nokia e52 wasze opinie

Porady sprzętowo-handlowe
Awatar użytkownika
empitt
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 465
Rejestracja: 16 lis 2007, 13:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: nokia e52 wasze opinie

Post autor: empitt »

Pokaż mi firmę, która robi rzeczy z wysokiej półki? Bo ja takiej niestety już nie znam. Krótko mówiąc teraz mamy wszystko "plastikowej" jakości i staje się coraz bardziej luksusowa. Moi rodzice posiadają kamerę Sony na 8mm, radio na kasety również Sony, telewizor Thomsona (cyfrowo-analogowy), mikrofalówkę Moulinex - mają średnio po dwadzieścia lat i uwierz mi, ale to była dopiero jakość i takiej się nie spotka już dzisiaj, niestety.

Bardzo dobrze pamiętam mój komputer Commodore CDTV i miałem go na początku lat 90 (http://www.cdtv.org.uk/cdtv1.jpg). Jego jakość i wykonanie, a nawet sam wygląd był bardzo perfekcyjnie zrobiony w porównaniu z dzisiejszymi komputerami, nawet dżojstik był bezprzewodowy (ale strasznie szybko jadł baterie ;) bo starczały mi one na kilka dni).
Awatar użytkownika
EF
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 781
Rejestracja: 25 lip 2007, 14:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Odp: nokia e52 wasze opinie

Post autor: EF »

Bo zostaliśmy zalani wyrobami chińskimi. Też mam jeszcze kamerę Sony, radia na kasety już nie. Z wysokiej półki? Yamaha, Harman Kadron? Tylko ile musisz zapłacić np. za amplituner Yamahy :P
Chakra Linux user.
Awatar użytkownika
empitt
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 465
Rejestracja: 16 lis 2007, 13:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: nokia e52 wasze opinie

Post autor: empitt »

Ale z drugiej strony nie powinniśmy tak narzekać, ponieważ dzięki temu mamy dużo tańszy sprzęt i każdy może go mieć, a nawet wymieniać na nowszy co kilka lat. Choć też nie ma co ukrywać, że z tą słabą jakością niektórzy za bardzo przeginają, bo jakiś poziom i granice normy powinny być.
Awatar użytkownika
EF
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 781
Rejestracja: 25 lip 2007, 14:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Odp: nokia e52 wasze opinie

Post autor: EF »

empitt: zastanów się ile trzeba zapłacić za sprzęt o jakości zbliżonej do Unitry. Albo za głośniki jakości Tonsila. Grube pieniądze.. Szkoda.
Chakra Linux user.
Awatar użytkownika
empitt
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 465
Rejestracja: 16 lis 2007, 13:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: nokia e52 wasze opinie

Post autor: empitt »

No już nie przesadzajmy z tym z sprzętem, ponieważ został poruszony temat o Nokii E52, czyli o produkcie dla normalnego użytkownika, a te głośniki, o których mówisz są dla miłośników, napaleńców, zawodowców, nawet na dyskotekach i stadionach je mają (więc trochę nie ta liga :P). Tak poza tym nasza rozmowa wykracza poza ten temat, bo w końcu mówimy o telefonie.
Dominbik
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2010, 08:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: nokia e52 wasze opinie

Post autor: Dominbik »

Admc pisze:N900 po woli robi się przestarzała. Obecnie wg mnie najlepszym telefonem dostępnym dla zwykłego człowieka jest HTC Desire HD.
Zależy co masz na myśli mówiąc zwykły człowiek. Dla przeciętnych ludzi ten telefon jest za b.zaawansowany i nie wykorzystają oni chodź 50% jego możliwości. Często tak na prawdę ludzie po 40, biznesmeni etc nie mają czasu, ochoty bawić się i zgłębiać tych technologicznych nowinek. bajerów i telefon ma być telefonem (tak jak swego czasu było z 6310i - swoją droga protoplasta E52).

Zasada jest taka, zwykły telefon to te non-os w zupełności wystarczają, chcesz lepszy telefon bierzesz symbiana, chcesz pda z funkcją telefonu bierzesz windows mobile, inne umieściłbym po środku ale dotykowe trzymające 1 dzień bardziej w stronę bajeru.
empitt pisze:Pokaż mi firmę, która robi rzeczy z wysokiej półki? Bo ja takiej niestety już nie znam.
EF pisze:Yamaha, Harman Kadron? Tylko ile musisz zapłacić np. za amplituner Yamahy :P
jak już jesteśmy przy audio; ProAc, Electrocompaniet . Dużo jest takich firm w poszczególnych dziedzinach, i nie oszukujmy się, samsung i wszystkie firmy tego typu to masówki, firmy dla ludu. Oczywiście mają w swojej ofercie sprzęty lepszej klasy (np keidyś walkman pro w sony) ale biorąc pod uwagę całość jest to właśnie średnia półka, cokolwiek miałoby to oznaczać. Ja do Samsunga zraziłem się już kilka lat temu zwłaszcza przez ich rozwiązania i myśli techniczne. W nokii mogłem ładować i jednocześnie podłączyć telefon do komputera czy słuchawki a w tej co mam teraz słuchawki, kabel usb i ładowarka na raz. We wtykach samsunga czy lg nei wiem czy już się to zmieniło ale zobacz jak wyglądały wtyki samsunga do ładowania jakies 2 lata temu. W domu mam LG KU990 przy ładowaniu zawsze muszę sprawdzić którą stroną wkładam, porównaj to sobie teraz z taką nokią - prostota i instynkt robi swoje, chodź uważam że teraz jest on za cienki i łatwo go złamać. Ale coś takeigo zdobywa się w doświadczeniu.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Admc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2149
Rejestracja: 23 lip 2009, 08:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: nokia e52 wasze opinie

Post autor: Admc »

@Dominbik
Mówiąc dla zwykłego człowieka, chodziło mi o to, że mogę wejść do sklepu i kupić ten telefon, widocznie nie wszyscy załapali o co mi chodzi, więc może powinienem użyć słowa ogólnodostępny.
Lepsze telefony to mogą mieć np. służby specjalne czy testerzy nowych telefonów.

Swoją drogą, szkoda że ludzie wykorzystują mniej niż 50% funkcji telefonu, bo nie wiedzą co tracą. Chętnie wymieniłbym się z jakim biznesmenem co nie ma czasu. Wziąłbym jego wypasiony telefon i wręczyłbym mu moją starą Nokię 3100, bo taka mu podobno wystarcza.
╔═╦╗╔╦═╦═╦╗╔╗Blaszak (Phenom II x4 955BE, 4 GB RAM, GF GTX 550Ti) - Kubuntu 13.10 amd64
║═╣║║║╔╣╔╣╚╝║Toshiba Satellite A110-293 - Lubuntu 13.10 x86
║╔╣╚╝║║║║╚╗╔╝HTC Hero - Tegro 2.6 (Android 2.1)
╚╝╚══╩╝╚╝♥╚╝ Liczniki: Linux - 496087, Ubuntu - 28751.
Awatar użytkownika
vidar
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 56
Rejestracja: 31 maja 2009, 17:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: nokia e52 wasze opinie

Post autor: vidar »

no całkiem ciekawe rzeczy piszecie to inaczej android czy symbian ??
_____________

Wiedza o tym, gdzie znaleźć informacje i jak ich używać – to tajemnica sukcesu
Awatar użytkownika
empitt
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 465
Rejestracja: 16 lis 2007, 13:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: nokia e52 wasze opinie

Post autor: empitt »

Swoją drogą, szkoda że ludzie wykorzystują mniej niż 50% funkcji telefonu
Może dlatego, że nie potrzebują tylu funkcji oraz nie samym telefonem żyjemy. A tak na marginesie jakie funkcje masz na myśli?
Awatar użytkownika
EF
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 781
Rejestracja: 25 lip 2007, 14:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Odp: nokia e52 wasze opinie

Post autor: EF »

vidar: nie tak dawno była o tym dyskusja. Większość wybiera Androida, to jasne :)

empitt: chociażby nawigację, cyfrowy kompas, wbudowany router wifi. Szkoda, że nikt nie robi telefonów dostosowanych do konkretnego użytkownika. Na zamówienie, tzn jak chcę z bez aparatu to nie ma problemu. Nie potrzebuję routera wifi? To dostanę telefon bez, bo po co za to płacić.
Chakra Linux user.
Awatar użytkownika
Admc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2149
Rejestracja: 23 lip 2009, 08:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: nokia e52 wasze opinie

Post autor: Admc »

Cyfrowy kompas (tak naprawdę czujnik pola magnetycznego) jest przydatny jak szukasz kluczy po ciemku. Wystarczy zainstalować pierwszą lepszą aplikację typu wykrywacz metali.
╔═╦╗╔╦═╦═╦╗╔╗Blaszak (Phenom II x4 955BE, 4 GB RAM, GF GTX 550Ti) - Kubuntu 13.10 amd64
║═╣║║║╔╣╔╣╚╝║Toshiba Satellite A110-293 - Lubuntu 13.10 x86
║╔╣╚╝║║║║╚╗╔╝HTC Hero - Tegro 2.6 (Android 2.1)
╚╝╚══╩╝╚╝♥╚╝ Liczniki: Linux - 496087, Ubuntu - 28751.
Awatar użytkownika
empitt
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 465
Rejestracja: 16 lis 2007, 13:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: nokia e52 wasze opinie

Post autor: empitt »

Co do nawigacji, to fajna rzecz, tylko że nie każdy jej potrzebuje, reszta dla mnie to zbędne bajery. Telefony mają znacznie ciekawsze zastosowanie niż piszecie, ale niestety w Polsce o nich można pomarzyć.
Szkoda, że nikt nie robi telefonów dostosowanych do konkretnego użytkownika. Na zamówienie, tzn jak chcę z bez aparatu to nie ma problemu. Nie potrzebuję routera wifi? To dostanę telefon bez, bo po co za to płacić.
Jesteś pewien, że byłoby wtedy taniej? Bo ja nie. A wybór telefonów i tak mamy, od najprostszych do najbardziej zaawansowanych (każdy wybiera jaki chce).
Awatar użytkownika
EF
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 781
Rejestracja: 25 lip 2007, 14:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Odp: nokia e52 wasze opinie

Post autor: EF »

empitt: myślę, że byłoby. Patrz samochody.
Chakra Linux user.
Awatar użytkownika
empitt
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 465
Rejestracja: 16 lis 2007, 13:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: nokia e52 wasze opinie

Post autor: empitt »

Co ma wspólnego telefon komórkowy z samochodem? Nie porównuj czegoś co nie ma nic ze sobą wspólnego bo rynek samochodowy jest znacznie trudniejszy i zupełnie inny pod tym względem - dwa inne światy (słabiutki przykład podałeś).
Awatar użytkownika
EF
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 781
Rejestracja: 25 lip 2007, 14:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Odp: nokia e52 wasze opinie

Post autor: EF »

empitt: pokazuję Ci, że sprzedaż produktu dostowanego do indywidualnych potrzeb klienta może być opłacalna. I daj sobie spokój z wynajdywaniem gdzie by tu się przyczepić..
Chakra Linux user.
Ivn
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 47
Rejestracja: 11 paź 2010, 14:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: nokia e52 wasze opinie

Post autor: Ivn »

Akurat nawigacja to średni argument za androidem, owszem, są programy nawigacyjne na androida ale nie ma nic naprawdę dobrego pokroju AutoMapy na WM czy Garmina na Symbiana. Owszem, jest Navigon, ale nie działa na wszystkich telefonach i kosztuje grubo ponad 200zł, Sygic ma wg mnie (i nie tylko mnie) chory algorytm obliczania trasy i prowadzenia, najlepiej chyba wypada iGo, tyle że na słabszych telefonach potrafi się wysypać po jakimś czasie :/

A co zamiast Nokii, na Androidzie? Wszystko zależy od tego, czy telefon ma być nowy ze sklepu, z rynku wtórnego (allegro) i w jakiej cenie? Czy może z abonamentu, ale wtedy dobrze by było wiedzieć jaka sieć, jaka taryfa i też za ile PLN.
Samsung N210: kernel-2.6.37.2-ext73-f1-12.6-atom-ags-bfq-cfs+grub-acpi+cpufreqd+Xorg.conf-Intel+compiz-ext73-ubu-10.04-Intel+emerald-ext73-2010
Awatar użytkownika
empitt
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 465
Rejestracja: 16 lis 2007, 13:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: nokia e52 wasze opinie

Post autor: empitt »

pokazuję Ci, że sprzedaż produktu dostowanego do indywidualnych potrzeb klienta może być opłacalna.
Wiem co mówię, ponieważ byłem kilka razy na prezentacji i myślę, że taki specjalista ma więcej do powiedzenia w tej sprawie niż Ty i ja. Np.: za możliwość umieszczania dodatkowych modułów w urządzeniu jest często sporo droższa dla końcowego klienta, niż wyprodukować urządzenie z zintegrowanymi modułami. Teraz zastanów się co wybierze kupiec, droższy telefon bez niczego, który będzie mógł go rozbudować dokładając kolejne pieniądze, czy telefon mający wszystko i w dodatku tańszy? Ja myślę, że ten drugi.
I daj sobie spokój z wynajdywaniem gdzie by tu się przyczepić
Pokaż mi tu gdzie się przyczepiłem? Bo ja chyba jestem ślepy. Pewnie masz na myśli to:
Patrz samochody.
Sorry, ale nie masz tutaj racji i tyle. Nie jest to żadne czepialstwo, ponieważ porównałeś jedno i drugie nie mające ze sobą nic wspólnego (technologicznie, rynkowo i politycznie).
Awatar użytkownika
EF
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 781
Rejestracja: 25 lip 2007, 14:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Odp: nokia e52 wasze opinie

Post autor: EF »

empitt: ani Ty anio ja specjalistami nie jesteśmy. Więc możemy sobie tutaj gdybać. Fakt faktem, że np. Nokia (nie wiem jak inni producenci) sprzedaje telefony w różnych wersjach (z lub bez aparatu na przykład) i chyba musi się to opłacać..
Chakra Linux user.
Awatar użytkownika
empitt
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 465
Rejestracja: 16 lis 2007, 13:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: nokia e52 wasze opinie

Post autor: empitt »

Ale można powtórzyć ich teorię. Ja oczywiście odniosłem się do teraźniejszości, ale to nie znaczy, że Twoja teoria jest pozbawiona sensu. Bo jest przypadek gdzie miałaby ona sens.
Nokia (nie wiem jak inni producenci) sprzedaje telefony w różnych wersjach (z lub bez aparatu na przykład) i chyba musi się to opłacać..
Owszem, że się im opłaca. Za telefon bez aparatu płacimy 99 zł, z aparatem 139 zł, a za tel bez aparatu z możliwością zamontowania aparatu zapłacilibyśmy 129 + za dodatkowy aparat 39 zł = dla obu grup zakup będzie mniej opłacalny, producent na gorszej sprzedaży też powinien stracić (oraz serwisy). Tak jak pisałem nie chodzi o to, że się nie da, tylko "o koszty".
Awatar użytkownika
EF
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 781
Rejestracja: 25 lip 2007, 14:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Odp: nokia e52 wasze opinie

Post autor: EF »

empitt: ale mi wcale nie chodzi o to, żeby użytkownik miał możliwość kupienia i wsadzenia aparatu. Nawet z samochodami do końca tak nie jest.
Chakra Linux user.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość