Regulamin


 1. Piszemy po polsku przestrzegając zasad gramatyki i ortografii.
 2. Zabrania się umieszczać w Czytelni wpisów, które są wulgarne, lub niezgodne z prawem.
 3. Unikamy pisania h4x10rów, czy jakichś pseudo slangów (boshe, micro$oft etc.).
 4. Nie odnosimy się negatywnie do żadnej firmy, osoby, ani instytucji. Wszelkie wytykanie błędów musi być udokumentowane dowodami.
 5. Piszemy profesjonalnie i zrozumiale dla innych.
 6. Tematyka tekstów zawartych w Czytelni powinna dotyczyć systemu Ubuntu, i/lub być interesująca dla użytkowników systemu Ubuntu.
 7. W Czytelni promujemy oprogramowanie o Otwartych Źródłach.
 8. Każda praca przechodzi proces weryfikacyjny – tak pod względem merytorycznym jak i technicznym. Zastrzegamy sobie prawo do wprowadzania zmian/poprawek, jak i do całkowitego odrzucenia tekstu. Zawsze z podaniem powodów.
 9. Poradniki mają na celu poszerzanie wiedzy czytelnika. Opis jak i co zrobić, krok po kroku nie będą publikowane. Tego rodzaju wpisy, powinny znaleźć się na Forum w dziale FAQs & HOWTOs.
 10. Tytuł, powinien ściśle wiązać się z treścią artykułu, wyłączając felietony, które „rządzą się” odmiennymi prawami literackimi.
 11. Główne wartości „newsa” to jego świeżość. Każdy „news” powinien zawierać odpowiedzi na podstawowe pytania: Co? Gdzie? Kiedy? Dlaczego?
 12. Cytując i/lub posługując się pracą innej osoby, należy upewnić się, że jest to dozwolone przez autora. Ponadto należy o tym poinformować podając źródło. Za ewentualne naruszenia praw autorskich i/lub własności intelektualnych całkowitą odpowiedzialność ponosi autor artykułu.
 13. Wszystkie teksty autorskie w Czytelni są rozpowszechniane zgodnie z zasadami licencji Creative Commons – Attribution / Share Alike, chyba że autor zaznaczy inaczej.
 14. Teksty będące tłumaczeniami są publikowane za zgodą ich autorów. Obowiązują je prawa autorskie i licencje jak przy tekście oryginalnym.
 15. Pisanie artykułów w Czytelni jest równoważne ze zgodą na wyżej wymienione warunki.