MSI PR600 Power manager

Przenośne komputery i problemy z nimi związane
Impu
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 15 maja 2008, 11:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04

MSI PR600 Power manager

Post autor: Impu »

Witam, mam problem z zarządzaniem energią w laptopie MSI pr600. Mam kubuntu 7.10, po kilkudziesięciu minutach pracy, niezależnie czy pracuje na baterii czy pod zasilaczem, power manager zaczyna mi co kilka minut na zmiane pokazywać, że jestem na baterii, za chwile, ze podłączłem zasilanie, albo że bateria jest pusta w momencie gdy jestem na zasilaczu i mam pełną baterię - ogólnie power manager robi co chce. Pod XP nie mam żadnych problemów z zasilaniem. Proszę o wskazówki, co powinienem sprawdzić ;)
Awatar użytkownika
Echinos
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 237
Rejestracja: 15 maja 2005, 09:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: MSI PR600 Power manager

Post autor: Echinos »

Błąd znany i zgłaszany na Launchpad.
Prawdopodobnie problem leży po stronie niepoprawnej kompilacji DSDT przez producenta.

Możesz poczytać sobie mało optymistyczne wiadomości na forum MSI o tym problemie:
http://forum.msi.com.tw/index.php?topic=114081.0

Generalnie na 8.10 problem jest mniej uciążliwy niż w poprzednich wersjach. W poprzednich wersjach wariowała matryca (zmieniała się jasność). W 8.10 zmieniają się tylko wskazania i ikonka - matryca nie zmienia jasności.
Impu
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 15 maja 2008, 11:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04

Odp: MSI PR600 Power manager

Post autor: Impu »

ok, dzięki za linki :) mam jeszcze tylko pytanie, czy takie skakanie z zasilacza na baterie i na odwrót (chodzi o komunikaty power managera) może wpływać destrukcyjnie np. na dysk ?
Awatar użytkownika
mgrQkiZ
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 252
Rejestracja: 03 mar 2008, 17:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: MSI PR600 Power manager

Post autor: mgrQkiZ »

mam ten sam laptop i też wyskakuje ten problem. mam również problem z określeniem właściwej temperatury procesora. najpierw po uruchomieniu systemu pokazuje 50 stopni czyli ok a nagle potem wskazuje 140. bez sensu.
www.qkiz.pl - 100% geek blog
Podaruj 1% osobie chorej na stwardnienie rozsiane --> www.sm.qkiz.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Laptopy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość