Microsoft rozpoczyna blokowanie rozpowszechniania Linuksa?

Forumowy magiel: pogaduchy o wszystkim i o niczym.
polos2a
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 14 gru 2006, 20:43
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Microsoft rozpoczyna blokowanie rozpowszechniania Linuksa?

Post autor: polos2a »

Witam.
Nie wiem czy w dobrym dziale ( w żadnym mi osobiście taki tekst nie pasuje no ale cóż) rozpoczynam ten temat, ostatnimi czasy zauważyłem(na własnej skórze również) że MS wytacza coraz cięższe działa w kierunku społeczności linuksowej przykłady?
A proszę bardzo, jako posiadacz konta na chomiku udostępniałem tam kilka dystrybucji linuksów dając cały dostępny u mnie transfer za frii.
Kilka dni temu dostałem jednak takie wiadomości:
"Witamy,
otrzymaliśmy wiarygodną informację, iż na Pani/Pana koncie znajdują się pliki:
mandriva.2011.i586.1.iso (folder: Mandriva 2011.1),
mandriva.2011.x86_64.1.iso (folder: Mandriva 2011.1)
do których prawa autorskie zostały naruszone, według oświadczenia: Microsoft Corporation ( microsoft-notices@marketly.com)
który to podmiot skierował do Portalu Chomikuj.pl prośbę o uniemożliwienie ich rozpowszechniania.
Pliki znajdujące się w publicznie dostępnych folderach zostały przez nas usunięte.
W razie pytań lub wątpliwości na przyszłość prosimy o lekturę przewodnika o prawach autorskich (w stopce portalu).
W przypadku niepoprawnego zgłoszenia niektórych plików, bardzo prosimy o kontakt z nami przez odpowiedź na tę wiadomość z podaniem lokalizacji każdego błędnie usuniętego pliku.
Dziękujemy za zrozumienie. "
"Witamy,
otrzymaliśmy wiarygodną informację, iż na Pani/Pana koncie znajdują się pliki:
Ubuntu 8.10 PL Intrygująca Iranka i386.iso (folder: Ubuntu),
do których prawa autorskie zostały naruszone, według oświadczenia: Microsoft Corporation ( microsoft-notices@marketly.com)
który to podmiot skierował do Portalu Chomikuj.pl prośbę o uniemożliwienie ich rozpowszechniania.
Pliki znajdujące się w publicznie dostępnych folderach zostały przez nas usunięte.
W razie pytań lub wątpliwości na przyszłość prosimy o lekturę przewodnika o prawach autorskich (w stopce portalu).
W przypadku niepoprawnego zgłoszenia niektórych plików, bardzo prosimy o kontakt z nami przez odpowiedź na tę wiadomość z podaniem lokalizacji każdego błędnie usuniętego pliku.
Dziękujemy za zrozumienie."
"Witamy,
otrzymaliśmy wiarygodną informację, iż na Pani/Pana koncie znajdują się pliki:
Fedora 10 LiveCD i686.iso (folder: Fedora)
do których prawa autorskie zostały naruszone, według oświadczenia: Microsoft Corporation ( microsoft-notices@marketly.com)
który to podmiot skierował do Portalu Chomikuj.pl prośbę o uniemożliwienie ich rozpowszechniania.
Pliki znajdujące się w publicznie dostępnych folderach zostały przez nas usunięte.
W razie pytań lub wątpliwości na przyszłość prosimy o lekturę przewodnika o prawach autorskich (w stopce portalu).
W przypadku niepoprawnego zgłoszenia niektórych plików, bardzo prosimy o kontakt z nami przez odpowiedź na tę wiadomość z podaniem lokalizacji każdego błędnie usuniętego pliku.
Dziękujemy za zrozumienie. "
"Witamy,
otrzymaliśmy wiarygodną informację, iż na Pani/Pana koncie znajdują się pliki:
LinuxMint-5-XFCE.iso (folder: Mint)
do których prawa autorskie zostały naruszone, według oświadczenia: Microsoft Corporation ( microsoft-notices@market
który to podmiot skierował do Portalu Chomikuj.pl prośbę o uniemożliwienie ich rozpowszechniania.
Pliki znajdujące się w publicznie dostępnych folderach zostały przez nas usunięte.
W razie pytań lub wątpliwości na przyszłość prosimy o lekturę przewodnika o prawach autorskich (w stopce portalu).
W przypadku niepoprawnego zgłoszenia niektórych plików, bardzo prosimy o kontakt z nami przez odpowiedź na tę wiadomość z podaniem lokalizacji każdego błędnie usuniętego pliku.
Dziękujemy za zrozumienie. "
Po konsultacji z kilkoma znajomymi okazało się że podobne informacje dostali już niemal wszyscy udostępniający jakiekolwiek dystrybucje linuksowe na chomiku ba jeden z znajomych otrzymał informację o zablokowaniu plików udostępnionych na kilku innych serwerach wymiany .
Oczywiście przesłałem do chomika informacje i sprostowanie , podparłem się nawet manifestem Ubuntu. Odpowiedź którą otrzymałem zamieszczam :
Witam serdecznie,

bardzo nam przykro z powodu zaistniałej sytuacji.

Być może zgłaszający błędnie zgłosił jakieś pliki. Niestety, nie
jesteśmy
podmiotem kompetentnym do oceny plików, więc w celu wyjaśnienia
wątpliwości
uprzejmie prosimy kontaktować się ze zgłaszającym:
microsoft-notices@marketly.com
A teraz pytanie do was czy tylko osoby rozsyłające za pomocą chomika i megauploadu maja takie przejścia z ms? Czy może to taka taktyka wojenna?
Awatar użytkownika
rom
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1309
Rejestracja: 30 cze 2009, 14:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Re: Microsoft rozpoczyna blokowanie rozpowszechniania linuxa?

Post autor: rom »

w celu wyjaśnienia
wątpliwości
uprzejmie prosimy kontaktować się ze zgłaszającym:
microsoft-notices@marketly.com
Napisz do nich.
także = też
tak że = więc
jirajamgo
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 241
Rejestracja: 22 mar 2012, 14:30
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Microsoft rozpoczyna blokowanie rozpowszechniania linuxa?

Post autor: jirajamgo »

Linux Mint 17 Mate 32bit jądro 3.15.0 RC8 + włączony Zram
Sprzęt; C2D e6750 2x2.66GHz 4Mb Cache, ram DDR2 2Gb 667mhz, Geforce 8600gt 256mb ddr3, dyski; 120Gb WD + 80Gb WD + 120Gb Hitachi 2,5cala Karta dźwiękowa Creatice Sound Blaster Live + przedni panel
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Microsoft rozpoczyna blokowanie rozpowszechniania linuxa?

Post autor: ethanak »

był ostatnio artykuł na di.com.pl - teraz nie znajdę ale to nie powinno być trudne.
najbardziej mi się podobało wyjaśnienie o "podobnej sumie kontrolnej"...
Кто жопой родился, чижиком не помрёт
polos2a
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 14 gru 2006, 20:43
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Microsoft rozpoczyna blokowanie rozpowszechniania linuxa?

Post autor: polos2a »

No cóż
Moje postępowanie w tej sprawie wygląda tak:
1. wysłanie e-maila do microsoft-notices@marketly.com (jeśli przyjdzie jakaś odpowiedź zamieszczę ja tutaj)
2. wstawienia zapytania ma polskiej fanpage microsoft ( już je usunięto)
W razie braku odpowiedzi postaram się wysłać List otwarty do nich za pomocą kilku portali prasowych, zobaczymy jaka będzie reakcja i czy w ogóle będzie. Jeśli nie zostaje zebranie podpisów i wysłanie skargi do UOKiK.
Prawo obowiązuje wszystkich nie wyłączając MS.

Odpowiedź od MS:

Microsoft Me (Polska) skomentował(a) udostępniony przez Ciebie link.
Microsoft Me (Polska) napisał(a): „Przeprowadziliśmy wstępne rozmowy z zespołem Chomikuj.pl i ustaliliśmy przyczynę zgłoszonych sytuacji. Żądania usunięcia lub zablokowania plików, wskazujące na pliki inne niż nielegalne kopie oprogramowania Microsoft. są spowodowane tym, że służby prawne Microsoft, zgłaszając do serwisu zespołu Chomikuj.pl obecność nielegalnych kopii oprogramowania Microsoft, wskazują na katalog, w którym takie pliki się znajdują, nie analizując zawartości jego podkatalogów. System reagowania serwisu Chomikuj.pl usuwa całe wspomniane katalogi. Dzięki współpracy z zespołem Chomikuj.pl dysponujemy konkretnymi przykładami, w których katalog zawierający nielegalne kopie oprogramowania zawierał podkatalog, w którym umieszczone były oprogramowanie open source. Z uwagi na dużą ilość zgłoszeń, zespół serwisu Chomikuj.pl nie jest w stanie wychwycić wszystkich takich sytuacji. W ciągu kilku dni opublikowana zostanie oficjalna odpowiedź w tej sprawie.”
W ramach mojego komentarza fragmenty z e-maili:
mandriva.2011.i586.1.iso (folder: Mandriva 2011.1),
mandriva.2011.x86_64.1.iso (folder: Mandriva 2011.1)
Ubuntu 8.10 PL Intrygująca Iranka i386.iso (folder: Ubuntu)
Fedora 10 LiveCD i686.iso (folder: Fedora)
Awatar użytkownika
Hwiparam
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 814
Rejestracja: 14 lip 2009, 19:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Re: Microsoft rozpoczyna blokowanie rozpowszechniania linuxa?

Post autor: Hwiparam »

WTF?! Mnie się zdaje, że to ktoś się podszywa pod MS i robi sobie jajca :craz: Ale mylić się mogę...
Ubuntu: "Nie możesz używać tej samej wersji OS przez 12 lat i cały czas otrzymywać do niej aktualizacje oraz wsparcie!"
Arch Linux: "Hahahahaha Rolling Release robi brrrrrr!!!"

Miej wygooglane, a będzie ci dane ;)
Awatar użytkownika
zibiboniek1
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 909
Rejestracja: 01 gru 2009, 01:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Lublin

Re: Microsoft rozpoczyna blokowanie rozpowszechniania linuxa?

Post autor: zibiboniek1 »

na kilku forach czytałem o tym, jakaś masowa akcja
Awatar użytkownika
Hwiparam
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 814
Rejestracja: 14 lip 2009, 19:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Re: Microsoft rozpoczyna blokowanie rozpowszechniania Linuksa?

Post autor: Hwiparam »

A mnie jeszcze jedno ciekawi, tak odbiegając trochę od głównego wątku: Kto normalny ściąga Linuksa z Chomika, kiedy można za free z torrenta/FTP ? :P
Ubuntu: "Nie możesz używać tej samej wersji OS przez 12 lat i cały czas otrzymywać do niej aktualizacje oraz wsparcie!"
Arch Linux: "Hahahahaha Rolling Release robi brrrrrr!!!"

Miej wygooglane, a będzie ci dane ;)
Awatar użytkownika
enedil
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1352
Rejestracja: 08 wrz 2012, 16:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: i3
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Microsoft rozpoczyna blokowanie rozpowszechniania Linuksa?

Post autor: enedil »

Hwiparam pisze:A mnie jeszcze jedno ciekawi, tak odbiegając trochę od głównego wątku: Kto normalny ściąga Linuksa z Chomika, kiedy można za free z torrenta/FTP ? :P
Zazwyczaj ludzie trzymają na Chomiku stare wersje, których się nie ściągnie z serwerów twórcy.
Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę!

~moderatorzy
namok
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1701
Rejestracja: 01 mar 2008, 12:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Microsoft rozpoczyna blokowanie rozpowszechniania Linuksa?

Post autor: namok »

enedil pisze:
Hwiparam pisze:A mnie jeszcze jedno ciekawi, tak odbiegając trochę od głównego wątku: Kto normalny ściąga Linuksa z Chomika, kiedy można za free z torrenta/FTP ? :P
Zazwyczaj ludzie trzymają na Chomiku stare wersje, których się nie ściągnie z serwerów twórcy.
A konkretnie to jakie systemy masz na myśli.
Awatar użytkownika
enedil
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1352
Rejestracja: 08 wrz 2012, 16:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: i3
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Microsoft rozpoczyna blokowanie rozpowszechniania Linuksa?

Post autor: enedil »

namok pisze:
enedil pisze:
Hwiparam pisze:A mnie jeszcze jedno ciekawi, tak odbiegając trochę od głównego wątku: Kto normalny ściąga Linuksa z Chomika, kiedy można za free z torrenta/FTP ? :P
Zazwyczaj ludzie trzymają na Chomiku stare wersje, których się nie ściągnie z serwerów twórcy.
A konkretnie to jakie systemy masz na myśli.
Słyszałem n.p. o osobach trzymających stare Mandrivy.
Dobrze jest, psiakrew, a kto powie, że nie, to go w mordę!

~moderatorzy
namok
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1701
Rejestracja: 01 mar 2008, 12:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Microsoft rozpoczyna blokowanie rozpowszechniania Linuksa?

Post autor: namok »

Może trochę nieprecyzyjnie napisałem - chodziło mi o to jakich starych wersji danych systemów nie można znaleźć na ich serwerach(lub z nimi powiązanych). Serwery macierzyste są zawsze bardziej wiarygodne(bezpieczne) niż taki Chomik.
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Microsoft rozpoczyna blokowanie rozpowszechniania Linuksa?

Post autor: igotit4free »

No nie ma wątpliwości, że usuwanie przestarzałych i dawno zarzuconych wersji linuksowych dystrybucji z nieznanych szerzej źródeł to jest ten drastyczny krok, który uderza w samo serce linuksowej Społeczności. :lol: Nie ma co, wytoczyli najcięższe działa. :tes:
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
Awatar użytkownika
perzan
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 135
Rejestracja: 03 sie 2007, 23:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: /dev/urandom
Kontakt:

Re: Microsoft rozpoczyna blokowanie rozpowszechniania Linuksa?

Post autor: perzan »

Hahaha! Hahaha! HAHAHAHAHA! :lol: Microsoft! Obrazy starych dystrybucji Linuxa! Na Chomiku!? Hahaha! Hahahahaha! :lol:
:rotfl: Chlip... Nie no...
Żeby nie było, że się z Autora wątku naśmiewam - to nie z Ciebie polos2a. Z resztą nie jesteś jedynym, który tego typu głupotę dostał, jak widać w Necie po komentarzach. Ale opisana przez Ciebie sytuacja wydała mi się tak absurdalna, że aż nie byłem w stanie uwierzyć, że Microsoft sam sobie by w stopę nie strzelał takim zachowaniem. Postanowiłem pogoglować. I trafiłem na stronę firmy Merketly http://marketly.com (bo to pewnie do nich należy wymieniony przez Ciebie adres).
Z tego, co wyczytałem, to w porozumieniu z "50 Wielkimi Korporacjami" ścigają piractwo w Sieci. I chwalą się, że nawet Małomiękki zwrócił na nich uwagę
Marketly has engineered solutions that address today’s anti-piracy challenges, producing quantifiable results for Microsoft. We are pleased with Marketly’s responsiveness. They have been very easy to work with. – Online Piracy Senior Program Manager, Microsoft Corporation...
Oczywiście trzymanie na Chomiku obrazów Pingwinów (najczęściej starych dystrybucji) piractwem nie jest. Ale to jest korporacja. Tam się na cyferki patrzą. A takie "wykrycie" "nielegalnego oprogramowania" można przecież w sprawozdania i statystyki wpisać. I później pokazać - patrzcie wy tam w Redmond jak ścigamy piratów! Jacy skuteczni jesteśmy! Dajcie nam na to więcej kasy! I pewnie robią to z premedytacją i wiedzą, że Linux jest darmowy i w ogóle OpenSource, GPL, itd. Ale statystyki wykrytego piractwa są statystykami.
I jeszcze władze Chomika czy innego takiego cuda dają się na tego typu zagrywki nabrać. Bo pewnie Marketly zagroziło jakimś pozwem sądowym czy karami finansowymi. To popłoch i panika - usuwamy wszystko co choć z daleka, we mgle i po pijaku nie przypomina legalnego programowania :)
A teraz wybaczcie, ale idę dalej trochę potarzać się ze śmiechu po świeżo poodkurzanym dywanie :lol:
Chyba, że ktoś z Was znajdzie inne rozwiązanie/interpretację takich numerów, jak ten, który się stał udziałem Autora wątku. Wtedy może przestanę rechotać :lol: Oczywiście mogę być w mniejszym lub większym błędzie. Ale póki co - sorry! Hahahahahaha! Hahahaha! HAHA! :lol:

Edit: Jeszcze jeden link http://arstechnica.com/business/2012/05 ... d-company/. A może jestem w wielkim błędzie? Może to po prostu jedna wielka ściema obliczona na przykład na wyłudzenie jakiś kar finansowych? :lol:
Eat, sleep, play hockey.
http://www.marcinperzanowski.wordpress.com
Ubuntu 12.04 Gnome Shell
Debian 7.4 KDE
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Microsoft rozpoczyna blokowanie rozpowszechniania Linuksa?

Post autor: igotit4free »

perzan pisze: Chyba, że ktoś z Was znajdzie inne rozwiązanie/interpretację takich numerów, jak ten, który się stał udziałem Autora wątku. Wtedy może przestanę rechotać :lol: Oczywiście mogę być w mniejszym lub większym błędzie. Ale póki co - sorry! Hahahahahaha! Hahahaha! HAHA! :lol:
Najprostsze (a przy tym pewnie najbliższe prawdy ;-) ) jest założenie, że autor trzymał na chomiku poza antycznymi Linuksami także jakieś twory M$, typu MS Office albo któraś wersja Windowsa no i poleciało po całości, dokładnie tak jak podanych odpowiedziach. No ale o tym "zapomniało się" wspomnieć, lepiej napisać gorącego newsa z getta. :roll:
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
Awatar użytkownika
gerald
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 141
Rejestracja: 07 sty 2014, 19:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Microsoft rozpoczyna blokowanie rozpowszechniania Linuksa?

Post autor: gerald »

@up
Dobrze że wiesz co autor wątku miał na chomiku pewnie jesteś jakimś pajacemjasnowidzem może zacznij popisy w tv.
Ubuntu-Mate & Linux Mint 17 Cinnamon & Ubuntu 14.04
Android 4.4.4 - CyanogenMod 11
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Microsoft rozpoczyna blokowanie rozpowszechniania Linuksa?

Post autor: igotit4free »

Nie trzeba być jasnowidzem, wystarczy przeczytać korespondencję jaką zamieścił autor wątku, zawiera ona racjonalne i wiarygodne wytłumaczenie zaistniałej sytuacji. Jak ci ono nie pasuje, to wierz sobie dalej w to, że w 2014 roku ktokolwiek marnuje czas i pieniądze na "blokowanie rozpowszechniania" przestarzałych, pochodzących z lat 2008-2011 dystrybucji.
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
Awatar użytkownika
gerald
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 141
Rejestracja: 07 sty 2014, 19:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Microsoft rozpoczyna blokowanie rozpowszechniania Linuksa?

Post autor: gerald »

Tej firemce co straszy chomika zależy tylko na statystykach ile to wykryła "piractwa" a ty nie bądz takim jasnowidzem tylko zapytaj autora wątku co trzymał na chomiku że wykasowali takie stare systemy
otrzymaliśmy wiarygodną informację, iż na Pani/Pana koncie znajdują się pliki:
mandriva.2011.i586.1.iso (folder: Mandriva 2011.1),
mandriva.2011.x86_64.1.iso (folder: Mandriva 2011.1)
do których prawa autorskie zostały naruszone, według oświadczenia: Microsoft Corporation ( microsoft-notices@marketly.com)
który to podmiot skierował do Portalu Chomikuj.pl prośbę o uniemożliwienie ich rozpowszechniania.
Ubuntu-Mate & Linux Mint 17 Cinnamon & Ubuntu 14.04
Android 4.4.4 - CyanogenMod 11
Awatar użytkownika
perzan
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 135
Rejestracja: 03 sie 2007, 23:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: /dev/urandom
Kontakt:

Re: Microsoft rozpoczyna blokowanie rozpowszechniania Linuksa?

Post autor: perzan »

Nie wiem co Autor trzymał na Chomiku, poza tym co napisał. Może się przyzna, a jak nie, to jego sprawa. Za to w Internecie, nie tylko polskim, pojawiają się doniesienia, że ta sama firma "blokuje" nie tylko obrazy płyt z Linuksem, ale także instalki GIMP-a, OpenOffice czy Thunderbirda. Co więcej, znalazłem informacje, nie wiem na ile rzetelne, że żądania usunięcia dotyczą także plików .odt, jakoby stworzonych w pirackich kopiach M$ Office. Wszak Małomiękki Office jest tak świetny, że nawet nie za bardzo potrafi otworzyć takie pliki, nie mówiąc już o ich stworzeniu ;)
Dziwi mnie w tym wszystkim jedno - wszak Chomik zarabia kasę na ludziach, którzy korzystają z tego serwisu. Czy przed zrażeniem do siebie tysięcy osób i wystawieniu się na pośmiewisko nikt z tego serwisu nie sprawdził jak to jest naprawdę? Nikt nie ściągnął rzekomego "spiraconego" obrazu płyty, nie zamontował i nie przekonał się, że tam siedzi Linux? Nikt nie zatroszczył się o przeczytanie czterech linijek tekstu na oficjalnej stronie jakiejkolwiek dystrybucji czy programu? Jak się tylko wpisze w przeglądarkę magiczne hasło "GIMP", to pierwsza wyskakuje oficjalna strona projektu. Gdzie jak wół od razu na pierwszej stronie stoi "GIMP is the GNU Image Manipulation Program. It is a freely distributed piece of software (...)".
Jeżeli to rzeczywiście chodzi o pliki z Wolnym Oprogramowaniem to sorry, dalej będę szyderczo rechotał. Głównie z możnowładców Chomika. I jednak dalej będę twierdził, że Microsoft jest zbyt poważną firmą, by tak otwarcie wojować z garstką ekstremistów, którzy używają jakiegoś tam Linuksa. Jakbyśmy stanowili 50% populacji to jeszcze ok. Ale jest nas ile? - 8%? 9%? Jaka to konkurencja? Prędzej z MACowcami będą walczyć niż z nami.
Ktoś po prostu sobie kiesę nabija na takich akcjach. A z walką z piractwem nie ma to nic wspólnego. Jak się z resztą trochę poczyta, to można znaleźć także i wypowiedzi przedstawicieli M$, którzy sami są zaniepokojeni tą sytuacją.
igotit4free pisze: (...) lepiej napisać gorącego newsa z getta. :roll:
Taaaaak :) Mu Uciśnieni. My Ciemiężeni. My, którym się jedynie robaczywy chleb i brudną wodę jako strawę daje. ;) Ja jakoś nie czuję, by mnie M$ ciemiężył. Raczej robią to jego użytkownicy, np. wstawiając na swoje strony tabelki z ofertą handlową w plikach typowo M$-owych.
Eat, sleep, play hockey.
http://www.marcinperzanowski.wordpress.com
Ubuntu 12.04 Gnome Shell
Debian 7.4 KDE
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Microsoft rozpoczyna blokowanie rozpowszechniania Linuksa?

Post autor: igotit4free »

Nie odnoszę się do tego, co autor podał w poszatkowanych fragmentach, tylko do tego co jest sprawdzalne także w innych źródłach:
Żądania usunięcia lub zablokowania plików, wskazujące na pliki inne niż nielegalne kopie oprogramowania Microsoft. są spowodowane tym, że służby prawne Microsoft, zgłaszając do serwisu zespołu Chomikuj.pl obecność nielegalnych kopii oprogramowania Microsoft, wskazują na katalog, w którym takie pliki się znajdują, nie analizując zawartości jego podkatalogów. System reagowania serwisu Chomikuj.pl usuwa całe wspomniane katalogi. Dzięki współpracy z zespołem Chomikuj.pl dysponujemy konkretnymi przykładami, w których katalog zawierający nielegalne kopie oprogramowania zawierał podkatalog, w którym umieszczone były oprogramowanie open source. Z uwagi na dużą ilość zgłoszeń, zespół serwisu Chomikuj.pl nie jest w stanie wychwycić wszystkich takich sytuacji.
To jest w mojej subiektywnej ocenie wiarygodny mechanizm, który odpowiada za usuwanie Linuksów w takiej sytuacji i nie trzeba się uciekać do wyjaśnień "schizofrenicznych".
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości