Lekka, blokujaca reklamy, czesto aktualizowana przegladarka

Forumowy magiel: pogaduchy o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika
luk1don
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1768
Rejestracja: 07 lis 2008, 16:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Re: Lekka, blokujaca reklamy, czesto aktualizowana przegladarka

Post autor: luk1don »

linuxozaurus pisze:
Opera zawsze się pierd... na niektórych stronach :-D
ja nie trafiłam na lakową i podaj mi takowy przykład
A używasz w ogóle Operę... Ja trochę używam :-D i zawsze znajdzie się jakiś "kwiatek" (pewne elementy są wyświetlane nieprawidłowo lub inaczej), ja trochę żyję na tym świecie i trochę pożyjesz na tym świecie to się przekonasz :)
Dominbik
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2010, 08:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Lekka, blokujaca reklamy, czesto aktualizowana przegladarka

Post autor: Dominbik »

brezniew pisze:
Chyba optymalnym rozwiązaniem będzie Chromium. Ma całkiem znośnego AdBlocka i jest w miarę lekki. Tylko ma jedną wadę - Każda karta stanowi osobny proces, więc nie radzę z kartami szarżować.
IMHO to dyskwalifikuje Chrumium na bardzo słaby sprzęt.
wcale nie. używam jej na komputerze Pentium4 (z tego co się orientuje wydajność mniej więcej słabego Atoma) i działa bardzo dobrze. Znacznie lepiej i szybciej niż Firefox (wcześniej używałem firefox) - zużycie CPU tak jak na innych przeglądarkach, jedyny tego koszt to lekko większe zużycie pamięci RAM(np., porównując z firefox). lecz przy 1GB można spokojnie pozwolić sobie na 20kart. prócz tego takie rozdzielenie na procesy jest dobre gdy coś się wywali - (reszta kart dalej działa ok).
Chris1507
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 156
Rejestracja: 02 maja 2011, 20:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Re: Lekka, blokujaca reklamy, czesto aktualizowana przegladarka

Post autor: Chris1507 »

luk1don pisze:A używasz w ogóle Operę... Ja trochę używam :-D i zawsze znajdzie się jakiś "kwiatek" (pewne elementy są wyświetlane nieprawidłowo lub inaczej), ja trochę żyję na tym świecie i trochę pożyjesz na tym świecie to się przekonasz :)
Wiesz, dlaczego tak się dzieje? Bo Opera trzyma się standardów, a Google i Mozilla robią swoje standardy, przez co webmasterzy nie piszą dla netu, tylko dla Chrome'a i Firefoxa.
Awatar użytkownika
rob006
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 417
Rejestracja: 28 paź 2007, 23:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Lekka, blokujaca reklamy, czesto aktualizowana przegladarka

Post autor: rob006 »

Chris1507 pisze:Wiesz, dlaczego tak się dzieje? Bo Opera trzyma się standardów, a Google i Mozilla robią swoje standardy, przez co webmasterzy nie piszą dla netu, tylko dla Chrome'a i Firefoxa.
Google i Mozilla robią przeglądarki dla użytkowników, a nie dla samych siebie. A użytkownika nie obchodzi czy strona jest zgodna ze standardami - ma działać.
Dominbik
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2010, 08:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Lekka, blokujaca reklamy, czesto aktualizowana przegladarka

Post autor: Dominbik »

no strona powinna być zgodna ze standardami i jest to bardzo ważne. na zasadzie ma działać to były łożyska w samolocie który rozbił się w lesie kabackim. a z tego co wiem WebKit jest zgodny z standardami tak jak i Firefox. więc o co chodzi?
to, że te przeglądarki w przypadku błędów w kodzie potrafią same inteligentnie wyświetlić stronę to inna sprawa
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Lekka, blokujaca reklamy, czesto aktualizowana przegladarka

Post autor: ethanak »

niestety - automatyczna naprawa błędów to generator pseudowebmasterów - bo on napisał zajefajny kod, co prawda z w3c ma niewiele wspólnego, ale przecież jego przeglądarka to wyświetla więc wszystkie inne powinny jego buraki poprawiać... a jak nie poprawia to przeglądarka do hortensji jest bo ja napisał zajefajna strona a durne developery od przeglądarek nie mogą pojąć owego kodu zajefajności...
opera powoli przejmuje sztafetową pałeczkę po ie. tyle że mikry soft po latach doszedł do wniosku że poprawienie silnika się jednak opłaca. co do opery to mam poważne wątpliwości... przynajmniej pisząc niniejszy post z opery mobile.
Chris1507
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 156
Rejestracja: 02 maja 2011, 20:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Re: Lekka, blokujaca reklamy, czesto aktualizowana przegladarka

Post autor: Chris1507 »

Albo się trzymamy standardów (deweloperzy, webmasterzy), albo mamy je głęboko w czterech literach i robi strony na odwal się. Opera trzyma się standardów zarówno CSSx, HTMLx, jak i JS, stara się dodawać też strony, które nie trzymają standardów do wyjątków, żeby je dobrze obsłużyć, a to że webmasterzy mają gdzieś standardy, to już nie wina deweloperów przeglądarek.
Nie porównuj Opery do IE, bo IE do wersji 9 ma swój własny html, css.
misiek998
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 01 maja 2010, 12:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86

Re: Lekka, blokujaca reklamy, czesto aktualizowana przegladarka

Post autor: misiek998 »

Miało być o lekkiej przeglądarce, a zrobiła się dyskusja nt. opery. Pozwólcie, że i ja się tu wypiowiem. Opery uzywam już od dobrych kilku lat, dokładnie pamiętam od wersjii 9.27, gdzie jeszcze żadne turba nie istniały i było dobrze. I właściwie od zawsze pamiętam problemy ze stronami, czy też skryptami na stronach. Zdarzało się to bardzo rzadko, ale jednak były strony, które trzeba było otwierać wtedy na firefoxie. Dzisiaj sprawa wygląda identycznie. Opery da się używać, ale nie na linuxie. Często się zawiesza, działa 5x wolniej jak chrome na tym samym ubuntu, co ciekawe na unity się zawieszała w android markecie, a na ubuntu 10.10 wszystko śmigało...
Tymczasm wspomniałem o wolnym działaniu. Wstarczy odpalić film na yotutube w jakiejkolwiek jakości. HD - lekko klatkuje, a o standardzie HTML5, radziłym zapomieć, gdyż filmy w tym formacie + linux, to właściwie 15fps. Poza tym czasem flash player nam się wwali, a jak się wywali to na wszystkich 2-100 kartach. Na 1 działa idealnie... Czyżbym miał się uczyć przeglądania sieci, na 1 karcie?

Mam 4-rdzeniwy procesor i dedykowaną kartę graficzną, ale jednak chrome działa o wiele wiele lepiej na tym samym sprzęcie. Powoli się przesiadam na inną przeglądarkę. Jeszcze jak narazie trzymają mnie zakładki i synchronizacja, ale coraz częstsze zwisy przeglądarki, brak jakichkolwiek normalnych rozszerzeń, dają się we znaki. Lubiłem operę, ale na linuxie jest ona dla mnie bezużyteczna...
Dominbik
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2010, 08:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Lekka, blokujaca reklamy, czesto aktualizowana przegladarka

Post autor: Dominbik »

zakładki już na Chrome są. synchornizacja bodajże też. przynajmniej taka prosta i bez problemu wykonywalna w większości przypadków
Awatar użytkownika
Rafcio
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 328
Rejestracja: 12 paź 2011, 06:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Re: Lekka, blokujaca reklamy, czesto aktualizowana przegladarka

Post autor: Rafcio »

...długo używałem Firefox , stał się ociężały już nie nadążałem za kolejnymi numerkami wydań . Mam Chrome , zakładki , ustawienia , rozszerzenia ...etc
przechowuje online ,działa płynnie i do tego minimalny interfejs , fajna sprawa na notebooku ;-)
Debian Jessie
Awatar użytkownika
brezniew
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2680
Rejestracja: 12 kwie 2011, 16:48
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Fluxbox
Architektura: x86_64

Re: Lekka, blokujaca reklamy, czesto aktualizowana przegladarka

Post autor: brezniew »

Rafcio pisze:Mam Chrome , zakładki , ustawienia , rozszerzenia ...etc
przechowuje online ,działa płynnie i do tego minimalny interfejs , fajna sprawa na notebooku ;-)
Czyli identycznie jak w Firefoksie, Operze i Chromium ;-)
misiek998
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 01 maja 2010, 12:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86

Re: Lekka, blokujaca reklamy, czesto aktualizowana przegladarka

Post autor: misiek998 »

Opera z tych wszystkich przeglądarek jest najbardziej intuicyjna ;)
Wyszukiwanie w pasku adresu było jeszcze przed chrome, a ff chyba do dziś tego nie ma. Funkcjii turbo możecie szukać ze świecą. To samo z wbudowanym klientem poczty w opere. Ciekawe też jest te całe opera unite, ale nie oszukujmy się - kto z tego korzysta? Nie wiem czy wiecie, ale synchronizacja jako 1 pojawiła się w operze. Potem FF zgapił i chrome również. Opera była szybką przeglądarką, przed pojawieniem się chrome... Teraz działa. Pod windowsem.
PS: Na słaby pc do przeglądania polecam midori, albo epeiphiany (?) - jakoś tak - kiedyś korzystałem, teraz niestety. Obie lekkie, lecz bez adblocka

EDIT: Poprawiłem. Należy tu wspomnieć, że opera nie posiada funkcji sprawdzania pisowni ;-)
Umiem pisac ortograficznie, tylko pisałem szybko i niestarannie
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2012, 09:38 przez misiek998, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
brezniew
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2680
Rejestracja: 12 kwie 2011, 16:48
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Fluxbox
Architektura: x86_64

Re: Lekka, blokujaca reklamy, czesto aktualizowana przegladarka

Post autor: brezniew »

misiek998 pisze:Opera z tych wszystkich przeglądarek jest najbardziej intuicyjna ;)
Wyszukiwanie w pasku adresu było jeszcze przed chrome, a ff chyba do dziś tego nie ma. Funkcjii turobo możecie szukać ze świecą. To samo z wbudowanym klijentem poczty w opere. Ciekawe też jest te całe opera unite, ale nie oszukujmy się - kto z tego korzysta? Nie wiem czy wiecie, ale synchronizacja jako 1 pojawiła się w operze. Potem FF zgapił i chrome również. Opera była szybką przeglądaką, przed pojawiniem się chrome... Teraz działa. Pod windowsem.
PS: Na słaby pc do przeglądania polecam midori, albo epeiphiany - kiedyś korzystałem, teraz niestety. Obie lekkie, lecz bez adblocka
Midori ma adblocka, Firefox wyszukiwanie z paska adresu.
Na Twoim miejscu bardziej zainteresowałbym się jakimś słownikiem. :twisted:
Dominbik
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2010, 08:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Lekka, blokujaca reklamy, czesto aktualizowana przegladarka

Post autor: Dominbik »

właśnie. ten wbudowany w opere to nie wszystko
Awatar użytkownika
Diseant
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 127
Rejestracja: 22 cze 2010, 15:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Lekka, blokujaca reklamy, czesto aktualizowana przegladarka

Post autor: Diseant »

Kilka słów, które musiałem napisać...
misiek998 pisze:[...]PS: Na słaby pc do przeglądania polecam midori, albo epeiphiany (?) - jakoś tak - kiedyś korzystałem, teraz niestety. Obie lekkie, lecz bez adblocka[...]
Po pierwsze - nie Epiphany tylko Web (GNOME zmieniło nazwę domyślnej przeglądarki, która swoją drogą - dorównuje Firefoxowi i Chrome, lecz jeszcze trochę nad nią trzeba popracować). Po drugie - Midori jest ok, lecz jest jeszcze we wczesnej fazie BETA (numeracja bodajże 0.7). Często się wysypuje a i ładowanie stron nie należy do najszybszych. Jak wyjdzie Luna, będzie można się nią zainteresować wraz z pakietem elementary od DanRabbit :D

Opera tak jak już to ktoś mówił - była dobra kiedyś, gdy Firefox był w numeracji 2, Chrome nie było a IE był bardzo zły (chociaż tutaj się nic nie zmieniło :D ). Była szybka, stabilna i wszystkie strony właściwie działały dobrze. Teraz Opera zachodzi w zapomnienie, więc jedynym ratunkiem będzie stworzenie swoistej hybrydy, która będzie łączyła szybkość, funkcjonalność i pewnego rodzaju - popularność, której Operze brakuje. Jedyny rynek zbytu jest na urządzeniach mobilnych (Android, BlackBerry OS, iOS, nawet śmieszny Windows Mobile), na PC już tak różowo nie jest.

Kiedyś korzystałem z Opery i byłem bardzo zadowolony. Dziś... No cóż... Brak standardów robi swoje, błędne ładowanie niepoprawnych witryn czy częste zawieszanie się Flash Playera... W chwili obecnej moim liderem jest Firefox, jako, iż Chromium (nie używam Chrome) ma częste problemy z filmikami na YT (nie chodzą płynnie nawet przy 240p). Dodatkowo FF zdaje się być już dosyć szybki, co też przemawia za jego korzyścią.

Poza tematem, czekam na Web, żeby móc w końcu poprawnie zintegrować przeglądarkę z interfejsem graficznym (w chwili obecnej LXDE/Clearlooks - Firefox ładuje swój wygląd kart, co do Chrome/Chromium - wygląd mi strasznie nie pasuje). Nie wiem jak Wy, ale ta przeglądarka budzi moje największe oczekiwania w tym roku, jako, iż ma być ponoć lepsza od Firefox i Chrome/Chromium razem.

Co do polecanych. Najlepiej sprawdź, która Ci działa najszybciej i nie obciąża komputera. W chwili obecnej - Firefox i Chrome działają podobnie, więc tutaj musisz wybrać sam - na każdej konfiguracji komputera, albo Chrome/Chromium albo Firefox działają dobrze.

Pozdr.
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Lekka, blokujaca reklamy, czesto aktualizowana przegladarka

Post autor: ethanak »

Epiphany/Web - owszem. Z jedną uwagą - od razu dodatek "wget", bo WebKitGtk durnieje jeśli równocześnie działa więcej niż jeden download.
Zdarzają mi się również błędy przy wyświetlaniu stron (przeglądarka "gubi" kawałek treści i wyświetla w tym miejscu program telewizyjny sprzed tygodnia) - ale jako że występuje to również w Chromium oraz przy użyciu prostego programiku typu WebKitGtk opakowany w sto linijek programu, w dodatku tylko na jednym komputerze, zwalam ten problem na grafikę :)
Awatar użytkownika
Hwiparam
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 814
Rejestracja: 14 lip 2009, 19:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Re: Lekka, blokujaca reklamy, czesto aktualizowana przegladarka

Post autor: Hwiparam »

Diseant pisze:LXDE/Clearlooks - Firefox ładuje swój wygląd kart
Zobacz sobie taki mały dodatek do FF: https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/gtk-native/
Awatar użytkownika
ABCD
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 87
Rejestracja: 31 lip 2011, 16:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: WindowMaker
Architektura: x86_64

Re: Lekka, blokujaca reklamy, czesto aktualizowana przegladarka

Post autor: ABCD »

No i mamy następny topik katedry mniemanologii stosowanej. :D http://www.youtube.com/watch?v=wxl_KU-k9I0

Kiedyś używałem Dillo, jeśli ktoś może żyć bez Flasha.. i Javy. http://linuxappfinder.com/package/dillo Są nawet gotowe paczki. Mnie się co prawda nie udało tego zainstalować, ale mnie satysfakcjonuje w pełni Firefox, więc jakoś żadnego wysiłku w tą instalację nie włożyłem. Tutaj jak komuś chciało by się bawić źródłami. http://www.dillo.org/
Na początku było słowo, sądząc po tym co jest teraz musiało być niecenzuralne.
Dominbik
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2010, 08:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Lekka, blokujaca reklamy, czesto aktualizowana przegladarka

Post autor: Dominbik »

o używałem Dillo. najszybsza przeglądarka jaką widziałem. używałem na Pentium2. genialna przeglądarka, z kartami i interfejsem. bardzo lekka.
Awatar użytkownika
ABCD
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 87
Rejestracja: 31 lip 2011, 16:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: WindowMaker
Architektura: x86_64

Re: Lekka, blokujaca reklamy, czesto aktualizowana przegladarka

Post autor: ABCD »

Też używałem, tylko że ona nie jest już często aktualizowana.
Na początku było słowo, sądząc po tym co jest teraz musiało być niecenzuralne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości