net/notebooki - konfiguracja, optymalizacja i wybór najlepszych narzędzi dla tych maszyn

Moderator: e X t 7 3

Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacja i wybór najlepszych narzędzi dla tych mas

Post autor: e X t 7 3 »

być może jakiś problem z usługami lub własnie modułami ... znajdę chwilę pogadamy o tym.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
joe88
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 26
Rejestracja: 06 mar 2010, 21:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacja i wybór najlepszych narzędzi dla tych mas

Post autor: joe88 »

ja też ku zdumieniu zauważyłwm ze po instalacji ostatniego kernela strasznie spadla predkosc ladowania systemu...
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacja i wybór najlepszych narzędzi dla tych mas

Post autor: e X t 7 3 »

joe88 pisze:ja też ku zdumieniu zauważyłwm ze po instalacji ostatniego kernela strasznie spadla predkosc ladowania systemu...
a czasem nie masz włączonego apparmor ?
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
mooop12
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 125
Rejestracja: 04 cze 2010, 09:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacja i wybór najlepszych narzędzi dla tych mas

Post autor: mooop12 »

Ooo właśnie ja to miałem, nie usunąłem tego, może to przez to? A tak w ogóle jak idą prace nad nowym kernelem?
deimon
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 04 sty 2006, 22:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacja i wybór najlepszych narzędzi dla tych mas

Post autor: deimon »

Witam.
Panie eXt73, zainstalowałem Pańską kompilację jądra skryptem instalator-linux-imege-headres-broadcom-v.12.2-atom. Przy próbie uruchomienia dostaję komunikat: address space collision. Zrobiłem zdjęcie jak to dokładnie wygląda bo szczegóły tego komunikatu mogą być istotne, dostępne tu: https://picasaweb.google.com/deimon/Pub ... 2519495138
Pierwsze cztery linie komunikatu wyświetlają się zaraz po wybraniu jądra. Pozostałe pojawiają się po około 10 sekundach.

Na jądrze generic system normalnie działa.

system: Kubuntu 10.10
sprzęt: Compaq (HP) Mini 311c - Atom 270, ION, 3GB RAM (1GB fabrycznie, 2GB w slocie dodane).

Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.
deimon
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacja i wybór najlepszych narzędzi dla tych mas

Post autor: e X t 7 3 »

deimon pisze:Witam.
Panie eXt73, zainstalowałem Pańską kompilację jądra skryptem instalator-linux-imege-headres-broadcom-v.12.2-atom. Przy próbie uruchomienia dostaję komunikat: address space collision. Zrobiłem zdjęcie jak to dokładnie wygląda bo szczegóły tego komunikatu mogą być istotne, dostępne tu: https://picasaweb.google.com/deimon/Pub ... 2519495138
Pierwsze cztery linie komunikatu wyświetlają się zaraz po wybraniu jądra. Pozostałe pojawiają się po około 10 sekundach.

Na jądrze generic system normalnie działa.

system: Kubuntu 10.10
sprzęt: Compaq (HP) Mini 311c - Atom 270, ION, 3GB RAM (1GB fabrycznie, 2GB w slocie dodane).

Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.
deimon
Witam, wygląda, jak by nastąpił błąd w oznaczeniu katalogu "/" ... hmm, Grub zainstalowany jest na głównym dysku ?

Pozdrawiam

EDIT:
mooop12 pisze:Ooo właśnie ja to miałem, nie usunąłem tego, może to przez to? A tak w ogóle jak idą prace nad nowym kernelem?
Mam nadzieje, że jeszcze dziś udostępnię. Przykładowo K8 - nie dość, że w pełni wspiera AppArmor to dodatkowo będzie znacznie bardziej responsywny i wydajniejszy niż 12.2 ;)

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
joe88
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 26
Rejestracja: 06 mar 2010, 21:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacja i wybór najlepszych narzędzi dla tych mas

Post autor: joe88 »

e X t 7 3 pisze:a czasem nie masz włączonego apparmor ?
no właśnie nie... najwyżej przy nowym kernelu postawie system od nowa... i wtedy zobacze jak się sprawy mają...
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacja i wybór najlepszych narzędzi dla tych mas

Post autor: e X t 7 3 »

joe88 pisze:no właśnie nie... najwyżej przy nowym kernelu postawie system od nowa... i wtedy zobacze jak się sprawy mają...
Kernel 12.4 powinien szybciej startować.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
mooop12
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 125
Rejestracja: 04 cze 2010, 09:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacja i wybór najlepszych narzędzi dla tych mas

Post autor: mooop12 »

A tak w ogóle co to jest ten AppArmor? Pierwszy raz o tym z twojego topicu usłyszałem :)
Awatar użytkownika
dk75
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1142
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacja i wybór najlepszych narzędzi dla tych mas

Post autor: dk75 »

mooop12 pisze:To fajnie ;) A mam jeszcze jedno pytanie, po instalacji tego kernela system wolniej się ładuje w porównaniu z moim poprzednim (2.6.35-25-generic), nawet conky szybciej się ładuje od gnoma przez co raz się wyświetla, raz nie. To się po jakimś czasie ustabilizuje czy coś jest nie tak?
Jak używasz Compiz to ładuj Conky przez taki skrypt (czeka na załadowanie Compiz):

Kod: Zaznacz cały

#!/bin/bash

CONKYCONFIG=(
		#"$HOME/.conky/.conkyrc-cairo-clock" \
		#"$HOME/.conky/.conkyrc-pleft" \
		#"$HOME/.conky/.conkyrc-panel" \
		#"$HOME/.conky/.conkyrc-aclock" \
		"$HOME/.conky/.conkyrc-mrclock" \
		)
CONKYRUNNING="\nBłąd uruchomienia - Conky już uruchomione\n\n"
CONKYBIN=$(which conky)
CONKYLOCK=/tmp/conky.lock
_DONE=false
function start_conky { $CONKYBIN -d -c "$1" & }
until $_DONE
do
	if [ $(dbus-send --print-reply --type=method_call --dest=org.freedesktop.compiz /org/freedesktop/compiz/dbus/screen0 org.freedesktop.compiz.list 2>/dev/null | wc -l) -ne 0 ]
	then
		for i in "${CONKYCONFIG[@]}"
		do
			sleep 2
			[ $(ps x |awk -v comm=$i '$(NF-1) ~ "conky" && $NF ~ comm {print 1}' 2>/dev/null |wc -l) -ne 0 ] && { printf "$CONKYRUNNING"; return 99; } || start_conky "$i"
		done
		_DONE=true
	else
		_DONE=false
		sleep 5
	fi
done
Linux Mint Debian Edition x86_64/2.6.39, Conky 1.8.0, Xorg 7.6/1.10.4 - GNOME 2.30.2, nVidia 285.03
Lenovo T61p, HITACHI HTS722010K9SA00 100GB, ST9250827AS 250GB
http://linuxcounter.net/user/483055.html
mooop12
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 125
Rejestracja: 04 cze 2010, 09:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacja i wybór najlepszych narzędzi dla tych mas

Post autor: mooop12 »

Właśnie, niby używam compiza, ale jakoś nie mam żadnych "fajnych" efektów pulpitu. Bawiłem się z menedżerem compiza, ale jakoś nic to nie daje.

@EDIT
Co do twojego skryptu, możesz mi wytłumaczyć jak on mniej więcej działa? ;x
Awatar użytkownika
dk75
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1142
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacja i wybór najlepszych narzędzi dla tych mas

Post autor: dk75 »

Co do "menadżera Compiza" - systemowy konfigurator Compiz jest... bo jest.
Wywal i zainstaluj CCSM.

Co do skryptu startowego.
W tablicy CONFIG zapisane są ścieżki dostępu do konfiguracji Conky - może ich być parę więc i tablica zamiast pojedynczej zmiennej albo podanego pliku konfiguracji bezpośrednio.
Potem zmienna z tekstem błędu, zmienna ze ścieżką do pliku wykonywalnego Conky, zmienna CONKYLOCK która mi się zaplątała a nie jest już potrzebna oraz zmienna logiczna która przechowuje wynik próby uruchomienia.

Tu jest funkcja wywołująca Conky - są problemy z uruchomieniem w tle jeśli nie jest to funkcja więc...

Potem jest pętla UNTIL która działa dopóki dopóty dBUS nie stwierdzi, że Compiz już działa, test IF który odpytuje dBUS o Compiz, pętla FOR która chodzi po tablicy CONFIG i wyciąga z niej kolejne ścieżki z konfiguracją i uruchamia Conky sprawdzając przedtem czy dana konfiguracja nie jest już uruchomiona (odpytuje PS przez AWK).
Linux Mint Debian Edition x86_64/2.6.39, Conky 1.8.0, Xorg 7.6/1.10.4 - GNOME 2.30.2, nVidia 285.03
Lenovo T61p, HITACHI HTS722010K9SA00 100GB, ST9250827AS 250GB
http://linuxcounter.net/user/483055.html
deimon
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 04 sty 2006, 22:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacja i wybór najlepszych narzędzi dla tych mas

Post autor: deimon »

e X t 7 3 pisze:Witam, wygląda, jak by nastąpił błąd w oznaczeniu katalogu "/" ... hmm, Grub zainstalowany jest na głównym dysku ?
Poszedłem za Pańską sugestią błędu w oznaczeniu "/". Udało mi się uruchomić system na Pańskim kernelu, dziekuję.
Mam tablicę partycji GPT ale utrzymuję również MBR w celu kompatybilności z Windows.
Opiszę co zrobiłem, może się komuś przyda.

Pod Kubuntu urochomionym na jądrze generic:

Kod: Zaznacz cały

deimon@deimon-kubuntu:~$ sudo parted
[sudo] password for deimon: 
GNU Parted 2.3
Użycie /dev/sda
Witamy w GNU Partedzie! Listę poleceń można zobaczyć po napisaniu 'help'.
(parted) print                                                            
Model: ATA Hitachi HTS54501 (scsi)
Dysk /dev/sda: 160GB
Rozmiar sektora (logiczny/fizyczny): 512B/512B
Tablica partycji: gpt

Numer  Początek  Koniec  Rozmiar  System plików  Nazwa                 Flaga
 1     20,5kB    210MB   210MB    fat32          EFI System Partition  ładowalna
 2     211MB     53,9GB  53,7GB   ntfs           Untitled
 3     53,9GB    107GB   53,5GB   hfs+           Macintosh HD
 4     107GB     160GB   52,6GB   ext4
za pomocą parted nadałem labele wszystkim partycjom (fdisk nie obsługuje GPT):

Kod: Zaznacz cały

(parted) name 2 'windows 7'
(parted) name 4 'Kubuntu'

(parted) print                                                            
Model: ATA Hitachi HTS54501 (scsi)
Dysk /dev/sda: 160GB
Rozmiar sektora (logiczny/fizyczny): 512B/512B
Tablica partycji: gpt

Numer  Początek  Koniec  Rozmiar  System plików  Nazwa                 Flaga
 1     20,5kB    210MB   210MB    fat32          EFI System Partition  ładowalna
 2     211MB     53,9GB  53,7GB   ntfs           windows 7
 3     53,9GB    107GB   53,5GB   hfs+           Macintosh HD
 4     107GB     160GB   52,6GB   ext4           Kubuntu
Po tym zabiegu oczywiście straciłem synchronizację z MBR, a więc za pomocą gptsync:

Kod: Zaznacz cały

deimon@deimon-kubuntu:~$ sudo gptsync /dev/sda
[sudo] password for deimon: 

Current GPT partition table:
 #      Start LBA      End LBA  Type
 1             40       409639  EFI System (FAT)
 2         411648    105228287  Basic Data
 3      105228768    209785751  Mac OS X HFS+
 4      209792835    312576704  Basic Data

Current MBR partition table:
 # A    Start LBA      End LBA  Type
 1              1    312581807  ee  EFI Protective

Status: MBR table must be updated.

Proposed new MBR partition table:
 # A    Start LBA      End LBA  Type
 1              1       409639  ee  EFI Protective
 2 *       411648    105228287  07  NTFS/HPFS
 3      105228768    209785751  af  Mac OS X HFS+
 4      209792835    312576704  83  Linux

May I update the MBR as printed above? [y/N] y
Yes

Writing new MBR...
MBR updated successfully!
Restart systemu i próba uruchomienia na kernelu eXt73 zakończona powodzeniem.

Ciągle jednak wyświetlają mi się cztery pierwsze linie komunikatu o kolizji w adresach pamięci. Nie wiem czy mam się tym przejmować czy pozostawić jak jest. Skąd te komunikaty się biorą?
Po tych czterech liniach teraz jest:"ACPI: Create sysfs link" następnie standardowy terminalowy login prompt po czym pojawia się KDE, splash nie pojawia się.

Pozdrawiam!
deimon
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacja i wybór najlepszych narzędzi dla tych mas

Post autor: e X t 7 3 »

Witam

Niestety dziś kreneli nie udostępnię. Co prawda są już na serwerze, ale wykryłem błąd w instalatorach. Zatem dopiero jutro do 12.00 udostępnię krenele atom oraz K8.

Pozdrawiam

EDIT:
####### Kernele testowe v. 12.5 #######

UWAGA dla Ubuntu 10.04 oraz 10.10 ... te skrypty, będą błędnie działać na 9.10. Poniższe kernele oraz proponowane modyfikacje powinny jednak działać także z nowymi wersjami (odpowietrzających obecnym wersjom Ubuntu) dystrybucji bazujących na Debianie - zatem Mint oraz właśnie Debian, a także innym pokrewnych. Jednakże instalacja na innych dystrybucjach niż Ubuntu - we wskazanych wersjach, realizowana jest jedynie na ryzyko i odpowiedzialność podejmujących się tego Śmiałków ;)


Poniższe kernele (wraz ze sterownikami) zbudowałem w oparciu o źródła Vanilla ("czysty" kernel), a także patch (lekko przeze mnie zmodyfikowany - aby mógł działać na spatch`owanym do 2.6.37.2 kernelu) Mike`a Galbraith`a [RFC/RFT PATCH v3] sched: automated per tty task groups oraz patche (od 0001-0003) BFQ by Paolo Valente.




Prosiłbym o testy tych kerneli i wasze Panie i Panowie wrażenia i opinie - w szczególności, co do responsywności, a także wydajności np. w grach. Proszę się nie sugerować wynikami glxgeras ... pod patchem sched_autogroup, będą mocno przekłamane w dół ;). Jeśli kernel okaże się funkcjonować prawidłowo = wydajniej, responsywniej i bardziej oszczędnie, uznam go za stabilny i umieszczę w wątku przyklejonym.




Poniżej skrypty instalacyjne - w przypadku, gdy po dwukrotnym kliknięciu na skrypt, nie pojawi się okno wyboru (w tym wykonaj w terminalu), nadajmy mu prawo wykonalności.




##########################################################



Kernel 2.6.37.2-ext73-f1-12.5-atom-ags-bfq-cfs


Dla Netbooków opartych na procesorach Intel Atom



##########################################################



Nagłówki, kernel. Dla tych użytkowników, którzy używają otwartych sterowników sieciowych (wifi), zawartych w samym kernelu:

instalator-linux-imege-headres-v.12.5-atom




Nagłówki, kernel oraz sterowniki wifi od Broadcoma. Przykładowo dla Lenovo s10:

instalator-linux-imege-headres-broadcom-v.12.5-atom - sterownik 5.60.246.2





Nagłówki, kernel oraz sterowniki wifi od Realteka, dla układu rtl8192se. Przykładowo dla Asusa 1201n:

instalator-linux-imege-headres-realtek-v.12.5-atom - nowa wersja sterownika 0019 - poprawiony !





Nagłówki, kernel oraz środowisko ndiswrapper dla sterowników wifi przeznaczonych dla Windows. Wielu użytkowników MSI Wind korzysta z tego rozwiązania:

instalator-linux-imege-headres-ndiswrapper-v.12.5-atom




Użytkownicy chipsetów Wifi firmy Ralink - tu wystarczy uruchomić skrypt dla kernela i nagłówków.

Podibnie, jak w przypadku kernela 12.2, na tę chwilę do obecnego kernela włączyłem sterowniki, które powinny obsługiwać m.in. (nie wliczam chipów na USB) chipy Ralink`a: RT2760, RT2790, RT2860, RT2880, RT2890, RT3052, RT3060, RT3062, RT3090, RT3091, RT3092, RT3562, RT3592 , nie buduje odrębnych modułów.

Ponownie prosze o testy.




##########################################################



Kernel 2.6.37.2-ext73-f1-12.5-k8-ags-bfq-cfs


Dla komputerów stacjonarnych (Desktop/Workstation) oraz laptopów wyposażonych w procesory firm Intel oraz AMD



##########################################################




Uwaga - kernel K8 ma aktywne elementy AppArmor. Każdy z instalatorów również instaluje konieczne pakiety do funkcjonowania w/w usługi.

Dlatego proszę w tym przypadku nie używać apparmor-remove.



Nagłówki, kernel. Dla tych użytkowników, którzy używają otwartych sterowników sieciowych (wifi), zawartych w samym kernelu:

instalator-linux-imege-headres-v.12.5-k8




Nagłówki, kernel oraz sterowniki wifi od Broadcoma:

instalator-linux-imege-headres-broadcom-v.12.5-k8 - nowa wersja sterownika 5.60.246.2





Nagłówki, kernel oraz sterowniki wifi od Realteka, dla układu rtl8192se:

instalator-linux-imege-headres-realtek-v.12.5-k8 - nowa wersja sterownika 0019





Nagłówki, kernel oraz środowisko ndiswrapper dla sterowników wifi przeznaczonych dla Windows:

instalator-linux-imege-headres-ndiswrapper-v.12.5-k8




Użytkownicy chipsetów Wifi firmy Ralink - tu wystarczy uruchomić skrypt dla kernela i nagłówków.

Postępowanie podobne, jak w przypadku opisanym dla krenela atom

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
rOx123
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 32
Rejestracja: 11 wrz 2008, 16:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacja i wybór najlepszych narzędzi dla tych mas

Post autor: rOx123 »

Da rade zbudowac w/w kernel tylko ze w wersji 64-bit ?
Z checia bym przetestowal i oczywiscie zdal raport... ;-)
mooop12
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 125
Rejestracja: 04 cze 2010, 09:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacja i wybór najlepszych narzędzi dla tych mas

Post autor: mooop12 »

Mam problem z twoimi kernelami, otóż w conky nie chce mi pokazywać temperatury cpu. W standardowym kernelu zawsze jest, ale tu nie. Dziwne jest to że pokazuje ją i w sensors, i w samsung-tools -a
wojciechr
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 166
Rejestracja: 02 sty 2007, 11:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 17.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacja i wybór najlepszych narzędzi dla tych mas

Post autor: wojciechr »

Panowie, mam pytanie, czy jeśli zmienię RAM z 1Gb dotychczas na 2 Gb w moim Asusie EEPC 1001 ha, to podobno muszę przeinstalować jądro, czy jak zainstaluję 12.5 będzie wszystko widział i dobrze chodzić będzie? czy 12.5 instalować przed czy po zmianie ramu? teraz mam 12.1
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacja i wybór najlepszych narzędzi dla tych mas

Post autor: e X t 7 3 »

mooop12 pisze:Mam problem z twoimi kernelami, otóż w conky nie chce mi pokazywać temperatury cpu. W standardowym kernelu zawsze jest, ale tu nie. Dziwne jest to że pokazuje ją i w sensors, i w samsung-tools -a
Być może conky odwołuje się do starej wersji sensora.

Pozdrawiam

EDIT:
rOx123 pisze:Da rade zbudowac w/w kernel tylko ze w wersji 64-bit ?
Z checia bym przetestowal i oczywiscie zdal raport... ;-)
64-bity najwcześniej pod koniec marca ... po prostu nie mam czasu aby to wszystko "ogarnąć" ;)

Pozdrawiam

EDIT:
wojciechr pisze:Panowie, mam pytanie, czy jeśli zmienię RAM z 1Gb dotychczas na 2 Gb w moim Asusie EEPC 1001 ha, to podobno muszę przeinstalować jądro, czy jak zainstaluję 12.5 będzie wszystko widział i dobrze chodzić będzie? czy 12.5 instalować przed czy po zmianie ramu? teraz mam 12.1
Po prostu zainstaluj Pan kernel i wszystko powinno pracować normalnie ;).

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
mooop12
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 125
Rejestracja: 04 cze 2010, 09:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacja i wybór najlepszych narzędzi dla tych mas

Post autor: mooop12 »

Niedawno zainstalowałem kernel nowy, i ten jeszcze wolniej się ładuje. Usunąłem apparmora już, ale nadal się wolno ładuje. Chociaż sam system mam wrażenie chodzi szybciej. A co do tego ramu, to naprawdę trzeba przeinstalować kernel jeśli zwiększam jego ilość?
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacja i wybór najlepszych narzędzi dla tych mas

Post autor: e X t 7 3 »

mooop12 pisze:Niedawno zainstalowałem kernel nowy, i ten jeszcze wolniej się ładuje. Usunąłem apparmora już, ale nadal się wolno ładuje. Chociaż sam system mam wrażenie chodzi szybciej. A co do tego ramu, to naprawdę trzeba przeinstalować kernel jeśli zwiększam jego ilość?
nie jest to koniecznie ;) system sam wykryje zmiany ... chyba, ze kernel jest skompilowany do 4 GB jak moja wersja dla atoma ... K8 obsługuje do 64 GB ramu ;). Co do ładowania się dziwne ... być może masz tyle usług nawsadzanych. MIładuje się szybciej zarówno K8, jak i atom.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Zablokowany

Wróć do „kernele e X t 7 3”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości