blokowanie wysylanych pakietow w kadu

Instalacja i konfiguracja oprogramowania sieciowego.
RobertUbuntu
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 27
Rejestracja: 23 gru 2009, 20:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

blokowanie wysylanych pakietow w kadu

Post autor: RobertUbuntu »

A więc loguję się na kadu bez problemu, otrzymuje wiadomości, ale nikt nie otrzymuje moich. Piszę i nikt ich nie dostaje:/ reinstal był i nic.
Miałem kiedyś na windzie taki numer ale to był jakiś wirus który blokował wysyłane pakiety, ma ktoś jakiś pomysł?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
gibbon
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 16
Rejestracja: 07 paź 2007, 23:27
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Odp: kadu

Post autor: gibbon »

pobierz kadu http://www.kadu.net/download/stable/kad ... .4.tar.bz2 i zainstaluj:

Kod: Zaznacz cały

cd sciezka/do/rozpokawanego/archiwum
sudo ./Instaluj
powinno działać i najpierw usuń zainstalowaną wersje
10 zatrzymanych 15 nie zyje;]
inny OS= Arch linux
adrikux

Odp: kadu

Post autor: adrikux »

Założę się, że autor wątku po przeczytaniu twojego postu nie będzie w stanie określić pakietów niezbędnych do prawidłowego przeprowadzenia kompilacji. Pamiętam, bo także korzystałem z pakietu źródłowego. Nie jestem w stanie ci napisać konkretnie wymagane pakiety, ale jeśli nie jesteśużytkownikiem KDE to zaopatrz się w biblioteki tego środowiska, są to pakiety libqt4, przydatne są biblioteki Qt z dopiskiem -dev.
Awatar użytkownika
gibbon
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 16
Rejestracja: 07 paź 2007, 23:27
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Odp: kadu

Post autor: gibbon »

skoro instalował kadu z apt-get czy jak to tam jest w ubuntu to mu sie doinstalowało to co potrzebne. a gdy usunie to tylko kadu. myle sie?
10 zatrzymanych 15 nie zyje;]
inny OS= Arch linux
Awatar użytkownika
Carnophage
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 169
Rejestracja: 03 maja 2008, 22:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: 127.0.0.1
Kontakt:

Odp: kadu

Post autor: Carnophage »

gibbon pisze:skoro instalował kadu z apt-get czy jak to tam jest w ubuntu to mu sie doinstalowało to co potrzebne. a gdy usunie to tylko kadu. myle sie?
Mylisz sie, gdy korzystal z repozytorium zainstalowalo mu sie to co potrzebne do uruchomienia kadu, a nie biblioteki potrzebne do jego kompilacji.

Swoja droga, zamiast naiwnej reinstalacji, sugerowalbym raczej sprawdzic czy dany numer bedzie dzialal z innym komunikatorem oraz czy nowy numer bedzie mial te same objawy w kadu.
Happy aptosid user ^__^
RobertUbuntu
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 27
Rejestracja: 23 gru 2009, 20:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: kadu

Post autor: RobertUbuntu »

kadu uzywalem i dzialalo, wczoraj przestalo, korzystalem z webgadu i numer dzialal i dostawali moje wiadomosci. Przed chwila wrocilem odpalilemi znowu normalnie dziala, nie wiem o co chodzi.
Awatar użytkownika
Carnophage
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 169
Rejestracja: 03 maja 2008, 22:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: 127.0.0.1
Kontakt:

Odp: kadu

Post autor: Carnophage »

RobertUbuntu pisze:kadu uzywalem i dzialalo, wczoraj przestalo, korzystalem z webgadu i numer dzialal i dostawali moje wiadomosci. Przed chwila wrocilem odpalilemi znowu normalnie dziala, nie wiem o co chodzi.
Kadu tak czasami ma (przynajmniej u mnie), gdy na chwile zniknie polaczenie sieciowe (chocby przy resecie po zmianie ip przez dostawce). Pomaga mu wtedy ustawienie statusu niedostepny na chwile (badz restart kadu).
Happy aptosid user ^__^
RobertUbuntu
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 27
Rejestracja: 23 gru 2009, 20:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: blokowanie wysylanych pakietow w kadu

Post autor: RobertUbuntu »

Zanim napisałem posta próbowałem zmiany statusy, restartowałem lapka robiłem reinstalke etc. A ten stan utrzymywał się ponad 3h wiec już zgłupiałem i dopiero napisalłem.
pozdrawiam i dzięki za wszystkie odp.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sieci, serwery, Internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości