Czarny obraz po "załadowaniu" ekranu logowania [SOLVED]

Karty graficzne, dźwiękowe, tv, monitory etc.
Awatar użytkownika
MrDude
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 41
Rejestracja: 09 lut 2013, 17:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Czarny obraz po "załadowaniu" ekranu logowania [SOLVED]

Post autor: MrDude »

Dzień dobry,
pojawił mi się problem z obrazem w Ubuntu .Dotychczas miałem sterowniki od xorg-edgers(331),ponieważ mam steam-a i potrzebne są sterowniki powyżej 304(nvidia-current). Wszystko działało do momentu dzisiejszego włączenia komputera. System działa poprawnie do momentu pojawienia się ekranu logowania. No właśnie,ten ekran logowania nie jest już graficzny,tylko tekstowy.Nie wciskałem nic ,a on sam się pojawia i po kilku sekundach znika.Nie mogę nic zrobić,nawet "ctrl+alt+T" ani "ctrl+alt+F1-F7".Cały czas czarny ekran bez reakcji.Próbowałem z recovery mode ,ale po wybraniu opcji "FailsafeX" nic się nie dzieje. Proszę o szybką pomoc w rozwiązaniu mojego kłopotu.
Jeżeli jednak tylko czysta instalacja wchodzi w grę ,to proszę o podanie sposobu na zrobienie kopii z zaszyfrowanej partycji mojego użytkownika(nie wiem czemu nakliknąłem na "zaszyfruj katalog" podczas instalacji).Oczywiście posiadam hasło , ale nie mogę go wyświetlić. Aktualnie piszę z LiveCD.
Moja karta graficzna to NVidia GeForce 9500GT.
Ostatnio zmieniony 20 lip 2014, 16:23 przez MrDude, łącznie zmieniany 2 razy.
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Czarny obraz po "załadowaniu" ekranu logowania

Post autor: bear7 »

Zacznij może od usunięcia zamkniętego sterownika i ewentualnie ponownej jego instalacji.

Uruchom Ubuntu w trybie ratunkowym - uruchom komputer i zaraz po tym, jak pojawią się informacje BIOS-a, przytrzymaj shift i gdy pojawią się opcje GRUB-a, wybierz Opcje zaawansowane dla systemu Ubuntu, a następnie Ubuntu za pomocą systemu Linux <tu numer kernela> (tryb ratunkowy).

Z menu trybu ratunkowego wybierz opcję root. Klepnij poniższe polecenie:

Kod: Zaznacz cały

mount -o remount,rw /
Spowoduje to zamontowanie systemu w trybie odczytu i zapisu.
Następnie, możesz odinstalować sterowniki dla twojej karty graficznej poleceniem:

Kod: Zaznacz cały

apt-get remove --purge nvidia*
Uruchom ponownie komputer:

Kod: Zaznacz cały

reboot
Powinien się podnieść bez sterownika.
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Awatar użytkownika
MrDude
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 41
Rejestracja: 09 lut 2013, 17:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Czarny obraz po "załadowaniu" ekranu logowania

Post autor: MrDude »

Właczyłem tryb recovery, następnie opcję root ,ale nie mogę w niej nic zrobić.
Napisane jest "Give root password for maintenance(or type Control-D to continue):" tylko,że obojętnie co wpiszę,czy to moje hasło sudo czy login czy coś innego, to wyskakuje"Login incorrect." i nic się nie dzieje. Wcisnięcie "Ctrl+D" powoduje natomiast powrót do opcji w recovery mode.

edit:W końcu mi się udało. Nie mogłem użyć root shield w recovery mode ,więc zmieniłem w zaawansowanych opcjach kernela "ro quiet splash" na "rw init=/bin/bash" i ctrl+x.
Pojawił mi się dostęp root w trybie tekstowym i dzięki twoim komendom ,po restarcie, ubuntu ruszył.
Dziękuję bear7,temat do zamknięcia.
Załączniki
20140718_161411.jpg
Mój recovery mode
(390.17 KiB) Nie pobierany
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Czarny obraz po "załadowaniu" ekranu logowania

Post autor: bear7 »

MrDude pisze:Dziękuję bear7,temat do zamknięcia.
Nie ma za co. Jak problem rozwiązany, to edytuj swój pierwszy post i na początku tytułu dodaj [SOLVED] - ułatwi to innym z podobny problemem znalezienie rozwiązania.
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości