksem karty TV na złącze PCMCIA? Mnie interesuje ewentualnie taka karta pod USB, aczkolwiek nie jestem do końca przekonany.

Pamiętam swoje problemy z dwoma kartami TV na stacjonarkach pod PCI, chciałbym tego uniknąć :razz:

Pozdrawiam.
GNU/Linux + Lenovo n200 3000 T2390, 3GB RAM
jaszer
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 18 gru 2008, 16:43
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: karta tv na pcmcia - która?

Post autor: jaszer »

Mnie również interesowała by karta tv do laptopa najlepiej pod USB i tak żeby nie było problemów z instalacją.
Andrzej SP8WJS
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 23 kwie 2008, 12:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: karta tv na pcmcia - która?

Post autor: Andrzej SP8WJS »

Witam wszystkich, generalnie temat kart TV nie jest tematem łatwym, osobiście walczyłem z tym bardzo długo. W systemach linux w tym także UBUNTU ważne jest w oparci o jaki chipset (układ scalony) jest wykonana karta, podaje to przeważnie producent w instrukcji. W oparciu o tą informację jesteśmy w stanie sprawdzić czy nasza wersja systemu a dokładnie kernel (jądro) obsługuje ten chipset, i tu jest sedno jeżeli tak to praktycznie pozostaje konfiguracja oprogramowania do przechwytywania obrazu i cieszymy się z oglądania TV. To trochę teorii, teraz do rzeczy jako kartę TV i tu zdecydowanie polecam pod USB, zastosowałem http://www.hauppauge.com/site/products/data_usb2.html
uwaga pracuje pod UBUNTU 8.04 i 8.10, w wersji 7.10 są duże problemy. Jako programu do przechwytywania obrazu polecam z repozytorium zainstalować tvtime. Jak już mamy podłączoną kartę pod USB, oczywiście podłączoną antenę z sygnałem np. TV kablowa i zainstalowany tvtime, uruchamiamy konsolę i wpisujemy polecenie tvtime-scanner, w tym momencie następuje scanowanie odbieranych sygnałów, po zakończeniu zamykamy konsolę uruchamiamy tvtime i wszystko. Dla ścisłości kartę oprócz portu USB należy połączyć kablem zakończonym małymi jackami gniazdo na karcie audio out i wejście liniowe w komputerze, brak tego połączenia będzie skutkował brakiem dźwięku. Niebawem będę testował karty cyfrowe DVB-T z racji takiej że w 2012 roku nastąpi koniec transmisji analogowej TV w Polsce.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość