Kernele testowe/stabilne wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Moderator: e X t 7 3

Maciek Żabik
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 48
Rejestracja: 21 lis 2011, 14:36
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: Maciek Żabik »

gr8 :)

przydaje się przy optymalizacji zapytań
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: e X t 7 3 »

Maciek Żabik pisze:gr8 :)

przydaje się przy optymalizacji zapytań
Też się ciesze ;). Dodatkowo jeszcze optymalizuje v27.3 i ... zwiększam poziom bezpieczeństwa. Po analizie działania firewalla wybrałem szereg modułów najczęściej stosowanych na Desktopach/maszynach mobilnych i wbiłem je w kernel [image-kernela]. Takie rozwiązanie zapewni lepszą wydajność, a przede wszystkim responsywność kernela [w tym przypadku - jak pisałem nie zawsze tak jest ;) ], ale dodatkowo i przede wszystkim znacznie podnosi bezpieczeństwo systemu ... tu nawet jak by się pojawił jakiś root-kit to będzie miał spore trudności w przejęciu istotnych elementów fw, a zatem i kolejno pełnej kontroli nad systemem.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Kurremkarmerruk
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 134
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: Kurremkarmerruk »

Wyszły catalysty w wersji stabilnej :) --listpkg nie pokazuje ubuntu 13.10.

Kod: Zaznacz cały

Ubuntu Packages:
        Ubuntu/gutsy
        Ubuntu/hardy
        Ubuntu/intrepid
        Ubuntu/jaunty
        Ubuntu/karmic
        Ubuntu/lucid
        Ubuntu/maverick
        Ubuntu/natty
        Ubuntu/oneiric
        Ubuntu/precise
        Ubuntu/quantal
        Ubuntu/raring
        Ubuntu/source
Spróbuję zrobić paczkę dla raringa i zdam relację :)
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: e X t 7 3 »

Z tego co widzę sterowniki usunięto - prawdopodobnie maja jakieś błędy - vide forum [Phoronix]. Zapewne pojawia się jeszcze dziś albo jutro ;).

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Kurremkarmerruk
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 134
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: Kurremkarmerruk »

Ano wychodzi na to że mają ;)

Kod: Zaznacz cały

DKMS make.log for fglrx-13.251 for kernel 3.12.4-ext73-f1-27.2-brazos-ags-cfs (x86_64)
czw, 19 gru 2013, 15:02:10 CET
AMD kernel module generator version 2.1
doing Makefile based build for kernel 2.6.x and higher
rm -rf *.c *.h *.o *.ko *.a .??* *.symvers
make -C /lib/modules/3.12.4-ext73-f1-27.2-brazos-ags-cfs/build SUBDIRS=/var/lib/dkms/fglrx/13.251/build/2.6.x modules
make[1]: Wejście do katalogu `/usr/src/linux-headers-3.12.4-ext73-f1-27.2-brazos-ags-cfs'
  CC [M]  /var/lib/dkms/fglrx/13.251/build/2.6.x/firegl_public.o
/var/lib/dkms/fglrx/13.251/build/2.6.x/firegl_public.c: In function ‘KCL_GetEffectiveUid’:
/var/lib/dkms/fglrx/13.251/build/2.6.x/firegl_public.c:1758:5: error: incompatible types when returning type ‘kuid_t’ but ‘KCL_TYPE_Uid’ was expected
     return current_euid();
     ^
/var/lib/dkms/fglrx/13.251/build/2.6.x/firegl_public.c:1762:1: warning: control reaches end of non-void function [-Wreturn-type]
 }
 ^
make[2]: *** [/var/lib/dkms/fglrx/13.251/build/2.6.x/firegl_public.o] Błąd 1
make[1]: *** [_module_/var/lib/dkms/fglrx/13.251/build/2.6.x] Błąd 2
make[1]: Opuszczenie katalogu `/usr/src/linux-headers-3.12.4-ext73-f1-27.2-brazos-ags-cfs'
make: *** [kmod_build] Błąd 2
build failed with return value 2
Zobaczyłem tylko changelog i od razu pobrałem przez wget więc nawet nie patrzyłem czy są na stronie. Z tego co czytałem na forum phoronixa to instalują się ładnie na kernelu 3.8 a na 3.11+ już nie. No nic. Trzeba poczekać na poprawioną wersję :)

Edit:
Zainstalowały się na netrunnerze 13.06. Tearing na hybrydach jak był tak jest. Ot lekko poprawiona ostatnia beta nic więcej...
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: e X t 7 3 »

Taaa widzę, że ponownie jest błąd naprawiony w 13.11 beta 9.4 :P

Kod: Zaznacz cały

error: incompatible types when returning type ‘kuid_t’ but ‘KCL_TYPE_Uid’ was expected
=

Kod: Zaznacz cały

 [388818] : Resolves kernel module compile failure when CONFIG_UIDGID_STRICT_TYPE_CHECKS is enabled
... do tego sam go testowałem zmiany w kodzie - udostępnione przez jednego z Developerów AMD. Cóż pewnie coś tam namieszali w źródełkach i dlatego cofneli paczkę ;).

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
Shevchenko1987
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 818
Rejestracja: 31 sty 2008, 11:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 24.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: Shevchenko1987 »

Zapuściłeś już kompilator? :)

PS. Dobrze, że już nie mam AMD/Radeon :)
Jeśli wybierasz Ubuntu to tylko LTS!
Awatar użytkownika
Miras1990
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 95
Rejestracja: 04 lut 2011, 10:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Leżajsk
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: Miras1990 »

Witam,
Mam zainstalowane GCC 4.8.1, a NeteXt'73 pokazuje że mam wersje 4.6.4? Dlaczego pokazuje on starszą wersję?

OS: Kubuntu 13.10 x64
Logi z NeteXt73

Pozdrawiam ;-)
PC: CPU: Intel Core i5-3570 RAM: Patriot 8GB 2133MHz GPU: NVIDIA GTX 770 4GB DYSK: OCZ Vertex 4 128GB + WD RED 1TB
Laptop: HP Probook 450 G2 (CPU: i5-4210u, RAM: 8GB, GPU: Intel HD 4400, DYSK: Samsung 840 EVO 250GB)
Telefon: Nokia Lumia 930
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: e X t 7 3 »

Shevchenko1987 pisze:Zapuściłeś już kompilator? :)

PS. Dobrze, że już nie mam AMD/Radeon :)
Co do kompilatora .. jeszcze testuje pewne zmiany ... co do Radeona ... kolejna karta do stacjonarki ? Raczej na pewno Radeon, a nie Nvidia. Obecnie Catalysty naprawdę świetnie działają, np. beta 9.4, a wpadki AMD są moim zdaniem niewielkie w stosunku do Nvidii i Intela [ zainstaluj Windows 8.1 i najnowsze sterowniki Nvidii .. jazda, jazda biała gwiazda hehe] ... np. zarządzanie energią ... dopiero sterowniki 331.20 naprawiły tę kwestię niewiarygodnych skoków zużycia energii na Asiusie 1201n [ION 1] :P ... a kernel kernel RT-Preempt ? Spróbuj zbudować działający moduł Nvidii = MORDĘGA, a pod Catalystami ? czysta przyjemność, kwestia Hybryd Graphics ? ... tu Nvdiia w stosunku o AMD jest daleko za ... nawet nie mówię o wygodzie instalacji, przełączania i korzystania z Optimusa [bo to istna lameria w stosunku do przełączania w CCC w Catalystach], ale porównaj wydajność tak działających kart np. Nvidia <> Intel, a Radeon <> Intel ;). Jak dla mnie jeśli działania AMD będą jak obecnie, to do końca przyszłego roku catalysty i otwarte sterowniki AMD zjedzą na śniadanie sterowniki Nvidii - przede wszystkim w wygodzie użytkowania, zuzyciu energii i "barku problematyczności" w stosowaniu zaawansowanych rozwiązań optymalizacyjnych na Linuksie - vide RT ;).

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
maniu1993
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 37
Rejestracja: 18 paź 2012, 17:01
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Konin, Wielkopolska
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: maniu1993 »

Shevchenko1987 pisze:...
PS. Dobrze, że już nie mam AMD/Radeon :)
Ciesz się, u mnie ostatnią działającą wersją sterowników Catalyst jest 13.1 i to na wszystkich OS-ach (karta wspierana), na których testowałem i nadal nie naprawili tego buga i już w ogóle nie oczekuję na naprawę. Do tej pory żałuje tego, że kupiłem to dziadostwo. Teraz korzystam z otwartych sterów i jakoś zyję ;)
Notebook ASUS X54HR | CPU: Intel Pentium B940 @ 2.00GHz × 2 | GPU: ATI RADEON HD7470M @ 1GB | 4GB RAM | 512GB HDD | Ubuntu 13.10 64bit + kernele Ext'73
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: e X t 7 3 »

Miras1990 pisze:Witam,
Mam zainstalowane GCC 4.8.1, a NeteXt'73 pokazuje że mam wersje 4.6.4? Dlaczego pokazuje on starszą wersję?

OS: Kubuntu 13.10 x64
Logi z NeteXt73

Pozdrawiam ;-)
Nie masz też zainstalowanej wersji 4.6.4 lub configów do niej ?

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
Shevchenko1987
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 818
Rejestracja: 31 sty 2008, 11:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 24.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: Shevchenko1987 »

Co do Radeonów to niestety nie zgadzam się z tobą. Mam w laptopie teraz intel/nvidie i nie mam problemów nawet na Windowsie 8.1. Kiedy za to miałem Catalysty i kartę ze stajni AMD (o ile na Windowsie była do zniesienia to) na Linuksie było fatalnie. Brak responsywności i ogólne zamulenie systemu w porównaniu do takiego Intela. Odwieczne czekanie na wsparcie nowego kernela i Xorga, bo zawsze byli spóźnieni. Oczywiście można było patchować, ale to raczej producent powinien sam dbać w pierwszej kolejności o takie rzeczy. Nie pamiętam kiedy oni wydali ostatnio jakieś porządne sterowniki. Patrząc na SteamOS, który ledwo uruchamia się na Radeonach to ja nie jestem takim optymistą jak ty. Jeśli otwarte będą się rozwijać dalej w takim tempie to za rok może być tak, że zamknięte wcale już nie będą potrzebne. :)
Jeśli wybierasz Ubuntu to tylko LTS!
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: e X t 7 3 »

Widzisz ja mam non stop styczność z Redonami i kartami Nvidii ... w tym na poziomie budowy paczek ze sterownikami i tu Nvida to taka lameria, ze ręce mi czasem opadają i nawet w chwilach "słabości" chciałem po prostu nie udostępniać sterowników Nvidii ... szczególnie ostatnie pół roku mnie utwierdza w przekonaniu, że "w stajni" Nvidii coś sie "niedobrego dzieje" [np. co któreś sterowniki nie chcą się budować na nowych kernelach, a ilość patchy koniecznych do nałożenia w pewnym momencie była wręcz "paranoiczna" - np. linia 304.xx tu raz nakładałem 5 patchy, aby działało pod moimi kernelami ;) ], a w Team`ie AMD jest wprost odwrotnie - nawet kontakt z Developerami AMD to przyjemność - zgłaszanie błędów, przedstawianie fragmentów kodu do testów ... ot prawidłowa relacja z Developerami ... a w Nvidii ? wysyłaj sobie zgłoszenia np. ten odnośnie skoków zużycia energii na kartach Nvidii. Co do Radeonów na Steam OS ... tu nie ma problemów absolutnie żadnych - sterowniki 13.11 beta 9.4 działają idealnie ... poszukaj ;). Co do repsonsywności ... słabo na Catalystach ? zobacz na to ;):

MSI X370 100 % obciązenia

Aby to uzyskać taki efekt obok kernela [tu Brazos - na słabej maszynie z AMD APU jedynie on da taki poziom responsywności] i pozostałych moich rozwiązań wystarczą jedynie proste zabiegi w CCC [bez konieczności xorg.conf - poza hybrydami, gdzie konieczne], a w Nvidii ... jeśli nie skonfigurujesz odpowiednio sterownika + właściwie xorg.conf to zapomni o super responsywność i płynności np. w KDE, czy w zaawansowanych grach ... np. standardowe ustawienia i Metro "chrupie jak ta lala" - mój config dla Nvidia settings + xorg.conf i działa genialnie płynnie [ale dopiero po odpowiedniej konfiguracji]. Po prostu Nvidia np. nie radzi sobie z dynamiczną zmianą zegara oraz vsync = robią to sterowniki za wolno i to aż boli tak widać, a pod AMD idealnie - nawet na słabym APU E-350 działa to genialnie szybko i przyznam wprawia w osłupienie [na szczęście pozytywnie], a aby Nvidia zapewniła maksymalnie płynny obraz trzeba m.in. wymusić "sztywny" zegar na AC, np:

Kod: Zaznacz cały

Section "Device"
    Identifier     "Device0"
    Driver         "nvidia"
    VendorName     "NVIDIA Corporation"
    BoardName      "GeForce 560"
    Option	        "NoLogo"	"True"
    Option         "RegistryDwords" "PowerMizerEnable=0x1; PerfLevelSrc=0x3322; PowerMizerDefaultAC=0x1"
    Option         "DPMS"
    Option         "Coolbits" "1"
    Option         "TripleBuffer" "True"
Właśnie ostatnie 6 miesięcy diametralnie zmieniło moje nastawienie do w/w Firm i jeślii ten trend się utrzyma, to w przyszłym roku "kijem Nvidii nie tknę" ... i właśnie VNvidii możecie Panie i Panowie zawdzięczać to, że jeszcze nie udostępniłem mega responsywnego kernela z aktywnym Full RT-Preempt ... Po prostu ostatnio nie mam i zdrowia i czasu na nakładanie kolejnej tony patchy na sterowniki Nvidii :P. Testuje taki kernel pod w/w Msi X370 gdzie sprawuje się wprost genialnie ;).

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
Miras1990
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 95
Rejestracja: 04 lut 2011, 10:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Leżajsk
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: Miras1990 »

e X t 7 3 pisze:
Miras1990 pisze:Witam,
Mam zainstalowane GCC 4.8.1, a NeteXt'73 pokazuje że mam wersje 4.6.4? Dlaczego pokazuje on starszą wersję?

OS: Kubuntu 13.10 x64
Logi z NeteXt73

Pozdrawiam ;-)
Nie masz też zainstalowanej wersji 4.6.4 lub configów do niej ?

Pozdrawiam
Tak mam zainstalowane gcc-4.6 i gcc-4.6-base i jak chciałem je usunąć to instaluje mi gcc-4.4.
PC: CPU: Intel Core i5-3570 RAM: Patriot 8GB 2133MHz GPU: NVIDIA GTX 770 4GB DYSK: OCZ Vertex 4 128GB + WD RED 1TB
Laptop: HP Probook 450 G2 (CPU: i5-4210u, RAM: 8GB, GPU: Intel HD 4400, DYSK: Samsung 840 EVO 250GB)
Telefon: Nokia Lumia 930
NetBit73

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: NetBit73 »

Miras1990 pisze:
e X t 7 3 pisze:
Miras1990 pisze:Witam,
Mam zainstalowane GCC 4.8.1, a NeteXt'73 pokazuje że mam wersje 4.6.4? Dlaczego pokazuje on starszą wersję?

OS: Kubuntu 13.10 x64
Logi z NeteXt73

Pozdrawiam ;-)
Nie masz też zainstalowanej wersji 4.6.4 lub configów do niej ?

Pozdrawiam
Tak mam zainstalowane gcc-4.6 i gcc-4.6-base i jak chciałem je usunąć to instaluje mi gcc-4.4.
jaki wynik daje polecenie:

Kod: Zaznacz cały

dpkg -l | grep gcc
Awatar użytkownika
Shevchenko1987
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 818
Rejestracja: 31 sty 2008, 11:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 24.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: Shevchenko1987 »

Ja też miałem styczność ze sprzętem AMD kiedyś i dziś. Powiedziałem sobie: Nigdy więcej! Laptop był wiecznie ciepły - nieważne czy to Windows czy Linux, a co ważniejsze te podzespoły są nieenergooszczędne. Zjadają tyle prądu co radzieckie telewizory i lodówki. Próbowałem chyba wszystkiego żeby podnosić responsywność systemu, ale ciągle czułem, że coś blokuje szybkość działania środowiska graficznego. Mniej więcej tak jakby był założony kaganiec. Od kiedy przesiadłem się na Intel/Nvidie problemy zniknęły. Zobacz na oficjalne ogłoszenie 2 dni temu wydanych sterowników od twojego zachwalanego twórcy.
Linux Distributions Supported:
The latest version of the ATI Catalyst™ Linux Software Suite is designed to support the following Linux distributions:

Red Hat Enterprise Linux Suite 6.3 and 6.4
SUSE® Linux Enterprise 11 SP3
OpenSUSE 11.4 and 12.1
Ubuntu 12.04.2 and 13.04



System Requirements:
Before attempting to install the AMD Catalyst™ Linux Graphics Driver, the following software must be installed:

Xorg/Xserver 7.4 and above (up to 1.14)
Linux kernel 2.6 or above (up to 3.11)
glibc version 2.2 or 2.3
POSIX Shared Memory (/dev/shm) support is required for 3D applications
Oficjalnie nie wspierają jądra powyżej 3.11, Ubuntu 13.10, więc pytam się z czym do ludzi? Nie wszystkim się chce bawić w patchowanie sterowników. Ba, nie każdy to potrafi. Sam nie raz, nie dwa umordowałem się żeby zbudować paczki dla Debiana. A co z innymi dystrybucjami? Jak oni mają sobie radzić? Odwiedź ich fora to zobaczysz jakie k.... tam lecą na AMD.
Jeśli wybierasz Ubuntu to tylko LTS!
Awatar użytkownika
Miras1990
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 95
Rejestracja: 04 lut 2011, 10:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Leżajsk
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: Miras1990 »

NetBit73 pisze:
jaki wynik daje polecenie:

Kod: Zaznacz cały

dpkg -l | grep gcc

Kod: Zaznacz cały

ii  gcc                                             4:4.8.1-2ubuntu3                                    amd64        GNU C compiler
ii  gcc-4.6                                         4.6.4-3ubuntu1                                      amd64        GNU C compiler
ii  gcc-4.6-base:amd64                              4.6.4-3ubuntu1                                      amd64        GCC, the GNU Compiler Collection (base package)
ii  gcc-4.8                                         4.8.1-10ubuntu9                                     amd64        GNU C compiler
ii  gcc-4.8-base:amd64                              4.8.1-10ubuntu9                                     amd64        GCC, the GNU Compiler Collection (base package)
ii  gcc-4.8-base:i386                               4.8.1-10ubuntu9                                     i386         GCC, the GNU Compiler Collection (base package)
ii  libgcc-4.8-dev:amd64                            4.8.1-10ubuntu9                                     amd64        GCC support library (development files)
ii  libgcc1:amd64                                   1:4.8.1-10ubuntu9                                   amd64        GCC support library
ii  libgcc1:i386                                    1:4.8.1-10ubuntu9                                   i386         GCC support library
PC: CPU: Intel Core i5-3570 RAM: Patriot 8GB 2133MHz GPU: NVIDIA GTX 770 4GB DYSK: OCZ Vertex 4 128GB + WD RED 1TB
Laptop: HP Probook 450 G2 (CPU: i5-4210u, RAM: 8GB, GPU: Intel HD 4400, DYSK: Samsung 840 EVO 250GB)
Telefon: Nokia Lumia 930
NetBit73

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: NetBit73 »

Miras1990 pisze:
NetBit73 pisze:
jaki wynik daje polecenie:

Kod: Zaznacz cały

dpkg -l | grep gcc

Kod: Zaznacz cały

ii  gcc                                             4:4.8.1-2ubuntu3                                    amd64        GNU C compiler
ii  gcc-4.6                                         4.6.4-3ubuntu1                                      amd64        GNU C compiler
ii  gcc-4.6-base:amd64                              4.6.4-3ubuntu1                                      amd64        GCC, the GNU Compiler Collection (base package)
ii  gcc-4.8                                         4.8.1-10ubuntu9                                     amd64        GNU C compiler
ii  gcc-4.8-base:amd64                              4.8.1-10ubuntu9                                     amd64        GCC, the GNU Compiler Collection (base package)
ii  gcc-4.8-base:i386                               4.8.1-10ubuntu9                                     i386         GCC, the GNU Compiler Collection (base package)
ii  libgcc-4.8-dev:amd64                            4.8.1-10ubuntu9                                     amd64        GCC support library (development files)
ii  libgcc1:amd64                                   1:4.8.1-10ubuntu9                                   amd64        GCC support library
ii  libgcc1:i386                                    1:4.8.1-10ubuntu9                                   i386         GCC support library

jakimś cudem masz 4.6.4 i on jest sprawdzany, tak to powinno wyglądać:

marcin@itx:~$ dpkg -l | grep gcc
ii gcc 4:4.8.1-2ubuntu3 amd64 GNU C compiler
ii gcc-4.8 4.8.1-10ubuntu9 amd64 GNU C compiler
ii gcc-4.8-base:amd64 4.8.1-10ubuntu9 amd64 GCC, the GNU Compiler Collection (base package)
ii libgcc-4.8-dev:amd64 4.8.1-10ubuntu9 amd64 GCC support library (development files)
ii libgcc1:amd64 1:4.8.1-10ubuntu9 amd64 GCC support library
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: e X t 7 3 »

Shevchenko1987 pisze:Ja też miałem styczność ze sprzętem AMD kiedyś i dziś. Powiedziałem sobie: Nigdy więcej! Laptop był wiecznie ciepły - nieważne czy to Windows czy Linux, a co ważniejsze te podzespoły są nieenergooszczędne. Zjadają tyle prądu co radzieckie telewizory i lodówki. Próbowałem chyba wszystkiego żeby podnosić responsywność systemu, ale ciągle czułem, że coś blokuje szybkość działania środowiska graficznego. Mniej więcej tak jakby był założony kaganiec. Od kiedy przesiadłem się na Intel/Nvidie problemy zniknęły. Zobacz na oficjalne ogłoszenie 2 dni temu wydanych sterowników od twojego zachwalanego twórcy.
Linux Distributions Supported:
The latest version of the ATI Catalyst™ Linux Software Suite is designed to support the following Linux distributions:

Red Hat Enterprise Linux Suite 6.3 and 6.4
SUSE® Linux Enterprise 11 SP3
OpenSUSE 11.4 and 12.1
Ubuntu 12.04.2 and 13.04



System Requirements:
Before attempting to install the AMD Catalyst™ Linux Graphics Driver, the following software must be installed:

Xorg/Xserver 7.4 and above (up to 1.14)
Linux kernel 2.6 or above (up to 3.11)
glibc version 2.2 or 2.3
POSIX Shared Memory (/dev/shm) support is required for 3D applications
Oficjalnie nie wspierają jądra powyżej 3.11, Ubuntu 13.10, więc pytam się z czym do ludzi? Nie wszystkim się chce bawić w patchowanie sterowników. Ba, nie każdy to potrafi. Sam nie raz, nie dwa umordowałem się żeby zbudować paczki dla Debiana. A co z innymi dystrybucjami? Jak oni mają sobie radzić? Odwiedź ich fora to zobaczysz jakie k.... tam lecą na AMD.
Ciesze się, że jesteś zadowolony z tandemu Intel + Nvidia - najważniejsze, aby użytkownik była zadowolony. Jak piszę tu zarówno od strony użytkownika, jak i osoby które te sterowniki "patchuje" i buduje pakiety. Z mojego punktu widzenia więcej błędów ostatnio popełnia Nvidia. Tak ostatnia stabilna wersja Catalystów 13.12 ma regresje których nie powinna mieć [a które już w sowim buildzie usunąłem - w tym zgodność z kernelem do 3.13.x włącznie] ... zresztą sterowniki Nvidii do 331.20 i 304.1xx to była maskara jeśli chodzi o zgodność z kernelami ... zresztą pisałem już o tym aby te sterowniki działały z maksymalnie zoptymalizowanymi kernelami RT trzeba "cuda" wyczyniać, a i ponoć tak tak fajnie jak pod Catalystami nie będzie. Zresza w wolnej chwili muszę to sam sprawdzić ;). Co do samego nakładania patchy i budowanie paczek ... robienie tego odnośnie Catalystów to jak zabawa lego, a dla Nvidii to czasem jak precyzyjny rysunek techniczny ... delikatnie to ujmując 'mało wygodne' dla Developera :P.

Co do samych sterowników ... mój MSi na AMD APU E-350 jest chłodny, a jak działa na baterii wręcz zimy ;). W kwestii samych sterowników 13.12 już mam gotowy build ;)

Catalyst-13.12-1

Catalyst-13.12-2

Ps. mam prośbę osoby które mają glamor-egl w wersji [build] 4.2 proszę o sprawdzenia [Osoby które posiadają te gry], czy w grach takich, jak np. CS: S, L4D2, Metro nie maja przekłamania tekstur i czy nie działają wolniej oraz czy systemy nie dostają nagłej 'czkawki' = frezy efektów. Ja to stwierdziłem zarówno pod Nvidią, jak i AMD - na zamkniętych sterownikach. Co ciekawe czasem się błędy pojawiają, a czasem nie ... jak widać Canonical wypuszczając build 4.2 .%#@# .. nie tylko stabilność działania OpenGL [wywalanie do ekranu logowanie, brak efektów, etc.], ale także ma to wpływ na shadery ... oczywiście po testach zalecam downgrade do wersji 4 ;).

Pozdrawiam

-- 20 gru 2013 15:45 --

Widzę, że "lada chwila" wyjdą źródła Linux-3.12.6 ... zatem wstrzymuje się z wydaniem v27.3 na źródłach 3.12.5. Myślę, że najdalej do niedzieli wydam nowy kernel [jeśli Developerzy kernela wydadzą źródła najdalej do soboty ... a na to się "zanosi"] ;).

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Kurremkarmerruk
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 134
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Kernele testowe wersja v27.x - atom, K8, i7 oraz Brazos

Post autor: Kurremkarmerruk »

O to ja mam pytanka dwa.
1. Czy spatchowane paczuszki z catalystami będą dostępne w netext w najbliższym czasie?
2. Czy jest możliwe wyrzucenie obsługi powerxpress z catalystów?
Chciałbym żeby komputer wykrywał mi tylko apu. Dodatkowa karta tylko robi problemy z vsynciem, uniemożliwia oglądanie filmów i je prąd a na ten moment wszystkie gry które posiadam spokojnie działają na wbudowanym 7520g.
Zablokowany

Wróć do „kernele e X t 7 3”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość