co z flagami:
Kod: Zaznacz cały
-mtune=native -march=native
eXt73 robiłeś może tego typu porównania ?
pozdr, wk
Moderator: e X t 7 3
Kod: Zaznacz cały
-mtune=native -march=native
Oczywiście taki kernel będzie dla danej maszyny, czy też danej linii (architektura procesora) ... choć to co zostanie wykryte, jako native zależy od wersji GCC. Inaczej wykryje GCC 4.5.x, a inaczej GCC 4.6.x .. i tak przekłada się na wydajność - czego przykładem jest moja linia kerneli atom, tu native to atomwitko pisze:witam,
co z flagami:rozumiem, że taki kernel będzie "skrojony" dla konkretnej maszyny; tylko, czy to się przekłada na wydajność ?Kod: Zaznacz cały
-mtune=native -march=native
eXt73 robiłeś może tego typu porównania ?
pozdr, wk
Spokojnie kernel K8 na pewno będzie miał wsparcie i generic (podstawowe flagi z i686 włącznie) i dodatkowo - obecnie k8, a być może włączę k8-sse3, albo amdfam10 ... a być moze nawet spróbuje bdver1. Tu zatem będzie np. (m.in.) -march=bdver1 -mtune=generic. Pozwoli to używać kernela na większości maszyn, przy jednoczesnym wykorzystaniu opcji jakie daje bdver1 (jeśli procesor będzie je w stanie wykorzystać). Oczywiście muszę przetestować, jak to się w praktyce będzie sprawować (tak wysokie ustawienie instrukcji). Obecne wsparcie to (m.in.): -march=k8 -mtune=genericGalvatron pisze:Oczywiście moje pytanie o wzrost wydajności kosztem ograniczenia wsparcia starszych CPU było czysto teoretyczne i w żadnym wypadku nie "podpuszczam" do obcięcia wsparcia m.in. mojego procesora - Pentium IV "Northwood" 3,06GHz, czyli pierwsza konsumencka implementacja Hyper Threading'u (to tak w ramach ciekawostki).
Sądzę, że tak, ale wrócimy do tematu na początku grudnia, ok ?Galvatron pisze:Zamierzasz może oferować HP ProBook 4330? Bo maszynka prezentuj się całkiem ciekawie, jak na swój segment cenowy i może bym się skusił, gdyby się potwierdziło, że jednak nie jest taka hałaśliwa, jak piszą w recenzjach.
Uzywam kubuntu low-fat settings, a poza tym staralem sie powylaczac wszystko, co wlacza akonadi (zdarzenia w kalendarzu etc, sa tutoriale w sieci).Być może własnie problemem są usługi oraz akonadi i nepomuk ... a być może wysoki stopień 'logowania' w kernelu.
Mysle ze i jedno i drugie, i obydwa na raz. Dzieje sie to jak cos srednio obciazajacego system dziala - np muzyka w amaroku czy film w vlc, a w tym czasie chce otworzyc nowa karte w przegladarce lub np dolphina po raz pierwszy. Wtedy obraz/dzwiek w vlc/amaroku wyraznie zrywa, kursor myszy rowniez.czy w sytuacji jaką opisujesz obciążenie procesora jest maksymalne, czy w tym momencie dysk mocno pracuje ?
hmm mało ramu wolnego zostaje - to jest jak system jest "pusty" ? Pokaz proszę jeszcze wynik z Monitora Systemu.d3v4 pisze:Zuzycie po starcie: http://i43.tinypic.com/2111e6x.png
Uslugi systemv: http://i44.tinypic.com/2vmyfcn.png
Uslugi upstart: http://i44.tinypic.com/2zylm44.png
Uzywam kubuntu low-fat settings, a poza tym staralem sie powylaczac wszystko, co wlacza akonadi (zdarzenia w kalendarzu etc, sa tutoriale w sieci).Być może własnie problemem są usługi oraz akonadi i nepomuk ... a być może wysoki stopień 'logowania' w kernelu.Mysle ze i jedno i drugie, i obydwa na raz. Dzieje sie to jak cos srednio obciazajacego system dziala - np muzyka w amaroku czy film w vlc, a w tym czasie chce otworzyc nowa karte w przegladarce lub np dolphina po raz pierwszy. Wtedy obraz/dzwiek w vlc/amaroku wyraznie zrywa, kursor myszy rowniez.czy w sytuacji jaką opisujesz obciążenie procesora jest maksymalne, czy w tym momencie dysk mocno pracuje ?
Dlaczego malo, wg mnie calkiem sporo, 819MB z 1GB wolne, z czego wiekszosc zbuforowana. ~180MB na starcie systemu z KDE4 to calkiem dobry wynik chyba...hmm mało ramu wolnego zostaje - to jest jak system jest "pusty" ?
Zatem tak, usługi masz skonfigurwane prawidłowo. Jednak "kwestia ramu" istnieje. Zobacz system używał ok. 36 MB swap`u, co oznacza, że ... zabrakło mu pamięci operacyjnej. Jeśli tak, a masz wolny dysk i system przerzucił do swapu, albo dane filmu, albo biblioteki systemowe, to w takiej sytuacji, przy wolnym napędzie = wolny cache dysku/transfer danych/czas dostępu, skutkować będzie właśnie chwilowym "zamrożeniem" systemu. Jeśli byłby to szybki dysk SSD, albo dysk HDD 7200 obrotów z dużym i szybkim cache, albo najlepiej dwa takie dyski w trybie RAID, to opisywana sytuacja, albo by nie wystąpiła - system wykorzystałby cache dysków, jako swego rodzaju "ram", albo byłaby ledwo zauważalna. Masz możliwość dołożenia - nawet dla próbę kolejnej kości ramu 1/2 GB ?d3v4 pisze:Dlaczego malo, wg mnie calkiem sporo, 819MB z 1GB wolne, z czego wiekszosc zbuforowana. ~180MB na starcie systemu z KDE4 to calkiem dobry wynik chyba...hmm mało ramu wolnego zostaje - to jest jak system jest "pusty" ?
To jak system jest po godzinie pracy, kilka programow otwartych i film wlaczony.
http://i41.tinypic.com/153bl6t.png
http://i42.tinypic.com/9qvkwg.png
Jestes pewien, ze to dziala w ten sposob? Przed 11.10/KDE4 mialem 10.04/GNOME2, na ktorym mialem zawsze wolna naprawde mase RAMu, a po jakims czasie w pliku wymiany zawsze bylo przynajmniej kilkadziesiat MB. Z tego co wiem to system sobie buforuje jakas czesc wolnego obszaru RAMu w celu szybszego dostepu pozniej. W modyfikowanie vm.swappiness sie nie bawilem nigdy, wiec to chyba normalne zjawisko, ale ekspertem nie jestem. ; ) Te spowolnienia ktore teraz obserwuje raczej nie sa kwestia zbyt malej ilosci RAM, bo wiem w jaki sposob potrafil zamulic mi system photoshop jak mu brakowalo nie tylko RAMu a nawet pliku wymiany. To teraz nie tyle co muli, a po prostu przez kilka sekund ladowania czegos, czy to nowej karty w przegladarce czy jakiegos nowego programu, laguje wszystko inne. Jedyne porownanie jakie przychodzi mi do glowy, to tak jakby za kazdym razem otwierajac cos nowego dawac temu jednemu procesowi priorytet realtime, a reszcie, na czas "ladowania" narzucac low.Zobacz system używał ok. 36 MB swap`u, co oznacza, że ... zabrakło mu pamięci operacyjnej.
ide sprobowac. ; )taedoju pisze:hem u mnie zdarzało się coś takiego i ...odinstalowałęm low fat settings...i problem minał. Spróbuj, doinstalować można zawsze. Podobnie skończyły sie po odinstalowaniu tego pakietu problemy z kwinem (wywalał mi się często przy włączaniu komputera)
Zanim zaczniesz testować inne kernele, wyrzuć preload, bo może to właśnie on coś "miesza".d3v4 pisze:Totalny slabeusz to nie jest, ale cache ma jednak tylko 1mb(to pentium dual core, wlasnie tym sie rozni od c2d conroe - obciety l2 cache o polowe). W tej chwili wychodze na zajecia, sprawdze to jak wroce, dzieki. ; )
Dev
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości