Karta muzyczna na której działa dźwięk 7+1

Karty graficzne, dźwiękowe, tv, monitory etc.
SoofMan
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 07 cze 2007, 09:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04

Karta muzyczna na której działa dźwięk 7+1

Post autor: SoofMan »

Witam,

Mam następujące pytanie.

W związku z wymianą komputera szukam następującej karty muzycznej :
1. Taką na której działa w miarę bezproblemowo (z konfiguracją w .asoundrc) wszystkie 8 kanałów (mam zestaw głośników 7+1).
2. Taką którą można kupić w polsce w przystępnej cenie ( <= 100 zł )
3. Slot PCI lub PCI-E. Wszystko jedno, byle działała.

Potrzebuję też info na jakiej wersji ALSA będzie działać.

Proszę, niech wypowie się ktoś kto ma w domu albo widział jakąś działającą kartę z zestawem głośników 7+1.

Odpowiedź w stylu "słyszałem że koledze wujka siostry stryjecznego kuzyna ciotki mojej babci działa" to nie jest odpowiedź.
Awatar użytkownika
uL3k
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 07 lis 2008, 18:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Karta muzyczna na której działa dźwięk 7+1

Post autor: uL3k »

Hmmm... Na pewno chodzi na Creative SoundBlaster Audigy SE, która kosztuje gdzieś tak 80zł. Z tego co zauważyłem to jeśli kupisz fajną płytę główną ze zintegrowaną kartą dźwiękową to nie będziesz musiał nawet edytować pliku .asoundrc, a dźwięk 7.1 będzie hulał jak należy. Mam SB Audigy SE, ale jednak na mojej zintegrowanej karcie nie trzeba nic ustawiać a dźwięk 7.1 i mikrofon na Skype fajnie chodzi, a SB Audigy SE odstawiłem na półkę. Tak więc, nie marnuj kasy na oddzielną kartę, tylko przy wymianie sprzętu jak wspomniałeś kup płytę główną Gigabyte na chipsecie P35 lub P45 bądź płytę Intela P35 lub P45 i nie będziesz miał problemu. :w00t:
Intel C2Q Q9300; Intel DP35DP; GF 8800GT; 4GB Ram; Maxtor 500GB
SoofMan
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 07 cze 2007, 09:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04

Odp: Karta muzyczna na której działa dźwięk 7+1

Post autor: SoofMan »

Hm, no właśnie płytę już kupiłem i okazało się że działają w niej tylko 2 kanały + mikrofon. Żadna inna płyta główna nie wchodziła w grę - chciałem konkretnie ten model.

Dodatkowo kupiłem w ciemno na skąpcu kartę bazującą na chipsecie C-MEDIA CMI8768, która jest wymieniona na stronie ALSA-project jako obsługiwana:

http://www.alsa-project.org/main/index. ... or-C-Media

Szkoda tylko że nie napisali że obsługują tylko 4 kanały, z dostępnych ośmiu...

EDIT:
uL3k pisze:Hmmm... Na pewno chodzi na Creative SoundBlaster Audigy SE
Ach ta Audigy SE....

No właśnie problem z tą audigy SE jest taki że to badziew.

Dlaczego ? tylko 4 złącza - będę musiał odłączać głośniki za każdym razem kiedy będę chciał użyć mikrofonu. Jak w ogóle można produkować taki szajs i jeszcze twierdzić że to pełnosprawne 7.1 ??
Awatar użytkownika
uL3k
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 07 lis 2008, 18:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Karta muzyczna na której działa dźwięk 7+1

Post autor: uL3k »

A co ma piernik do wiatraka?? Mikrofon pod niebieskie wejście i 3 pozostałe kabelki (zielony, czarny, pomarańczowy) pod pozostałe wejścia. Nie widzę problemu.
Intel C2Q Q9300; Intel DP35DP; GF 8800GT; 4GB Ram; Maxtor 500GB
ODPOWIEDZ

Wróć do „Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość