Procesor a ilu bitowy system

Forumowy magiel: pogaduchy o wszystkim i o niczym.
dambala
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 12
Rejestracja: 30 paź 2009, 20:23
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Procesor a ilu bitowy system

Post autor: dambala »

Witam,
posiadam w kompie procek Intel Celeron M Dual Core 1,8 ilu bitowy system wrzucić do niego? 64 czy 32?
Pozdrawiam Radek
Awatar użytkownika
Adam326
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 139
Rejestracja: 22 wrz 2008, 15:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Procesor a ilu bitowy system

Post autor: Adam326 »

Jam masz powyżej 3,5 GB RAMu lub zajmujesz się profesjonalną obróbką zdjęć/filmów to 64-bitowy, w przeciwnym razie 32
Linux is GREAT!
Awatar użytkownika
HydeFromT70s
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 71
Rejestracja: 30 lip 2009, 20:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Procesor a ilu bitowy system

Post autor: HydeFromT70s »

23bitowy w zupełności ci wystarczy

//k2cl: 23 bity? To chyba ostatni krzyk mody w świecie informatycznym :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hwiparam
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 814
Rejestracja: 14 lip 2009, 19:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Odp: Procesor a ilu bitowy system

Post autor: Hwiparam »

23bitowy
A to jest taki?:craz:

EDIT: Ja na Core 2 Duo używam 32-bitowego Debiana. Zastanawiałem się nad amd64, ale mam 2 GB RAM i mi tyle wystarcza jak na razie, więc nie ma u mnie większego sensu taka zmiana . Jak kiedyś będę dokupywał pamięć to sobie zainstaluję 64 bitowy system.

Ogólnie mowiąc ,nigdy nie miałem systemu 64bit, więc niewiele mogę powiedzieć na jego temat, ponoć kiedyś bywały problemy z linuksami 64bit, jak jest teraz, tego nie wiem. Ja bym jednak na Twoim miejscu zainstalował 32bit.
Ubuntu: "Nie możesz używać tej samej wersji OS przez 12 lat i cały czas otrzymywać do niej aktualizacje oraz wsparcie!"
Arch Linux: "Hahahahaha Rolling Release robi brrrrrr!!!"

Miej wygooglane, a będzie ci dane ;)
Awatar użytkownika
Krissfa
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 144
Rejestracja: 20 sty 2010, 07:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Procesor a ilu bitowy system

Post autor: Krissfa »

32 bit.
Zarejestrowany użytkownik Linux'a - 506957
Awatar użytkownika
Tomahawk
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 189
Rejestracja: 03 lip 2008, 11:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Odp: Procesor a ilu bitowy system

Post autor: Tomahawk »

Hwiparam pisze:A to jest taki?:craz:

EDIT: Ja na Core 2 Duo używam 32-bitowego Debiana. Zastanawiałem się nad amd64, ale mam 2 GB RAM i mi tyle wystarcza jak na razie, więc nie ma u mnie większego sensu taka zmiana . Jak kiedyś będę dokupywał pamięć to sobie zainstaluję 64 bitowy system.

Ogólnie mowiąc , amd64 nie jest jeszcze domyślnym standardem i bywa, że sprawia problemy, zwłaszcza pod Linuksem. Tak więc instaluj 32 bity, chyba że masz ponad 3 GB RAM.
Ja nie wiem gdzie Ci 64 bitowy system sprawia problemy. Są to jakieś bajki opowiadane przez użytkowników, którzy daaawno temu sprawdzali 64bity(czyli na początku wchodzenia na rynek). Już od dawna 64 bity są b. dobrze obsługiwane.

Pozdrawiam
i5 2500k@4.4GHz|Ninja 2|AsRock Z68 Pro3-M|8GB Ram|R5850|Dell E228WFP|Arc Mini|M8000X|160GB SATA2
A300-14T|Ubuntu 11.04
Awatar użytkownika
Hwiparam
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 814
Rejestracja: 14 lip 2009, 19:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Odp: Procesor a ilu bitowy system

Post autor: Hwiparam »

Tomahawk pisze:Ja nie wiem gdzie Ci 64 bitowy system sprawia problemy. Są to jakieś bajki opowiadane przez użytkowników, którzy daaawno temu sprawdzali 64bity(czyli na początku wchodzenia na rynek). Już od dawna 64 bity są b. dobrze obsługiwane.

Pozdrawiam
Powiem Ci , że sam nigdy nie miałem do czynienia z systemem 64-bitowym, więc swój post opierałem właśnie na tych bajkach. Jeśli faktycznie tak nie jest, to przepraszam, mój błąd, posta poprawię za moment, aby było jasne ;)
Ubuntu: "Nie możesz używać tej samej wersji OS przez 12 lat i cały czas otrzymywać do niej aktualizacje oraz wsparcie!"
Arch Linux: "Hahahahaha Rolling Release robi brrrrrr!!!"

Miej wygooglane, a będzie ci dane ;)
Awatar użytkownika
Tomahawk
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 189
Rejestracja: 03 lip 2008, 11:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Odp: Procesor a ilu bitowy system

Post autor: Tomahawk »

Hwiparam pisze:Powiem Ci , że sam nigdy nie miałem do czynienia z systemem 64-bitowym, więc swój post opierałem właśnie na tych bajkach. Jeśli faktycznie tak nie jest, to przepraszam, mój błąd, posta poprawię za moment, aby było jasne ;)
Z moich doświadczeń wynika, że:
Na Archu nie mam, żadnych problemów z faktem, że jest on 64-bitowy.
Na Ubuntu (również 10.04) jedynym problem jest flash w repozytorium. Z niezrozumiałych dla mnie powodów jest on 32 bitowy i działa w ff przez odpowiedniego wrapper-a. Wystarczy zainstalować z zewnętrznych źródeł i nie ma problemów.

Inna sprawa, ze 64 bity w większości wypadków nie dają jakiś odczuwalnych wymiernych korzyści ;)

Pozdrawiam
i5 2500k@4.4GHz|Ninja 2|AsRock Z68 Pro3-M|8GB Ram|R5850|Dell E228WFP|Arc Mini|M8000X|160GB SATA2
A300-14T|Ubuntu 11.04
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość