Jak zmusić drukarkę Canon i350 do współpracy? Czy Turboprint to jedyna opcja?

Karty graficzne, dźwiękowe, tv, monitory etc.
brykum
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 12 maja 2011, 10:34
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Łódź

Jak zmusić drukarkę Canon i350 do współpracy? Czy Turboprint to jedyna opcja?

Post autor: brykum »

Witam mam drukarkę canon i 350 i chciałem ja zainstalować w ubuntu 12.04, oczywiście system ją widzi i instaluje poprawnie i to na tyle. Po zainstalowaniu nie drukuje, oczywiście znalazłem alternatywe Turboprint ktory działał 30 dni a teraz wywala mi piękny znaczek turboprint na wydrukach(mineło 30dni). Nie pomaga zmiana rozdzielczości. Czy jest jakaś szansa na uruchomienie tej drukarki bez turboprinta. Próbowałem już różnych sposobów i nie chce działać. W ostateczności wywyaliłem Turboprint i teraz nie mogę go ponownie zainstalować :( . Liczę na waszą pomoc. Mam jeszcze jedną drukarkę tj lexmarka x6575 ale z nią też jest problem z instalacja na ubuntu chyba, że macie jakiś sposób na jej działanie. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 11 cze 2014, 21:33 przez bear7, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: doprecyzowanie tytuł wątku
ionash.
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 200
Rejestracja: 02 mar 2007, 18:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Re: canon i350 i turboprint

Post autor: ionash. »

Szanse są marne.
Możesz:
1) wywalić Canona i zamiast niego kupić sobie jakąś drukarkę HP lub Brothera (najlepsze rozwiązanie ;) );
2) sprawdzić, czy coś się uda zdziałać ze sterownikami stąd:
https://launchpad.net/~michael-gruz/+ar ... non-stable
lub stąd:
http://mambo.kuhp.kyoto-u.ac.jp/~takushi/; być może należy spróbować ze sterownikiem do innego modelu (np. i550);
3) spróbować utworzyć nową drukarkę i ręcznie wskazać plik PPD z /usr/share/turboprint/ppd/ (nie wiem, czy dobrze podaję ścieżkę) - podobno wówczas logo nie jest drukowane i, znowu podobno, licencja samego pliku PPD zezwala na taki zabieg w przypadku niekomercyjnego użycia.
brykum
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 12 maja 2011, 10:34
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Łódź

Re: canon i350 i turboprint

Post autor: brykum »

Dzięki za podpowiedź ale próbowałem powyższych metod i niestety nie działa, przy kopiowaniu pliku ppd wkleja logo, innego sterownika do tej drukarki nie dopasowałem, bądź nie miałem już cierpliwości, na chwile obecną nie działa mi ta drukarka i chyba tak pozostanie. Próbowałem jeszcze wgrac sterowniki od turboprint tyle ze wersji 1.96, ale wyskakuje, że brak jakieś biblioteki która oczywiście jest zainstalowana i klops!. Instalacja nie dochodzi do końca tylko pokazuje błędy, chyba trzeba się poddać. Dzięki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość