Jak zrobić DownGrade 11.04>10.10.

manek775
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 58
Rejestracja: 21 wrz 2010, 19:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: 84-100 Puck, Polska
Kontakt:

Jak zrobić DownGrade 11.04>10.10.

Post autor: manek775 »

Zaktualizowałem Ubuntu 10.10 do 11.04. Jednak okazało się że teraz nie mogę zalogować się do Gnome. Zniknęły wszystkie panele(oprócz Docky na którym mam okropnie mało programów i teraz żałuję że nie dodałem tam ich więcej), ikonki no i nie da uruchomić <Alt> + <F2>, czyli pola tekstowego do uruchamiania programów. Nie dało by się zdeaktualizować Ubuntu(właściwie to Kubuntu z zainstalowanym Gnome)? Aha - nie mogę instalować praktycznie żadnego programu bo pokazują się konflikty. Na przykład ten - Nie mogę zainstalować metapaczki:gnome ponieważ ten wymaga indicator - appmenu, indicator - message itd. indicatory wymagają:epiphany - extension który wymaga:epiphany - gecko który wymaga:epiphany-browser który wymaga:libgirepository 1.0-0 który nie może się zainstalować ponieważ nowsza wersja 1.0-1 jest już zainstalowana. Nie da się jej usunąć ponieważ skutkowało by to usunięciem wielu cennych pakietów których jest tak dużo że będę wymieniać tylko najcenniejsze: ubuntu-desktop, gimp, bluez, i docky. Jasne więc że nie będę usuwać. Jak więc zrobić downgrade? Nie da się użyć funkcji naprawy paczek, ponieważ pojawia się problem wyżej opisany.
Awatar użytkownika
majsza
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1194
Rejestracja: 03 cze 2008, 13:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Jak zrobić DownGrade 11.04>10.10.

Post autor: majsza »

Zainstaluj starsze Ubuntu,ale BEZ FORMATOWANIA tej partycji na której miałeś system. Paczki systemowe zostaną podmienione, a konfiguracja programów ,jeżeli jest na tej samej partycji (tzn. system i /home), pozostanie nienaruszona.
Asus X551CA (Intel Pentium 2117U, 4GB RAM, Intel HD Graphics)
Ubuntu 20.04 LTS
manek775
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 58
Rejestracja: 21 wrz 2010, 19:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: 84-100 Puck, Polska
Kontakt:

Odp: Jak zrobić DownGrade 11.04>10.10.

Post autor: manek775 »

Już kiedyś tak robiłem i nie byłem z tego zadowolony. Wolę żeby wszystko było zachowane, po prostu żeby działało. Na Mandrivie jakoś da się bez podmieniania paczek.
Zablokowany

Wróć do „Natty Narwhal”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość