Nie działa ubudsl? Alternatywny sposób instalacji. Chodzi na każdym systemie. (9.04)

Neostrada, DialNet, Net24
michal12345
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 119
Rejestracja: 13 cze 2007, 20:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Nie działa ubudsl? Alternatywny sposób instalacji. Chodzi na każdym systemie. (9

Post autor: michal12345 »

A wersje 0.4 próbowałeś?
Solve pisze:A można wiedzieć kiedy wyjdzie poprawiona wersja Net? Ta łącząca się przez ZXDSL.
Mam nadzieje, że niedługo.
Solve
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 11 lut 2009, 02:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Nie działa ubudsl? Alternatywny sposób instalacji. Chodzi na każdym systemie. (9

Post autor: Solve »

Jeśli chodzi o mnie, to próbowałem wersji 0.4 i pre alpha 0.5.
Awatar użytkownika
sciepkot
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 12
Rejestracja: 05 maja 2009, 19:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Nie działa ubudsl? Alternatywny sposób instalacji. Chodzi na każdym systemie. (9

Post autor: sciepkot »

Jeszcze wersji 0.4 nie próbowałem, ale już się zabieram do tego.

EDIT:
Zainstalowałem wersję 0.4.
Podczas instalacji pokazało się trochę błędów, ale jest komunikat, że konfiguracja przebiegła pomyślnie.
Jednak podczas uruchomienia programu net pojawiają sie te same komunikaty co przy wersji 0.5:
sudo pppd call net

Plugin pppoatm.so loaded.

Using interface ppp0

Connect: ppp0 <--> 0.35

LCP: timeout sending Config-Requests

Connection terminated.

Modem hangup

Using interface ppp0

Connect: ppp0 <--> 0.35

LCP: timeout sending Config-Requests

Connection terminated.

Modem hangup
Awatar użytkownika
Watras15
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 58
Rejestracja: 22 cze 2007, 11:05
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Nie działa ubudsl? Alternatywny sposób instalacji. Chodzi na każdym systemie. (9

Post autor: Watras15 »

Poczekaj aby modem się synchronizował. Jak nadal będzie to samo to uruchom jeszcze raz kompa, przepnij do innego usb modem.
lawojku
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 110
Rejestracja: 01 wrz 2008, 09:31
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Odp: Nie działa ubudsl? Alternatywny sposób instalacji. Chodzi na każdym systemie. (9

Post autor: lawojku »

ja mam wersję net 0.4

zrobiłem wszystko według jednej z instrukcji zamieszczonej w poprzednich postach z małymi uproszczeniami: czyli:

ściągnąłem, rozpakowałem w formie bałaganu) w katalogu domowym, odpaliłem konsolę,
dalej według innstrukcji, czyli w terminalu:

sudo ./net

wyświetla się to i owo, długi ciąg errorów, komunikatów itd, no i na końcu lista rzeczy do zrobienia,

klikam to, co należy: czyli jedynkę, jako konfiguracja modemu itd
dalej po ciągu komunikatów wyświetla się wybór,

Wybieram jedynkę, czyli Neostradę,

Dalej: Podaję login: cośtam@neostarda.pl
Dalej: hasło

enter
kończę
zamykam konsolę.

Resetuję komputer.

Odpalam konsolę:
wpisuję: sudo pppd call net

Oczywiście łączy

Dalej: w terminalu: sudo gedit /etc/rc.local

dopisuję w przedostatniej linijce: pppd call net

Zapisuję. Zamykam okienko.

Tworzę aktywator na pulpicie:
typ: program w terminalu
Nazwa: Internet
Polecenie: sudo pppd call net
Zapisuję, mam aktywator na pulpicie.

Dalej: Otwieram Preferencje/programy startowe
dodaję (z pulpitu aktywator - Internet do programów startowych. Zaznaczam dla pewności haczykiem raz jeszcze;)

Resetuję komputer.

Internet działa od "ręki"

Czyli bez problemu.
Awatar użytkownika
sciepkot
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 12
Rejestracja: 05 maja 2009, 19:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Nie działa ubudsl? Alternatywny sposób instalacji. Chodzi na każdym systemie. (9

Post autor: sciepkot »

Watras15 pisze:Poczekaj aby modem się synchronizował. Jak nadal będzie to samo to uruchom jeszcze raz kompa, przepnij do innego usb modem.
Dzięki za odpowiedź. Wieczorem będę w domu to spróbuję przepiąć się do innego usb i zobaczymy co będzie.
didawid
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 06 maja 2009, 15:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Nie działa ubudsl? Alternatywny sposób instalacji. Chodzi na każdym systemie. (9

Post autor: didawid »

Witam,

Mam podobny problem, jak kolega sciepkot, ale zmiana gniazda usb nic nie daje.
Chętnie wysłałbym "logi", ale jestem na tyle zielony, że nawet nie wiem, gdzie ich szukać.
Pozdrawiam.
michal12345
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 119
Rejestracja: 13 cze 2007, 20:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Nie działa ubudsl? Alternatywny sposób instalacji. Chodzi na każdym systemie. (9

Post autor: michal12345 »

didawid pisze:Witam,

Mam podobny problem, jak kolega sciepkot, ale zmiana gniazda usb nic nie daje.
Chętnie wysłałbym "logi", ale jestem na tyle zielony, że nawet nie wiem, gdzie ich szukać.
Pozdrawiam.
Ok. A jaki masz modem?
Awatar użytkownika
sciepkot
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 12
Rejestracja: 05 maja 2009, 19:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Nie działa ubudsl? Alternatywny sposób instalacji. Chodzi na każdym systemie. (9

Post autor: sciepkot »

Niestety zmiana gniazda USB nic nie daje.
Wielokrotne włączanie i wyłączanie komputera również.

A może program nie współpracuje z tym modemem???

Modem: Sagem F@st 800 E2T
michal12345
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 119
Rejestracja: 13 cze 2007, 20:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Nie działa ubudsl? Alternatywny sposób instalacji. Chodzi na każdym systemie. (9

Post autor: michal12345 »

sciepkot pisze:Niestety zmiana gniazda USB nic nie daje.
Wielokrotne włączanie i wyłączanie komputera również.

A może program nie współpracuje z tym modemem???

Modem: Sagem F@st 800 E2T
Ja dziś testowałem net 0.5 na Ubuntu 9.04 i jak net uruchamiałem było coś takiego jak u Ciebie w poście: viewtopic.php?p=593863#p593863 zrobiłem reset po włączeniu komputera odłączyłem i podłączyłem ponownie modem i wszystko hula. Powinno pomóc spróbuj jeszcze raz. Program współpracuje z tym modemem.
Awatar użytkownika
sciepkot
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 12
Rejestracja: 05 maja 2009, 19:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Nie działa ubudsl? Alternatywny sposób instalacji. Chodzi na każdym systemie. (9

Post autor: sciepkot »

Ja dziś testowałem net 0.5 na Ubuntu 9.04 i jak net uruchamiałem było coś takiego jak u Ciebie w poście: http://forum.ubuntu.pl/showpost.php?...3&postcount=83 zrobiłem reset po włączeniu komputera odłączyłem i podłączyłem ponownie modem i wszystko hula. Powinno pomóc spróbuj jeszcze raz. Program współpracuje z tym modemem.
Próbuję i próbuję ale nic z tego.
Będę musiał chyba poczekać na działające UBUDSL i dopiero wtedy będę aktualizował do UBUNTU 9.04.
didawid
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 06 maja 2009, 15:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Nie działa ubudsl? Alternatywny sposób instalacji. Chodzi na każdym systemie. (9

Post autor: didawid »

Posiadam modem Sagem Fast 800 E4.

Dzisiaj zauważyłem coś wielce intrygującego - gdy wejdę w konsolę przy pomocy ctrl+alt+f1 i wpiszę standardowe "pppd call net" to chyba wszystko się łączy, bo wykakuje dla odmiany ip oraz dns, ale gdy wracam na pulpit przy pomocy ctrl+alt+f1 - myszka nie odpowiada, działają niektóre skróty klawiaturowe i tyle; gryzonia podpinam również pod usb.
Awatar użytkownika
pendejo
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 297
Rejestracja: 09 cze 2007, 12:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Nie działa ubudsl? Alternatywny sposób instalacji. Chodzi na każdym systemie. (9

Post autor: pendejo »

didawid bo ten sagem to łasy na prąd jest i sciaga prawie wszystko z portu USB. Najlepiej by było gdybys miał dostęp do portów na płycie głównej i zobaczył jak masz je wyprowadzone na zewnątrz obudowy. Sprawa rozchodzi sie o to, by myszka była podpięta do innej grupy niż sagem.

http://i39.tinypic.com/10crcz4.jpg tu zaznaczyłem orientacyjne rozmieszczenie USB na płycie.
Linux user number 485555
Ubuntu user number 26314
marcinsud
Adrianss
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 07 wrz 2008, 15:27
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Nie działa ubudsl? Alternatywny sposób instalacji. Chodzi na każdym systemie. (9

Post autor: Adrianss »

Zainstalowałem Net w wersji 0.5. Lampki na moim ZTE się wreszcie zapaliły jednak przy próbie połączenia widzę tylko:
"Plugin pppoatm.so loaded.
PPPoATM plugin_init
PPPoATM setdevname_pppoatm - SUCCESS:0.35
connect(0.35): No such device"
Czemu?
michal12345
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 119
Rejestracja: 13 cze 2007, 20:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Nie działa ubudsl? Alternatywny sposób instalacji. Chodzi na każdym systemie. (9

Post autor: michal12345 »

Odp jest w tym poście: viewtopic.php?p=593798#p593798 musisz poczekać na nową wersję.
didawid
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 06 maja 2009, 15:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Nie działa ubudsl? Alternatywny sposób instalacji. Chodzi na każdym systemie. (9

Post autor: didawid »

W swej plycie głównej mam jedynie dwa gniazda USB.

Zauważyłem również, że jeżeli w terminalu odpalonym w trybie graficznym również mogę się połączyć, jeżeli odepnę myszkę, tak więc jutro poszukam przejściówki z USB na PS2, albo myszki na PS2.

Bardzo Ci dziękuję, szanowny pendejo!
Adrianss
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 07 wrz 2008, 15:27
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Nie działa ubudsl? Alternatywny sposób instalacji. Chodzi na każdym systemie. (9

Post autor: Adrianss »

Poradziłem sobie z tym instalując starą wersję UbuDSL. Ze sterownikiem z Neta śmiga pięknie, tylko ręcznie trzeba uruchamiać demona.
Awatar użytkownika
Medion
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 02 kwie 2007, 17:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: Nie działa ubudsl? Alternatywny sposób instalacji. Chodzi na każdym systemie. (9

Post autor: Medion »

apocalyptiq pisze:No wiesz, robił ten program za darmo, a żyć z czegoś trzeba - coś słyszałem że Adrian ma teraz mature, to i kasa na studia sie przyda ;-) I tak spoko że taki fajny program napisał, do Ubuntu 9.04 spisywał się świetnie :-)
no to może niech zacznie pisać programy dla MS (tam jest kasa) to po co zmieniać system na linuxa (na linuxa też ma być płatne jak w MS)//AD 2 Tylko mi nie pisz ze Adrian żył z tego projektu //może czas dać noge do Debiana gdzie ludzie nie piszą dla kasy:pt36: moim zdaniem było fajnie ale teraz jest gorzej jeśli chodzi o ubuntu//linux to system od ludzi dla ludzi wolne oprogramowanie itp.
adrian5632
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 259
Rejestracja: 17 gru 2006, 16:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma

Odp: Nie działa ubudsl? Alternatywny sposób instalacji. Chodzi na każdym systemie. (9

Post autor: adrian5632 »

Medion pisze:no to może niech zacznie pisać programy dla MS (tam jest kasa) to po co zmieniać system na linuxa (na linuxa też ma być płatne jak w MS)//AD 2 Tylko mi nie pisz ze Adrian żył z tego projektu //może czas dać noge do Debiana gdzie ludzie nie piszą dla kasy:pt36: moim zdaniem było fajnie ale teraz jest gorzej jeśli chodzi o ubuntu//linux to system od ludzi dla ludzi wolne oprogramowanie itp.
Zajmij się lepiej sobą, a nie snuj jakichś insynuacji w stosunku do mnie. To, co i dla kogo robię nie jest twoją sprawą. Ponadto polecam zapoznać się najpierw ze słownikiem ortorgraficznym, bo do poprawnej polszczyzny trochę ci jeszcze brakuje, a następnie z pojęciem "komercyjny projekt" - to, że coś nie jest open source, nie znaczy, że jest płatne. A trzy lata, które poświęciłem na pomoc użytkownikom oczywiście się nie liczą. Życie nie polega tylko na tym, że ktoś ci daje, a ty tylko bierzesz. Żyć z czegoś trzeba, a rozwijając jeden projekt open source na pewno zajdę daleko i wiele zarobię, by mieć na chociażby podstawowe potrzeby. Gratuluję czytania ze zrozumieniem i logicznego myślenia :bag:.
To tyle z mojej strony - więcej nie zamierzam się nikomu z niczego tłumaczyć.
[IMG]http://www.ubudsl.com/media/UbuDSL.png[/IMG]
Masz problem z UbuDSL? Nie zapomnij wygenerować i załączyć loga do postu!
Awatar użytkownika
Watras15
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 58
Rejestracja: 22 cze 2007, 11:05
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Nie działa ubudsl? Alternatywny sposób instalacji. Chodzi na każdym systemie. (9

Post autor: Watras15 »

Dzięki za ubudsl. Sprawowało się dobrze:) Powodzenia w maturze. Zdajesz infe czy tylko mate?
ODPOWIEDZ

Wróć do „ADSL”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości