Testujemy 12.04 LTS Precise

mazur888
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 26 gru 2011, 16:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: mazur888 »

a ja mam pytanko: jeżeli mam zainstalowaną betę2 i wychodzi wersja RC lub final, czy muszę zainstalować system na nowo? czy jeżeli mam codziennie aktualizacje systemu to wystarczy i będzie to samo jakbym miał rc czy finala?
pytam bo nigdy nie miałem do czynienia z wersją beta, bo przesiadłem się z meerkata 10.10

co do moich odczuć - miałem pidgina do gg, i chrome. zawsze gdy były otwarte na raz, to miałem problem z otwarciem paska unity (mam włączone autoukrywanie). nawet klawisz "super" nie działał. wywaliłem pidgina i zainstalowałem kadu i problem zniknął.
zapraszam: http://gnome-look.org/content/show.php/conky+equalizer?content=154077
Funnykris
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 222
Rejestracja: 17 sty 2012, 00:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: Funnykris »

mazur888 pisze:a ja mam pytanko: jeżeli mam zainstalowaną betę2 i wychodzi wersja RC lub final, czy muszę zainstalować system na nowo? czy jeżeli mam codziennie aktualizacje systemu to wystarczy i będzie to samo jakbym miał rc czy finala?
pytam bo nigdy nie miałem do czynienia z wersją beta, bo przesiadłem się z meerkata 10.10

co do moich odczuć - miałem pidgina do gg, i chrome. zawsze gdy były otwarte na raz, to miałem problem z otwarciem paska unity (mam włączone autoukrywanie). nawet klawisz "super" nie działał. wywaliłem pidgina i zainstalowałem kadu i problem zniknął.
było pytanie to samo wczoraj albo przed... Tak będzie aktualizacja do finalnej wersji.
treuer25
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 15
Rejestracja: 17 mar 2010, 13:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: treuer25 »

Mam pytanie czy też u was system się sam wylogowuje, otóż w sieci znalazłem że ktoś się boryka też z tym problemem, i ta osoba podejrzewa że jest to wina któregoś "indicatora" tylko nie wiem właśnie który ? czy ten od pogody (Weather) czy ten od pokazywania temperatur poszczególnych podzespołów (Psensors) (dzieje się tak przy oglądaniu filmów (ale nie na youtube) w sieci lub relacji live).
Druga sprawa podczas gdy włączona jest akceleracja na youtubie (flash) na kartach Nvidia (sterownik zamknięty) postacie na filmikach są "niebieskie" gdy natomiast puszczę filmiki(z youtuba) na VLC z akceleracją są normalne, jest to znany błąd i mają to niby poprawić.
Trzecia sprawa gdy włączam 2 programy przez wine na wirtualnym pulpicie (ustawienia Wine) to podczas uruchamiania programu drugi raz nie otwiera mi się drugi wirtualny pulpit z tym programem lecz program uruchamia się pod pierwszą aplikacją na jednym wirtualnym pulpicie czy wie ktoś jak rozwiązać ten problem ?
Awatar użytkownika
Klusek
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 64
Rejestracja: 03 lip 2007, 19:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: Klusek »

Jeżeli chodzi o to
Druga sprawa podczas gdy włączona jest akceleracja na youtubie (flash) na kartach Nvidia (sterownik zamknięty) postacie na filmikach są "niebieskie" gdy natomiast puszczę filmiki(z youtuba) na VLC z akceleracją są normalne, jest to znany błąd i mają to niby poprawić.
to podobno jest to wina flasha. Najprostszy sposób żeby sobie z tym poradzić to wyłączenie przyspieszenia sprzętowego we flashu.
prawdziwytomasz
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 27 wrz 2010, 16:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: prawdziwytomasz »

Witam


Zauważyłem jeden chyba poważny i jeden mniejszy ale denerwujący problem. Pierwszy dotyczy uciekania i wariowania bocznego suwaka do przewijania strony, drugi nie wykrywania tabletu wacoma (mam tablet podłączany przez usb, a wyświetla się komunikat żebym sprawdził łączność bluetooth).
Używam msi wind u135dx.

Pozdrawiam
generalnie
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 17
Rejestracja: 12 kwie 2012, 19:33
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: generalnie »

Jako, że to mój pierwszy post na forum, wypada mi się przywitać, a więc witam. ;)

Jestem dość świeży w temacie linuksowym, ale pozwolę sobie podzielić się moimi spostrzeżeniami.

Ktoś parę postów wyżej pisał o problemie z dźwiękiem, a konkretnie z tym, że wydobywa się jednocześnie z głośników wbudowanych i zewnętrznych/słuchawek. Otóż u mnie problem ten wystąpił parę dni temu po aktualizacji na 11.10. Swoją drogą to dość irytujące, że taka wpadka zdarzyła się w stabilnym wydaniu. Gdyby mieć pecha to można było zaliczyć sporą wpadkę w miejscu pracy czy na uczelni przez ten brak wyciszenia laptopowych głośników.

Jeżeli chodzi o 12.04, to u mnie działa bardzo nieźle, po wczorajszej aktualizacji ma jedynie problem z wybudzeniem z uśpienia, pomaga tylko reset, ale myślę, że szybko to naprawią.
Poza tym i "Wykrytym problemem" po uruchomieniu systemu raczej wszystko gra.
Bateria trzyma chyba trochę lepiej niż wcześniej, choć Unity zdaje się skracać o przynajmniej kilkanaście minut pracę na baterii w stosunku do gnome classic, ale muszę to jeszcze sprawdzić.

Szkoda tylko, że na moim netbooku nadal trzeba pokombinować, aby Skype zadziałał (konkretnie w moim przypadku - ściągnąć pavucontrol i wyciszyć jeden z kanałów mikrofonu).
SeeM2
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 04 kwie 2012, 09:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

[12.04] po dzisiejszych aktualizacjach evolution i gnome-terminal są po angielsku

Post autor: SeeM2 »

Po dzisiejszych aktualizacjach evolution i gnome-terminal są po angielsku. Reszta na razie wygląda w porządku. W locale nic się nie zmieniło:

Kod: Zaznacz cały

$ locale
LANG=pl_PL.UTF-8
LANGUAGE=pl:en_AU:en_CA:en_GB:en
LC_CTYPE="pl_PL.UTF-8"
LC_NUMERIC=pl_PL.UTF-8
LC_TIME=pl_PL.UTF-8
LC_COLLATE="pl_PL.UTF-8"
LC_MONETARY=pl_PL.UTF-8
LC_MESSAGES="pl_PL.UTF-8"
LC_PAPER=pl_PL.UTF-8
LC_NAME=pl_PL.UTF-8
LC_ADDRESS=pl_PL.UTF-8
LC_TELEPHONE=pl_PL.UTF-8
LC_MEASUREMENT=pl_PL.UTF-8
LC_IDENTIFICATION=pl_PL.UTF-8
LC_ALL=
UStawienie LC_ALL nie pomaga.

Nie, żeby to było aż tak denerwujące, ale było dobrze, a teraz nie jest. :) Ma ktoś tak samo?
Awatar użytkownika
Klusek
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 64
Rejestracja: 03 lip 2007, 19:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: Klusek »

No i awaria. Po dzisiejszej aktualizacji, zaraz po uruchomieniu komputera wywala się Compiz. Jak na razie zostałem zmuszony do korzystania z Unity 2D.

EDYTA:

Tak jak myślałem, problem powodował zestaw dodatkowych pluginów do Compiza. Trzeba będzie nauczyć się bez nich żyć ;)
Awatar użytkownika
Tomfoc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2183
Rejestracja: 30 lis 2011, 21:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: [12.04] po dzisiejszych aktualizacjach evolution i gnome-terminal są po angielsku

Post autor: Tomfoc »

O testowaniu Ubuntu 12.04 jest osobny temat. U mnie synaptic zapomniał jak się gada po polsku i gada do mnie po angielsku :-D
Funnykris
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 222
Rejestracja: 17 sty 2012, 00:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: Funnykris »

Klusek pisze:No i awaria. Po dzisiejszej aktualizacji, zaraz po uruchomieniu komputera wywala się Compiz. Jak na razie zostałem zmuszony do korzystania z Unity 2D.

EDYTA:

Tak jak myślałem, problem powodował zestaw dodatkowych pluginów do Compiza. Trzeba będzie nauczyć się bez nich żyć ;)
Myślę że po premierze pojawią się nowe wersje pluginów :)
Awatar użytkownika
luk1don
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1768
Rejestracja: 07 lis 2008, 16:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: luk1don »

Muszę napisać, że niestety coś spieprzyli (jak zwykle muszą coś zbroić). Nie używam Unity 3D bo ten komputer - za słaby sprzęt, ale Unity 2D działało do tej pory leciutko, a teraz trochę ciężej. Synaptic po angielsku mam już dawno, ale reszta jest po polsku. Mam repo proposed i backports i kilka dodatkowych repo z trzecich żródeł.

-- piątek, 13 kwietnia 2012, 19:58 --
SeeM2 pisze:Po dzisiejszych aktualizacjach evolution i gnome-terminal są po angielsku. Reszta na razie wygląda w porządku. W locale nic się nie zmieniło:

Kod: Zaznacz cały

$ locale

LANGUAGE=pl:en_AU:en_CA:en_GB:en
...
LC_ALL=
[/quote]
Zmień na:
LANGUAGE="pl"
...
LC_ALL="pl_PL.UTF-8"
Edycja plików: /etc/environment i /etc/default/locale
W aplecie języki odinstaluj j. angielski, zostaw tylko polski.
SeeM2
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 04 kwie 2012, 09:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: SeeM2 »

luk1don pisze:
SeeM2 pisze:Po dzisiejszych aktualizacjach evolution i gnome-terminal są po angielsku. Reszta na razie wygląda w porządku. W locale nic się nie zmieniło:

Kod: Zaznacz cały

$ locale

LANGUAGE=pl:en_AU:en_CA:en_GB:en
...
LC_ALL=
[/quote]
Zmień na:
LANGUAGE="pl"
...
LC_ALL="pl_PL.UTF-8"
Edycja plików: /etc/environment i /etc/default/locale
W aplecie języki odinstaluj j. angielski, zostaw tylko polski.[/quote]

Dzięki, próbowałem. Po wieczornych aktualizacjach jest już OK. Szybko popsuli i szybko naprawili. :) Swoją drogą przeraża mnie to trochę: to jest już prawie wydana wersja, LTS jak siemano, a nie ma dnia, żeby nie było 20 nowych paczek. Jak się przechodzi na Ubuntu z klonów Red Hata, to tak jakoś dziwnie.
Awatar użytkownika
Linuxoholic
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 258
Rejestracja: 17 mar 2012, 12:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Rybnik

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: Linuxoholic »

Ciekawe czy będzie podobnie jak z poprzednimi wersjami, mianowicie, wersje beta zawsze chodziły szybko i sprawnie, a wersja finalna robiła się ociężała.
generalnie
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 17
Rejestracja: 12 kwie 2012, 19:33
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: generalnie »

To, że jest dużo paczek to chyba dobrze - praca wre. ;)
System u wszystkich już bardziej działa niż nie działa, zdarzają się jakieś drobne problemy, ale przecież i w wersjach stabilnych u niektórych występują, niestety. Mają jeszcze ponad 2 tygodnie na szlifowanie, oby je dobrze wykorzystali.

A propos Unity 2D, to w 12.04 jest już znacznie lepiej niż w 11.10.
Tam testowałem 2D na 3 lub 4 komputerach i na każdym działało gorzej niż wersja standardowa.
Liczyłem jednak na trochę lepsze działanie na słabych maszynach, z tego co widzę przełączanie pulpitów nadal działa... dziwnie.

EDIT:
Po napisaniu posta odpaliłem menadżer aktualizacji i co tu mamy? Aktualizacja Unity 2D.
Szybko sprawdziłem i przełączanie pulpitów na moim netbooku wygląda już przyzwoicie (choć nadal mogłoby być lepiej).
Ciekawe, że wersja 2D nie wygląda wcale gorzej niż 3D, za to nie wiem czy jest tak na każdym komputerze, ale u mnie np. dash włącza się dłużej niż 3D, a aplikacje w nim chyba trochę wolniej się ładują.
Moim zdaniem mógłby działać bez aktywnego blura, np. z rozmytą tapetą w tle, byleby działał szybko.
Awatar użytkownika
luk1don
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1768
Rejestracja: 07 lis 2008, 16:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: luk1don »

Potwierdzam - znów działa lekko (nowe Unity :razz: ) Co do Red Hata: te żmudne instalowanie ich pakietów to porażka i chyba nie testowałeś wersji rozwojowych.
Awatar użytkownika
Shimmy
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 859
Rejestracja: 24 mar 2011, 20:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: Shimmy »

Grzanie załatwione, pozostało opuścić Unity i przejść na Gnome 3.4, na którym jest ~55stopni ;) Swoją drogą, ciekawe co znów z tym schrzanili.
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: ethanak »

luk1don pisze:Potwierdzam - znów działa lekko (nowe Unity :razz: ) Co do Red Hata: te żmudne instalowanie ich pakietów to porażka i chyba nie testowałeś wersji rozwojowych.
Jakie żmudne instalowanie??? Czekaj, bo ja co prawda RedBereta znam całkiem nieźle ale może o czymś nie wiem?
Po mojemu instalowanie na RH jest szybsze niż na Ubuntu. "yum" ma trzy znaki, "apt-get" ma siedem ;)
feil20
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 14 kwie 2012, 10:36
Wersja Ubuntu: 12.04
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: feil20 »

Ja od dwu dni nie mogę wejść w ustawienia systemu, i zniknął też zegar z górnej belki. Nie wiem w czym problem. Ale w końcu to Beta, to nie dziwota.
Awatar użytkownika
Linuxoholic
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 258
Rejestracja: 17 mar 2012, 12:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Rybnik

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: Linuxoholic »

feil20 pisze:Ja od dwu dni nie mogę wejść w ustawienia systemu, i zniknął też zegar z górnej belki. Nie wiem w czym problem. Ale w końcu to Beta, to nie dziwota.
Zrób aktualizacje, powinno pomóc, przy beta wypada robić minimum raz dziennie, zwłaszcza gdy coś nie działa.
feil20
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 14 kwie 2012, 10:36
Wersja Ubuntu: 12.04
Architektura: x86_64

Re: Testujemy 12.04 LTS Precise

Post autor: feil20 »

No właśnie robię codziennie, dzisiaj też robiłem i nadal $$$$$$$$ blada. A było wszystko w porzo, dopóki nie zrobiłem aktualizacji ze dwa dni temu. Za bardzo obcykany nie jestem w Linuksie, więc jak się samo nie naprawi, to czeka mnie instalacja od nowa.
Zablokowany

Wróć do „Precise Pangolin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości