Co wam się nie podoba na forum?

Forumowy magiel: pogaduchy o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika
chester69
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 32
Rejestracja: 22 paź 2010, 22:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Co wam się nie podoba na forum?

Post autor: chester69 »

Witam,
Co według was jest do kitu na Forum Ubuntu?
Mi osobiście przeszkadza "nadgorliwość" moderatorów - 5 moich ostatnich tematówprzeniesionych do Purgatory. :twisted:
Awatar użytkownika
rom
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1309
Rejestracja: 30 cze 2009, 14:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Re: Co wam się nie podoba na forum?

Post autor: rom »

- A mnie denerwują wszechobecne błędy ortograficzne. Oraz brak znaków interpunkcyjnych. Dotyczy pewnej części użytkowników.
- Ignorowanie Regulaminu i poleceń moderatorów do stosowania się do niego. Dotyczy wielu nowych użytkowników. Trochę pokory i samokrytyki nikomu nie zaszkodzi.
- Niekorzystanie z forumowej wyszukiwarki i powielanie tematów. Ciągłe pytanie o to samo w kółko. Dotyczy wielu nowych użytkowników.
- Mało precyzyjne pytania zadawane przez nowicjuszy. Za mało szczegółów itp. Ale to trzeba zrozumieć i być cierpliwym (w granicach rozsądku).
- Mało precyzyjne odpowiedzi skierowane do nowych użytkowników. Generuje to nowe pytania. Dotyczy starych użytkowników.
- Tematy/problemy wzięte z kosmosu. Czasem to ktoś sobie wymyśli...
- Czasem ktoś ma gorszy dzień. Dotyczy wszystkich. Trzeba też być wyrozumiałym, bo nikt nie jest doskonały.
marcin1982
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 3209
Rejestracja: 30 wrz 2007, 13:49
Płeć: Mężczyzna

Re: Co wam się nie podoba na forum?

Post autor: marcin1982 »

1. Brak odpowiedzi w wątkach dotyczących trudnych, skomplikowanych problemów, a jednocześnie zalew postów i dublowanie odpowiedzi w wątkach dotyczących spraw oczywistych. Mam nadzieję, że jasno się wyraziłem.
2. Nieumiejętność albo brak chęci (lenistwo) do korzystania z Czytelni albo działu sprawdzonych porad - bierne oczekiwanie na gotowe rozwiązania "szukałem, ale nie mogłem znaleźć" - wyuczona niemoc.
3. Nieumiejętność posługiwania się językiem polskim. Na źle sformułowane pytania oraz posty pisane językiem pokemonów nie powinno się udzielać odpowiedzi.
sir_herrbatka
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 587
Rejestracja: 10 maja 2009, 14:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Re: Co wam się nie podoba na forum?

Post autor: sir_herrbatka »

─ brak "panelu użytkownika" który działał tak dobrze w starej odsłonie forum.
─ różnego rodzaju bezsensownie pyskówki.
Awatar użytkownika
Heos
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 534
Rejestracja: 17 sie 2008, 16:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Co wam się nie podoba na forum?

Post autor: Heos »

- szata graficzna
- Oznacz wszystkie jako przeczytane na liście nowych postów.
- Czasami niezrozumiałe działanie moderatorów
- Wypowiedzi takie jak "rom" kawałek wyżej, które z daleka zajeżdżają odtylcawłazeństwem...
Awatar użytkownika
pingwin114
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 217
Rejestracja: 24 cze 2007, 21:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Koło
Kontakt:

Re: Co wam się nie podoba na forum?

Post autor: pingwin114 »

a mnie denerwują tematy takie, jak ten
Awatar użytkownika
jacekalex
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 4681
Rejestracja: 17 cze 2007, 02:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: MATE
Architektura: x86_64

Re: Co wam się nie podoba na forum?

Post autor: jacekalex »

A mnie generalnie poziom niektórych userów, ktorzy zamiast ruszyć głową, pytają o rzecz, która jest przerabiana na wszystkie sposoby trzy posty wcześniej.

Wątków literackich typu, problem można opisać w 2 zdaniach, a pacjent rozpisał się na pół metra wodolejstwa, i bez litra wódki w ogóle nie można się dowiedzieć, o co mu chodziło.

Bezsensownej składni postu w stylu, kod bez żadnych znaczników - w tekście, nieczytelny, albo link do strony w znacznikach CODE, - przez co nie jest linkiem, lecz tekstem.

To takie główne elementy.

Ortografii, czy zwykłego chamstwa to już w ogóle nie komentuję.
Podobnie jak dyskusji o problemie, który wyjaśnia

Kod: Zaznacz cały

man program
lub magiczna komenda

Kod: Zaznacz cały

program -h
lub

Kod: Zaznacz cały

program --help
Obecny, (tymczasowy) styl forum też jest dość kiepski, ale podobno ma się zmienić na lepsze.

To by było na tyle
:craz:
Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Komputer jest jak klimatyzacja - gdy otworzysz okna, robi się bezużyteczny...
Linux User #499936
Inny OS: Gentoo Linux :)
Awatar użytkownika
Hrluc
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 206
Rejestracja: 02 maja 2008, 14:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Co wam się nie podoba na forum?

Post autor: Hrluc »

Obecny motyw.Wiem,że ma ulec zmianie,ale jakoś nie mogę się doczekać:)
Awatar użytkownika
lolq
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 125
Rejestracja: 05 mar 2010, 02:39
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Co wam się nie podoba na forum?

Post autor: lolq »

chester69 pisze: Mi osobiście przeszkadza "nadgorliwość" moderatorów - 5 moich ostatnich tematówprzeniesionych do Purgatory. :twisted:
mi też się to nie podoba, dostałem 2 ostrzeżenia za śmieszne głupstwa w dodatku moderatorzy wywyższają się (na pewno nie wszyscy), nie istnieje tutaj takie pojęcie jak "wolność słowa" bo nawet za przecinek postawiony w złym miejscu dostaje się ostrzeżenie hah i to jeszcze czasem z komentarzem, że: "masz farta iż nie dostałeś bana"... żenujące to jest dlatego m.in. mało teraz tu zaglądam, przestało mi zależeć na tym forum, choć niedawno jeszcze bywałem tu codziennie i mi się podobało, zaraz ktoś pewnie wyskoczy mi z txt, że jaki to ja zły jestem, szczerze? - daj sobie siana (ktokolwiek by to nie był), mam to gdzieś...
użytkownicy są wg mnie ok, szata graficzna została zmieniona, nie przyzwyczaiłem się jeszcze więc się nie wypowiem (ale pewnie się nie przyzwyczaję bo nie zamierzam tutaj bywać często)
to chyba tyle
Savpether
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 294
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Co wam się nie podoba na forum?

Post autor: Savpether »

1. Brak odpowiedzi w wątkach dotyczących trudnych, skomplikowanych problemów, a jednocześnie zalew postów i dublowanie odpowiedzi w wątkach dotyczących spraw oczywistych. Mam nadzieję, że jasno się wyraziłem.
+1

Co do moderatorów/administratorów ja tam problemów nie miewam bo zawsze napiszę na pw w razie czego i jest ok, ale brak słowa przepraszam jest nieodpowiednie w takich sytuacjach szczególnie, że uczą oni dzieci neo jak być "dorosłymi" choć jak widać sami dojrzali nie są. Jednak tak jak mówię na razie w miarę trzymają balans na cienkiej linie po której stąpają :)

Faworyzowanie gnome/to co domyślnie w ubuntu. kubuntu.pl odwołuje się do ubuntu.pl po co? Spotkałem się z odp. bo kubuntu to ubuntu z kde. Tak? To dlaczego przyszły styl forum ma być w kolorystyce ubuntu, a nie np. kubuntu? W projekcie ubuntu granice między ubuntu, a resztą są bardzo wyraźnie wytyczone tak jak nie ma tego w innych dystrybucjach, już samo to, że są dwie nazwy kubuntu/ubuntu czyni różnice w opensuse czy fedorze takiej sytuacji nie ma.


Bardzo denerwuje mnie zasada: na forum panuje przyjazna atmosfera - to takie sztuczne... nie można być człowiekiem, ani sobą w danym dniu tylko trzeba przybierać maski szczęśliwego z życia hipoptymisty i siedzieć uśmiechnięty przed kompem bo inaczej warn. Logiczne jest, że czasem są lepsze/gorsze dni i logicznym jest, że chcesz czy nie chcesz czasem jesteś miły, czasem mniej. Moderatorzy mają jedną odp. to nie wchodź na forum w takim dniu... to może jeszcze w klatce się zamknę by poza mieszkanie nie wychodzić? Jak już mówiłem nieludzka i sztuczna zasada, szczególnie, że sami się do niej nie stosują, nie raz w odpowiedzi na to, że ktoś wywalił mój post dostawałem "mógł mieć gorszy dzień" to co z tą zasadą w takim razie?
Awatar użytkownika
rafaloo
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 349
Rejestracja: 05 kwie 2008, 22:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Re: Co wam się nie podoba na forum?

Post autor: rafaloo »

mnie ciągłe płakanie, że admini są źli, a "Pan Adrian" z ubucentrum jest wspaniały, ostatnio przy niby hacku ubuntu.pl, ludzie pisali by przy pomocy Marka przekazać mu cały dorobek ubuntu.pl.
Powyższe skutkuje kolejnym, że poziom wielu userów jest zaskakujący, nie chodzi mi o wiedzę stricte w zakresie Linuksa, a raczej poziom inteligencji. Bo jak pisali koledzy p[powyżej, na forum pojawia się 50 tematów i to takie zamknięte kółka, czarny ekran itp itd...
Awatar użytkownika
karmelek
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 883
Rejestracja: 10 lut 2007, 17:45
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Co wam się nie podoba na forum?

Post autor: karmelek »

A ja powiem tak z innej strony. Mnie osobiście ostatnio zdarzyło się szukać rozwiązania do nieco bardziej skomplikowanych problemów. I życzliwość społeczności linuksowej w niektórych miejscach aż mi bokiem wychodziła. Przykład? Szukałem danych na temat kopiowania z uszkodzonego dysku z błędami. Niejednokrotnie trafiałem na wątki, gdzie paredziesiąt postów sprowadzało się do tłumaczenia gościowi jak używać dd. Paranoja. Więc może bierzmy pod uwagę odpowiadając i pytając również fakt, żeby to, co zostanie było w jakimś stopniu przydatne dla innych...
Awatar użytkownika
Thomas_PL
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 75
Rejestracja: 31 paź 2008, 00:33

Re: Co wam się nie podoba na forum?

Post autor: Thomas_PL »

Tak, wstawianie ładnych szabloników do postów jest bardzo przydatne.
Awatar użytkownika
tiszot
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 19
Rejestracja: 13 kwie 2011, 10:02
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86

Re: Co wam się nie podoba na forum?

Post autor: tiszot »

rom pisze:- Mało precyzyjne odpowiedzi skierowane do nowych użytkowników. Generuje to nowe pytania. Dotyczy starych użytkowników.
Tak, jako początkujący zwróciłem na to szczególną uwagę. Często, biegli w temacie użytkownicy pisząc poradę wyrażają się bardzo skrótowo. A przecież jeśli ktoś pisze że jest "zielony", to nie można mu odpowiedzieć np. "wpisz polecenie ...", gdyż rodzi to natychmiast następne pytanie "a gdzie ja mam to wpisać?", itd, itd, itd. Takich sytuacji się nie uniknie, ale warto o tym pamiętać.
lolq pisze:nawet za przecinek postawiony w złym miejscu dostaje się ostrzeżenie hah i to jeszcze czasem z komentarzem, że: "masz farta iż nie dostałeś bana"... żenujące to jest dlatego m.in. mało teraz tu zaglądam, przestało mi zależeć na tym forum, choć niedawno jeszcze bywałem tu codziennie i mi się podobało
Masz rację, ale z powodu jednej czarnej owcy (czyt. nadęty, upierdliwy moderator) nie można przekreślać całego forum. Należy wspólnie piętnować takie zachowania moderatorów, a jest wówczas szansa że forum będzie sympatyczne. Mi moderator o dziwo odpuścił gorsze zachowanie, choć nie bez racji. Widać że nie wszyscy tu minęli się z kolejką po rozum.
Nie zniechęcaj się tak szybko. :)
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2011, 11:49 przez tiszot, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
sylwester
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1455
Rejestracja: 18 lut 2005, 19:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Co wam się nie podoba na forum?

Post autor: sylwester »

tiszot pisze:
rom pisze:- Mało precyzyjne odpowiedzi skierowane do nowych użytkowników. Generuje to nowe pytania. Dotyczy starych użytkowników.
Tak, jako początkujący zwróciłem na to szczególną uwagę. Często, biegli w temacie użytkownicy pisząc poradę wyrażają się bardzo skrótowo. A przecież jeśli ktoś pisze że jest "zielony", to nie można mu odpowiedzieć np. "wpisz polecenie ...", gdyż rodzi to natychmiast następne pytanie "a gdzie ja mam to wpisać?", itd, itd, itd. Takich sytuacji się nie uniknie, ale warto o tym pamiętać.
Zawsze mnie bawią takie pretensje.
Czy naprawdę uważacie, że do KAŻDEGO pytania należy przepisywać stronkę start.ubuntu.pl czy dział z poradnikami?

Po ci "BIEGLI" użytkownicy kiedyś sie wysilili i większość prostych problemów opisali, żeby teraz ci mniej biegli sobie poczytali. Odkrywanie Ameryki co chwila od nowa to marnowanie czasu i zasobów.
Czy się komuś to podoba czy nie to forum stawia na NAUCZENIE SAMODZIELNEGO ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW.
Na pytania o usunięte/zablokowane/skasowane/przeniesione posty bez linków do nich nie odpowiadam :P
http://ubuntu.pl
Awatar użytkownika
michal671
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 174
Rejestracja: 13 gru 2010, 15:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Co wam się nie podoba na forum?

Post autor: michal671 »

sylwester pisze:
tiszot pisze:
rom pisze:- Mało precyzyjne odpowiedzi skierowane do nowych użytkowników. Generuje to nowe pytania. Dotyczy starych użytkowników.
Tak, jako początkujący zwróciłem na to szczególną uwagę. Często, biegli w temacie użytkownicy pisząc poradę wyrażają się bardzo skrótowo. A przecież jeśli ktoś pisze że jest "zielony", to nie można mu odpowiedzieć np. "wpisz polecenie ...", gdyż rodzi to natychmiast następne pytanie "a gdzie ja mam to wpisać?", itd, itd, itd. Takich sytuacji się nie uniknie, ale warto o tym pamiętać.
Zawsze mnie bawią takie pretensje.
Czy naprawdę uważacie, że do KAŻDEGO pytania należy przepisywać stronkę start.ubuntu.pl czy dział z poradnikami?

Po ci "BIEGLI" użytkownicy kiedyś sie wysilili i większość prostych problemów opisali, żeby teraz ci mniej biegli sobie poczytali. Odkrywanie Ameryki co chwila od nowa to marnowanie czasu i zasobów.
Czy się komuś to podoba czy nie to forum stawia na NAUCZENIE SAMODZIELNEGO ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW.
Zgadam się. Jak chce się używać Linuksa, to trzeba wysilić trochę szare komórki. Linux nie W******, żeby mieć wszystko podane na tacy i móc "wyklikać". Zresztą, szczerze mówiąc, to porównując czas wpisania kilku komend, a "wyklikiwania" przez kilkadziesiąt okienek czegoś, to pierwsza metoda zajmuje mniej czasu :).
To by było na tyle :)

http://www.ubuntu-pomoc.org/ ← Porady dla Twojego systemu ;)
Zapraszam na moją stronę! → http://www.pcboard.net.pl/ oraz mój blog http://www.wilku.tk/
Inny OS: Sabayon Linux 7
Awatar użytkownika
pijetja
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 304
Rejestracja: 05 cze 2010, 07:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Altreich

Re: Co wam się nie podoba na forum?

Post autor: pijetja »

Co do forum:
"Są plusy dodatnie i plusy ujemne"
- Lech Wałęsa
Co do nowych użytkowników, do których i ja się zaliczam...
"wątpię, więc myślę, myślę, więc jestem"
powiedział Kartezjusz
„Proście, a otrzymacie; szukajcie, a znajdziecie; pukajcie, a otworzą wam. Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kto puka, temu otwierają.
- Pismo Święte - naciskiem na szukanie :P
Do wszystkich:
"Jestem człowiekiem i nic, co ludzkie, nie jest mi obce"
- Seneka Młodszy

Obojętne mi to jest, kto prowadzi forum. Obojętna mi jest względnie szata graficzna. Ważna jest treść, a na tym forum jej nie brakuje. Tematy z mniej szlachetnej części pleców (np. viewtopic.php?f=125&p=835614&sid=5462a3 ... 5b#p832522) też lubię poczytać i czasami coś napisać...
Pozdrowienia
P.
Awatar użytkownika
luk1don
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1768
Rejestracja: 07 lis 2008, 16:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Re: Co wam się nie podoba na forum?

Post autor: luk1don »

A jak u Was jest z wydajnością? Mam odczucie, że się pogorszyła. Może to kwestia obciążenia serwera przez odwiedzających w danym czasie, ale przeważnie coś serwer muli :razz: Może to te animowane ikony przy tematach...
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: Co wam się nie podoba na forum?

Post autor: igotit4free »

W moim odczuciu nie ma zmiany "wydajności",w każdym razie na pewno nie na gorsze ... jak już to jest lepiej, bo przecie tuż po zmianie silnika była też zmiana hardwaru na którym forum "siedzi". BTW. animowane ikony były już za starego forum.
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
Awatar użytkownika
luk1don
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1768
Rejestracja: 07 lis 2008, 16:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Re: Co wam się nie podoba na forum?

Post autor: luk1don »

Aaaa... była zmiana "hardwaru" :-D Nawet nie wiedziałem...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości