Dysk 1TB SATA

Porady sprzętowo-handlowe
Awatar użytkownika
kumakum
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 109
Rejestracja: 09 sty 2012, 17:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Dysk 1TB SATA

Post autor: kumakum »

Witam!
Poszukuje dobrego dysku twardego (wewnętrznego) o interfejsie SATA. Ważne by miał 1 TB (może być trochę mniej, lub więcej) i nie był droższy niż 300 zł.
Jeśli uważasz, że Linux jest lepszy od Windowsa wklej to do swojego podpisu.
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Dysk 1TB SATA

Post autor: linuxozaurus »

tutaj masz seagate.

Ja wiem ze seatete jest dobry bo sama prawie zawsze kupuję tego producenta.
witam
Linuxozaurus
Santo Subito Ioannes Paulus II "wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi"
Lenowo IdeaPad L340 17API z Windows 11 Windows Dual Boot Linux Mint Cinamon in secure boot end user mode.

🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
Awatar użytkownika
andres88pl
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 215
Rejestracja: 27 wrz 2009, 10:45
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Lublin

Re: Dysk 1TB SATA

Post autor: andres88pl »

Szczerze to polecam dyski Western Digital czyli WD sam posiadam 2 sztuki już od 3 lat i zero problemów. Są w miarę tanie. Ja posiadam serię Caviar Green i mogę polecić szybkie energooszczędne i ciche. Odradzam samsunga miałem 1 dzień i oddałem . Poszukaj na allegro lub na Ceneo.
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Dysk 1TB SATA

Post autor: linuxozaurus »

Ja odradzam WD bo zawsze z nimi kłopoty.

A co do samsunga (on teraz nie produkuje dysków talerzowych miałam samsunga i mi padł po pół roku.
witam
Linuxozaurus
Santo Subito Ioannes Paulus II "wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi"
Lenowo IdeaPad L340 17API z Windows 11 Windows Dual Boot Linux Mint Cinamon in secure boot end user mode.

🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Dysk 1TB SATA

Post autor: bear7 »

linuxozaurus pisze:Ja odradzam WD bo zawsze z nimi kłopoty.
Piszesz to z doświadczenia, czy gdzieś wyczytałaś?
linuxozaurus pisze: Ja wiem ze seatete jest dobry bo sama prawie zawsze kupuję tego producenta.
Ja mam takie zdanie o Seagate. Zawiodłem się na nich już kilkukrotnie. Natomiast przez prawie 4 lata w laptopie leciałem na dwóch WD i są dalej sprawne: laptop padł, a dyski teraz robią za przenośne HDD. Do tego dochodzi jeszcze 1TB (zakupiony mniej więcej w tym samym czasie co laptop), podłączony do routera pod regularne backup-y.

Co do Seagate: http://www.apple.com/pl/support/imac-harddrive/
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Dysk 1TB SATA

Post autor: linuxozaurus »

Z własnego doświadczenia u mnie wszystkie WD padły z wyjątkiem 2 jeden stary na ATA i drugi w laptopie sprawny WD a natomiast nigdy ani jeden Seagate mi nie padł.
witam
Linuxozaurus
Santo Subito Ioannes Paulus II "wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi"
Lenowo IdeaPad L340 17API z Windows 11 Windows Dual Boot Linux Mint Cinamon in secure boot end user mode.

🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Dysk 1TB SATA

Post autor: bear7 »

linuxozaurus pisze:Z własnego doświadczenia u mnie wszystkie WD padły z wyjątkiem 2 jeden stary na ATA i drugi w laptopie sprawny WD a natomiast nigdy ani jeden Seagate mi nie padł.
A jak często kupujesz te twarde dyski:
linuxozaurus pisze: Ja wiem ze seatete jest dobry bo sama prawie zawsze kupuję tego producenta.
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Dysk 1TB SATA

Post autor: linuxozaurus »

Ostatni kupiłam jakieś 2 miesiące temu (związku z tym ze musiałam skopiować z uszkodzonego dysku (samsung seria momentus) dane przed odesłaniem do serwisu laptopa) . w wcześniejszy zakup był z 2010 roku. i zaznaczam żaden z dysków moich nie był większy nić 0,5 Tb.
witam
Linuxozaurus
Santo Subito Ioannes Paulus II "wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi"
Lenowo IdeaPad L340 17API z Windows 11 Windows Dual Boot Linux Mint Cinamon in secure boot end user mode.

🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
Awatar użytkownika
kumakum
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 109
Rejestracja: 09 sty 2012, 17:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Dysk 1TB SATA

Post autor: kumakum »

linuxozaurus pisze:
tutaj masz seagate.

Ja wiem ze seatete jest dobry bo sama prawie zawsze kupuję tego producenta.
Uważam że ten dysk byłby dobry, ale nie jestem pewien czy moja płyta główna obsługuje SATA III. Obecnie mam podłączony tylko jeden dysk (ST3750528AS) który ma interfejs SATA II. Model płyty głównej to ASUS P5E3 PRO. Nie znam się szczególnie na róznych podzespołach komputera, dlatego bym prosił by ktoś sprawdził czy ten model płyty głównej będzie mógł obsłużyć ten dysk, który napisał linuxozaurus.
Jeśli uważasz, że Linux jest lepszy od Windowsa wklej to do swojego podpisu.
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Dysk 1TB SATA

Post autor: linuxozaurus »

Ja powiem tak SATA III różni się transferem od SATA II i jest kompatybilne z poprzednim standardem SATA. Najwyższej ryzykujesz tym ze nie wykorzystasz transferu oferowanego przez SATA III ale bez problemu podepniesz pod płytę gł obsługującą SATA II.
Nie znam się szczególnie na róznych podzespołach komputera, dlatego bym prosił by ktoś sprawdził czy ten model płyty głównej będzie mógł obsłużyć ten dysk,
A co to twojej płyty gł masz tam tylko SATA II.
Przepustowość maksymalna tego interfejsu wynosi 6 Gbit/s, czyli jest ponad dwukrotnie większa od SATA II oraz nieco większa od Ultra 640 SCSI. Zachowano pełną zgodność wsteczną z SATA I i SATA II, dzięki czemu migracja z poprzednich wersji do SATA 3 jest bezproblemowa. Ulepszono też obsługę kolejkowania poleceń (NCQ) – poprawiono zarządzanie kolejkowaniem oraz wprowadzono nowe polecenie przesyłania strumieniowego, umożliwiające izochroniczny transfer danych. W marcu 2009 roku firma Seagate wspólnie z AMD zaprezentowała pierwsze urządzenia z interfejsem SATA 3. Pierwszym dyskiem twardym ze złączem SATA 3 jaki pojawił się w ofercie handlowej we wrześniu 2009 był Seagate Barracuda XT (model ST32000641AS)[5].
cytat z Wikipedii.
witam
Linuxozaurus
Santo Subito Ioannes Paulus II "wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi"
Lenowo IdeaPad L340 17API z Windows 11 Windows Dual Boot Linux Mint Cinamon in secure boot end user mode.

🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
Ubek308
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 574
Rejestracja: 25 maja 2011, 10:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Dysk 1TB SATA

Post autor: Ubek308 »

WD byl jedynym dyskiem jaki mi padl na gwarancji a dookola siebie mam dyskow ladnych pare dziesiatkow. Warunki gwarancji tez sa porazajace. Trzeba HD zapakowac przeciwwstrzasowo i wyslac gdzies za granice, chyba do Hiszpanii.
Ciekawe czy zczytali moje dane, nawet nie ma jak wyczyscic zdechłego dysku przed wysylka.
Czegos z waznymi danymi balbym sie reklamowac. 300 PLN idzie sie bzykac.
Aditor
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 10 gru 2012, 21:30
Wersja Ubuntu: 12.04
Kontakt:

Re: Dysk 1TB SATA

Post autor: Aditor »

http://allegro.pl/wd-caviar-blue-wd10ez ... 35744.html najlepszy wybór w tej cenie, obecnie firma WD robi najlepsze dyski twarde (nie zawodne/szybkie) oraz ma bardzo dobrą gwarancje. i to nie jest tylko moja opinia, w dyskach talerzowych raczej lub całkowicie nie widać różnicy pomiędzy stata 2 a 3 nawet dyski ssd działaja na sata 2 i sa sporo szybsze od dysków twardych na sata 3.Prosił bym o nie doradzanie jeśli nie znacie sie na rzeczy
P.S WD ma gwarancję dor to dora po zarejestrowaniu dysku więc niema co sie martwić o to
CPU - I3-2120 | GPU - Asus HD6850 Direct CU @ 901/1060
MOBO - ASRock H61DE/S3 | HDD - WD Caviar Blue 500GB
MEM - Patriot 2X2GB 1333MHz | CASE - SPC Brutus 410 PB
PSU - XFX Core 550W | SYSTEM - Windows 7 HP 64bit / Ubuntu 12.04
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Dysk 1TB SATA

Post autor: bear7 »

Aditor pisze:obecnie firma WD robi najlepsze dyski twarde (nie zawodne/szybkie) oraz ma bardzo dobrą gwarancje. (...) P.S WD ma gwarancję dor to dora po zarejestrowaniu dysku więc niema co sie martwić o to
Każda z powyższych wypowiedzi, to osobiste odczucia po doświadczeniach z dyskami od danych producentów. I to, że ktoś ma bardzo dobrą gwarancję door-2-door nie oznacza, że ma również doskonałą obsługę klienta albo serwis (tzw. "customer and service support"). Na papierze wszystko ładnie wygląda - w rzeczywistości nie zawsze. Dlatego też uważam, że komentarz:
Aditor pisze:Prosił bym o nie doradzanie jeśli nie znacie sie na rzeczy
Jest jak najbardziej zbędny i zwykłe...
Aditor pisze:w dyskach talerzowych raczej lub całkowicie nie widać różnicy pomiędzy stata 2 a 3
... spokojnie by wystarczyło.
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Aditor
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 10 gru 2012, 21:30
Wersja Ubuntu: 12.04
Kontakt:

Re: Dysk 1TB SATA

Post autor: Aditor »

ok spoko, jednak troszkę o tym wiem (chodzi o usługę i serwis wd) ponieważ znam obowy które reklamowały u nich dyski i obsługa klijęta jest bardzo dobra poza tym jestem userem na jednym z for komputerowych i nie zauważyłem aby ktoś się skarżył na dyski wd a forum jest spore
CPU - I3-2120 | GPU - Asus HD6850 Direct CU @ 901/1060
MOBO - ASRock H61DE/S3 | HDD - WD Caviar Blue 500GB
MEM - Patriot 2X2GB 1333MHz | CASE - SPC Brutus 410 PB
PSU - XFX Core 550W | SYSTEM - Windows 7 HP 64bit / Ubuntu 12.04
Awatar użytkownika
jacekalex
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 4681
Rejestracja: 17 cze 2007, 02:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: MATE
Architektura: x86_64

Re: Dysk 1TB SATA

Post autor: jacekalex »

Ja radziołbym brać dysk SATA przystosowany do RAID i pracy w systemie ciągłym 24/7.
Z Seagate np model Constellation ES2.
Takie dyski są drioższe o około 100 - 150 zł od normalnych, np Constellation ES2 1000G 64MB kosztuje około 360 - 400 w sklepach internetowych, ale w zamian mamy trwalsze łożyska dysku i całą konstrukcję.
Sam mam Seagate Barrcuda ES z 2007 roku, i dysk jest praktycznie jak nowy, choć chodzi już ponad 5 lat.
W najbliższej przyszłości planuję właśnie Connstellation, najprawdopodbniej na wiosnę.
Najprawdopodobniej któryś z tych modeli:
http://www.seagate.com/files/www-conten ... 1210pl.pdf

Pozdrawiam
:craz:
Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Komputer jest jak klimatyzacja - gdy otworzysz okna, robi się bezużyteczny...
Linux User #499936
Inny OS: Gentoo Linux :)
Adamski77
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 124
Rejestracja: 29 wrz 2010, 19:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Dysk 1TB SATA

Post autor: Adamski77 »

Osobiście polecam kupić Dyski WD, miałem kilka modeli Seagete u siebie 250GB/500GB i każdy z nich padał po pół roku, w końcu znuzony chodzeniem do serwisu wymusiłem zwrot kasy lub wymianę na innej firmy, obecnie od 2 lat mam WD 1TB z 64MB Cache, działa fantastycznie. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość