DELL INSPIRON 1545 - rozłącza wifi

Przenośne komputery i problemy z nimi związane
Mr eS
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 26 gru 2010, 10:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

DELL INSPIRON 1545 - rozłącza wifi

Post autor: Mr eS »

Witam,
Jakiś czas temu przesiadłem się z win7 na Ubintu 10.04 (wersja 64-bitowa). Niestety nie chciał mi się laptop łączyć z wi-fi (nie do końca, ale opisze to dalej). Pytając znajomych użytkowników ubuntu polecono mi zmianę wersji, więc tak zrobiłem.
Mam teraz Ubuntu 10.10 również 64-bitową. Sytuacja z wi-fi wygląda tak. Laptop po uruchomieniu widzi dostępne sieci bezprzewodowe. Nawet łączy się z moją siecią, lecz gdy chce skorzystać z internetu (odpalam mozille), pokazuje, że sieć została rozłączona. Na poprzedniej wersji próbowałem kilku sposobów omawianych na forach, lecz żadne nie podziałały, a wręcz prowadził do kolejnego formata, bo nawet nie odnajdował sieci. Dodam, że gdy raz rozłączy sieć, więcej ich nie dostrzega.
Co ważne, zainstalowałem już na tej wersji na której obecnie pracuję, sterowniki dodatkowe, lecz wyświetlił mi błąd. Co ciekawe pokazuje, że sterownik jest zainstalowany.
Nie wiem za bardzo jak zabrać się za ten temat. Jestem nowym użytkownikiem Linuxa, więc nie znam jeszcze komend, więc gdyby były jakieś komendy, które powinienem wpisać, żeby powiedzieć więcej o systemie, to proszę mi napisać.

PS. wiem, że było już kilka tematów na ten temat, lecz większość nie pomogła. Walczę z tym od 2 tygodni, więc postanowiłem napisać nowy temat i dalej próbować.

Dziękuję za pomoc
hymeneal
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 03 kwie 2008, 23:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Architektura: x86_64

Odp: DELL INSPIRON 1545 - rozłącza wifi

Post autor: hymeneal »

1) Próbowałeś sterowniki z windowsa?
2) Próbowałeś Wicd?
Mr eS
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 26 gru 2010, 10:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: DELL INSPIRON 1545 - rozłącza wifi

Post autor: Mr eS »

Witam ponownie. Próbowałem obie opcje z wymienionych powyżej.
Problem rozwiązał się ... sam. Zmieniłem taktykę i uznałem, że aby było lepiej musi najpierw być gorzej. Jeżeli ktoś natrafi na ten problem, to powiem mniej więcej co zrobiłem.
O ile wcześniej po zepsuciu czegoś formatowałem system, teraz próbowałem kolejnych opcji. Złożenie kilku proponowanych rozwiązać z podanych między innymi tu na forum jeżeli chodzi o tą kartę sieciową w końcu poskutkowało. Niestety sam nie wiem w jakiej kolejności to robiłem i dokładnie które z solucji zastosowałem.
Ale na pewno jest to problem do rozwiązania i wymaga jedynie czytania i próbowania.

Pozdrawiam ~ temat można zamknąć
ODPOWIEDZ

Wróć do „Laptopy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości