Ubuntu 16.10 Yakkety Yak – rozgadany jak oficjalnie wydany 5


Symbol prezentujący głowę jaka (zwierzęcia). W dniu 13 października wydano Ubuntu 16.10 o nazwie kodowej Yakkety Yak (w wolnym tłumaczeniu – rozgadany jak). Jest to wersja z krótkim okresem wsparcia (do lipca 2017).

Z punktu widzenia komputerów stacjonarnych zmian nie ma aż tak wiele – przede wszystkim nowy kernel z gałęzi 4.8, Unity 7.5 z różnymi poprawkami, możliwość zalogowania się na eksperymentalną sesję Unity 8, Nautilus zaktualizowany do wersji 3.20 oraz aktualizacje wielu aplikacji w repozytoriach.

Ubuntu 16.10 można pobrać stąd: http://releases.ubuntu.com/16.10/

Odmiany Ubuntu z innymi niż Unity środowiskami graficznymi również są już dostępne w wersji 16.10:


O mario_7

Informatyk-programista-kierownik, pracownik korporacji, od momentu otrzymania pierwszej płyty z Ubuntu 5.10 zagorzały fan open source i Linuksa (w szczególności Ubuntu). Lubi słuchać wszelkich odmian rocka i metalu. Gdy już odejdzie od komputera - lubi pograć w bilarda, wspinać się na ścianki oraz jeździć na rowerze i nartach.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 komentarzy do “Ubuntu 16.10 Yakkety Yak – rozgadany jak oficjalnie wydany

 • Mirrr

  Zaczynałem od dos”a 6.22 , poprzez windy i RedHata 3,doszedłem do Ubuntu studio 16.04 .
  Aktualizacja 15 do 16 była błędem , czysta instalka 16.04 jest ok . Do pełni szczęścia brakuje mi import/eksport
  ulubionych w Mozilli .Pozdrawiam wszystkich sympatyków Ubuntu .

 • Wooya

  O ile Unity 8 wizualnie prezentuje się ok, to o tyle można zapomnieć o nim na komputerach z zintegrowaną grafiką z niskiej półki – vide mój PC. Funkcjonalnie widać, że Canonical idzie w dobrą stronę w kwestiach UX, ale nie chcę kupować karty GFX za kilka stówek, byleby tylko mieć płynnie działający desktop. Trochę jestem zawiedziony wydajnością U8. Mam nadzieję, że to tylko wina wersji beta, a w pełnej będzie mi to na zintegrowanym Intelu G(ileś tam) działać płynnie. Co do reszty brak zastrzeżeń – działa jak należy, no może z wyjątkiem network manager’a, gdzie pojawiły się problemy z uprawnieniami do wifi.

 • sławek

  Po prostu tragedia. Zrywanie połączenia , program w szczątkowej wersji jezyka polskiego. Musiałem 2 x sformatować dysk.Wracam do 14.04.