Baldur's Gate - na Ubuntu 10.10 + mody

Gry, do uruchomienia których potrzebne są programy typu Wine/Cedega/CrossOver albo jakieś emulatory.
Jamnik
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 14 sty 2011, 23:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: Inna
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Baldur's Gate - na Ubuntu 10.10 + mody

Post autor: Jamnik »

Witam
to mój pierwszy wątek. Nie znalazłem podobnego lub mi nie pomógł. Jestem ZIELONY jak szczypiorek na wiosnę z Ubuntu zapoznałem się ok 4 mieszki temu. Więc litości XD

I tak mam "Saga Baldur's Gate" na 1 DVD PL ;], Ubuntu 10.10 PL i Netbooka Samsung N150-JP01PL i 2GB RAM-u. :twisted:

Instaluję to dzieło przez Wine albo PlayOnLInux (nie wiem co dokładnie umożliwiło mi instalacje czy ściągnięcie na POL innych wersji Wine czy sam Wine).

No wszystko niby ładnie i cacy poza:
a) zwieszaniem się na wejściu od czasu do czasu na intro.
b) zwieszanie i odwieszanie dzwięku
c) kompletna blok jak parę razy pójdę spać :(

A to tylko przy BG1 nie wiem co z BG2 a co dopiero z Tronem Bhala,ale z tym by się dało żyć i nawet żyłem póki mi się nie zebrało na MODY :( i tak próbuję jak na razie zainstalować sam TUTU i TUTUfix

mam to na płytce ściągam, korzystam na BG1 i BG2 z "kpzbg1.exe" co ma mi tekst poprawić, tutu też ściągam kopiuję rozpakowuję w folderze BG1 czytam kopiuję i rozpakowuję w BG2 zmieniam jak mi każą w "configuration" na właściwe ścieżki i grzecznie bg1tutu.exe grzecznie lecę tak tak tak i si niby ok. Powtórka z FIX i też niby ok. No to jazda z Baldurem i tak BG1 "działa" BG2 $$$$$$$$.
a poza tym to "działa" to:
a) ź,ł,ó,ż $$$$$$$$ znaki zapytania i wielkie g
b) brak dźwięku
c) niema silniczka BG2
d) niema nowych ras
e) klasy NPC pozostały takie same
f) jedynie może nowe itemki wskoczyły bo w Candelkip pokazał się pałasz

Więc tak :
-jak zainstalować i skąd te mody by działały (krok po kroku dla tłumoka bym prosił)
- czy ktoś napotkał te błędy i oprócz save i restart można coś zrobić?
- czy da się zrobić by jak nacisnę na ALT+TAB program leciał do paska nawet jak się zatnie czy jest jakiś inny skrót? bo Z BG1 mi nie chciał wyskoczyć a ALT+CTRL+DELETE (mimo że zrobiłem tak jak było w HOW TO na forum) nie zadziałało.
- i jak by się pojawił jakiś pasjonat to by mógł jeszcze dać jakie mody sam połączył i działały, w jakiej kolejności itd :roll:
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2011, 22:24 przez Jamnik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jusko
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1380
Rejestracja: 21 gru 2007, 18:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Baldur's Gate - na Ubuntu 10.10 + mody

Post autor: Jusko »

Spróbuj GemRB, to przenośna implementacja i otwarta, silnika Infinity. W skrócie - pozwala na uruchamianie gier na tym silniczku (a więc Baldurs Gate, Icewind Dale, Planescape Torment, czy co się jeszcze znajdzie). W praktyce działa różnie. Postanowiłem jakiś czas temu zagrać w Planescape Torment, jednak poza tym, że gra działała - niewiele więcej się dało. Sprawdź.

http://www.gemrb.org/wiki/doku.php?id=start
pioruns
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1172
Rejestracja: 19 lis 2006, 21:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Baldur's Gate - na Ubuntu 10.10 + mody

Post autor: pioruns »

Coś Ty słabo szukałeś chyba.
Baldur's Gate + Wine - status Gold i Platinum w obsłudze gry - czyli wszystko działa.
http://appdb.winehq.org/objectManager.p ... on&iId=157
Wybierz swoją wersję gry tam i poszukaj rozwiązań swoich problemów w opisie instalacji i konfiguracji i w komentarzach.
W BG2 osobiście grałem na Wine (mam zainstalowane w tym momencie na Linuksie) i wszystko działa jak marzenie,tak więc się nie bój.
I nie używaj tego dziwnego PlayOnLinux, tylko krok za krokiem ustaw Wine tak jak opisane jest na WineHQ.
Registered Linux user #454644 ---> https://linuxcounter.net/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Z innych systemów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość