Dostep do ubuntu na vmware z windowsa

Tutaj można zadać pytanie, jeśli Linuksa widzi się pierwszy raz w życiu ;)
patgaw
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 26 cze 2006, 21:30
Płeć: Kobieta
Środowisko graficzne: Blackbox
Architektura: x86

Dostep do ubuntu na vmware z windowsa

Post autor: patgaw »

Witam. Moim systemem operacyjnym jest windows xp, ale sobie zainstalowalem vmware playera a na nim najnowsze ubuntu.
No i problem jest taki ze internet na tej wirtualnej maszynie dziala mi tylko jak ustawie w vmware internet w opcji nat, a w tej opcji nie moge dostac sie spod windowsa na serwer www zainstalowany na ubuntu. czytalem ze trzeba ustawic na bridged mode, ale w tej opcji nie dziala mi internet pod ubuntu. Czytalem takze ze jak ma sie ip przydzielane przez dhcp to bridged mode nie bedzie dzialac.

Moje pytanie jest takie, jak zrobic aby na ubuntu miec internet, a jak odwiedze pod windowsem http://localhost to zeby mi laczylo z serwerem postawionym na ubuntu.
ema
Awatar użytkownika
woseba
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 153
Rejestracja: 19 lis 2008, 11:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Dostep do ubuntu na vmware z windowsa

Post autor: woseba »

Z tego co piszesz, to chyba źle próbujesz dostać się na wirtualną maszynę...po localhost dobijasz się tylko i wyłącznie do interfejsu loopback, czyli do tej maszyny, z której wywołujesz. Więc jak na windowsie dobijasz się do localhost to łączysz się do windowsa...Sprawdź czy w trybie bridged masz kontakt z ubuntu do windowsa.
Registered Ubuntu User # 31195
You are registered Linux user number 527911
ubuntu-pomoc.org
patgaw
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 26 cze 2006, 21:30
Płeć: Kobieta
Środowisko graficzne: Blackbox
Architektura: x86

Odp: Dostep do ubuntu na vmware z windowsa

Post autor: patgaw »

ale probowalem tez zamiast localhosta wpisywac ip maszyny wirtualnej, czyli 192.168.183.1 i 192.168.230.1 i tez nie laczy.
za to moge zpingowac spod windowsa te adresy zarowno w trybie nat i bridged i skanujac porty pokazuje jakies otware, ale 80 jest zamkniety.
od 1 do 1024 otwarte sa:
Port 135 Open (epmap)
Port 139 Open (netbios-ssn)
Port 666 Open (mdqs)
Port 912 Open

w trybie bridged nie moge spingowac nic bo wypisuje sie: connect: Network is unreachable
a w trybie nat moge spingowac ip windowsa, ale nie moge sie polaczyc z serwerem www postawionym na windzie.

ale to chyba nie ma nic wpolnego, bo jak wylacze maszyne wirtualna to i tak dalej moge pingowac te adresy, bo one sa przydzielone do polaczen siecowych utworzyonych przez vmware.

EDIT:
ok udalo mi sie zrobic ze dziala w bridged mode, ale teraz mam inne zewnetrzne ip dla maszyny wirtualnej a inne dla host os.
i problem jest taki ze z zewnatrz moge kominukowac sie zarowno z host jak i guest os, ale nie moge komikowac sie miedzy nimi uzywajac ich zewnetrznych ip. nawet pingowac sie nie da.
jak to naprawic?
ema
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedszkole Linuksa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 320 i 1 gość