Skonfigurowanie pada od ps4 jako js0

Tutaj można zadać pytanie, jeśli Linuksa widzi się pierwszy raz w życiu ;)
Damek2010
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 92
Rejestracja: 21 gru 2008, 11:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 15.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Skonfigurowanie pada od ps4 jako js0

Post autor: Damek2010 »

Witam

Kupiłem pada od PS4 pobrałem ds4drv i sprawa wygląda następująco.
Gdy uruchamiam poleceniem ds4drv --daemon --led 0000ff --trackpad-mouse wszystko... prawie wszystko działa idealnie i tu jest właśnie pies pogrzebany. Otóż mam wtedy straszny problem z wifi (czyt. google ładuje mi z 5 minut i zrywa połączenie z routerem), lecz w grach działa idealnie i wykrywa mi jako jedno urządzenie (pad).
Doczytałem, że ten problem może rozwiązać sparowanie pada poprzez bluetooth i uruchomienie ds4drv z polecenia ds4drv --daemon --hidraw --led 0000ff --trackpad-mouse, i w tym momencie działa mi wifi idealnie, lecz no właśnie pojawia się inny problem pad nie działa tak jak powinien :(, otóż w jstest-gtk pojawiają się 2 urządzenia z tego co udało mi się posprawdzać to jedno pojawia się z bluetooth (po sparowaniu) a 2 to z programu ds4drv. Urządzenie które pojawia się po sparowaniu pada w jstest-gtk nie reaguje na żadne przyciski itp ruszane na padzie. Wszystkie ruchy pada pojawiają się w 2 urządzeniu czyli tym stworzonym przez program ds4drv lecz tu pojawiają się jakieś dziwne rzeczy bo w grach hmm... tak jakby myszka leci mi w lewy górny róg. Jest to ruch tak jakby ktoś przesuwał cały czas bez przerwy myszkę do góry i lekko w lewo. I nie mogę sobie z tym poradzić. Już dużo czytałem ale nie mam pojęcia co zrobić :(

Bardzo proszę o pomoc oraz z góry BARDZO DZIĘKUJĘ ZA POMOC.
Damek2010
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 92
Rejestracja: 21 gru 2008, 11:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 15.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Problem ze skonfigurowaniem pada od ps4

Post autor: Damek2010 »

Zauważyłem właśnie, że jak połączę się przez bluetooth (wtedy pojawia się jako js0, pad który system sam montuje po sparowaniu) i gdy dopiero wtedy uruchomię ds4drv --daemon --hidraw --led 0000ff --trackpad-mouse to wszystko śmiga aż miło (pad który pojawia się na js1, jest to pad który działa prawidłowo).
Moje cat /etc/udev/rules.d/50-ds4drv.rules wygląda następująco:

Kod: Zaznacz cały

KERNEL=="uinput", MODE="0666"
KERNEL=="hidraw*", SUBSYSTEM=="hidraw", ATTRS{idVendor}=="054c", ATTRS{idProduct}=="05c4", MODE="0666"
KERNEL=="hidraw*", SUBSYSTEM=="hidraw", KERNELS=="0005:054C:05C4.*", MODE="0666"
Można jakoś wymusić, aby ta aplikacja zawsze montowała pada jako js1, a to urządzenie z bluetooth jako js0?
Jeżeli tak to bardzo proszę o wyjaśnienie/napisanie mi jak, oraz jak wymusić aby ta aplikacja była uruchomiona wtedy już podczas startu systemu, abym nie musiał za każdym razem ręcznie tego uruchamiać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedszkole Linuksa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości