Najlepsza Dystrybucja Linuksa 21


Canonical, Ltd, sponsor Ubuntu, ogłosił dziś, że otrzymał Nagrodę Czytelników Enterprise Open Source Magazine „Najlepsza Dystrybucja Linuksa”, w drodze głosowania przeprowadzonego wśród członków społeczności Open Source. Nagroda została przyznana w Nowym Jorku, podczas konferencji 2007 Enterprise Open Source – pisze na sowich stronach serwis prasowy PRWeb

Jane Silber, dyrektor operacyjny Canonical Ltd, po otrzymaniu nagrody powiedziała:

Społeczność Ubuntu i nasi użytkownicy chcą tworzyć i pracować w takiej dystrybucji Linuksa, która jest prosta, elegancka i łatwa w użyciu. Nagroda jest kolejnym dowodem na to, że osiągamy nasze cele i zaspokajamy potrzeby wielkiej komputerowej społeczności.

Nominacje do nagród również pochodzą od czytelników magazynu jak i opensource’owej społeczności.

Na podstawie: Ubuntu Receives Readers’ Choice Award for ‚Best Linux Distribution’


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

21 komentarzy do “Najlepsza Dystrybucja Linuksa

 • kwalo

  [quote post=”496″]Nie ma najlepszej dystrybucji linuksa[/quote]
  Może najlepsza to złe słowo, ale należy tą nagrodę interpretować tak: Wśród czytelników Enterprse Open Source Magazine najpopularniejszą dystrybucją Linuksa jest Ubuntu, bo najwięcej uczestników głosowania ją wybrało. To, jak kto do tego głosowania podchodzi, to już jego prywatne zdanie, ale fakt jest faktem – Ubuntu ten konkurs wygrało.

 • david

  super. Ta nagroda potwierdza to że UBUNTU idzie w dobrą stronę. Gdy w linux zacznie obsługiwać gry windosowe bezproblemowo bez jakiś tam emulatorów to UBUNTU będzie w czołuwce najchętniej instalowanych systemów operacyjnycha a teraz najpopularniejsze okienko znajdzie się na ostatniej pozycji wśród systemów operacyjnych. Ale do tego jeszcze długa droga a gdy to się stanie nasze wnuki będą sie pytali dziatku co to takiego było to okienko o którym czasami ktoś wspomina.

 • Adamus

  Jakby na to nie patrzeć, Ubuntu jest najczęściej wybieraną dystrybucją linuksa co dowodzi, że zmiany idą we właściwą stronę.
  [quote comment=”8632″]… Gdy w linux zacznie obsługiwać gry windosowe bezproblemowo bez jakiś tam emulatorów to UBUNTU będzie w czołuwce najchętniej instalowanych systemów operacyjnycha a teraz najpopularniejsze okienko znajdzie się na ostatniej pozycji wśród systemów operacyjnych…[/quote]
  To stanie się windows’em, bo uruchomienie aplikacji na innym systemie operacyjnym na ogół wymaga symulowania środowiska systemu dla, którego została gra (program) napisana. A to dla mnie jest emulator.
  Wolałbym aby powstawało coraz więcej gier pisanych dla linuksa dorównujących oprawą audio-wizualną tym z windows tak jak np. Doom 3 czy Quake 4, dla których powstały jednocześnie wersje linuksowe.

 • Joseph1337

  Nadchodzi czas języków interpretowanych typu C# i Java których cross-porting jest prościutki w porównaniu z C lub C gdzie trzeba przepisywać prawie cały program pod inną platformę. Jeszcze gdyby chętniej korzystano z OpenGL sprawa braku gier z windy na linuxie sama by się rozwiązała.

 • mg

  > mg: masz na myśli to http://so.pwn.pl/lista.php?co=linux 😉

  Słownik jest niespójny.
  Zajrzyj do odnośnika 27, d)

  d) rodzimych skrótowców, głównie będących nazwami firm związanych z eksportem, np. Stalexport, Hortex, Rolimpex, Budimex. W przypadkach zależnych w miejsce x kończącego wyraz piszemy połączenie liter ks, np. Horteksu, Budimeksie;

  LINUX nie jest rodzimym skrótowcem (ex od eksport), tylko nazwą własną. :p

 • laybythesea Autor wpisu

  mg, gdybyś czytał uważnie, to zauważyłbyś to:
  Dawniej dla oznaczenia tych połączeń liter była (a wtym ks) używana litera alfabetu łacińskiego — x. Dziś zasięg jej użycia ograniczony jest do:
  d) rodzimych skrótowców, głównie będących nazwami firm związanych z eksportem, np. Stalexport, Hortex, Rolimpex, Budimex. W przypadkach zależnych w miejsce x kończącego wyraz piszemy połączenie liter ks, np. Horteksu, Budimeksie;

 • mg

  Ale w LINUX nie ma „ks”.
  My tu niczego nie zastępujemy.

  Mnie chodziło o odmianę:
  Linux (inform.) -uksa, -uksie

  Przy odmianie mamy „ex” na „ks” bo to jest skrót od export.

 • laybythesea Autor wpisu

  Dobra, kończmy tą bezsensowną wymianę zdań – jak chcesz pisać, tak pisz 😉
  Ja uważam, że moja odmiana jest mojsza od Twojej. 😛

 • mg

  > Dobra, kończmy tą bezsensowną wymianę zdań – jak chcesz pisać, tak pisz 😉
  > Ja uważam, że moja odmiana jest mojsza od Twojej. 😛

  Mnie tam wszystko jedno … :)))

  Tylko dyskusja była ciekawa … :p

  😉

 • kwpolska

  Ubuntu to dystrybucja, która jest prostsza w obsłudze od innych. jeden z przykładów:
  Polacy najczęściej korzystają z Neostrady. Użytkownicy Ubuntu nie muszą używać terminala, bo mają prosty interfejs graficzny (GUI). Kiedyś używałem dystrybucji Mandriva. Istnieje angielski skrypt, który działa z większą ilością dostawców zagranicznych i Neostradą/Netią, ale nie jest aż taki prosty jak Ubuneo.

 • kwalo

  [quote post=”496″]Nadchodzi czas języków interpretowanych typu C# i Java których cross-porting jest prościutki w porównaniu z C lub C gdzie trzeba przepisywać prawie cały program pod inną platformę. Jeszcze gdyby chętniej korzystano z OpenGL sprawa braku gier z windy na linuxie sama by się rozwiązała.[/quote]To, co napisałeś nie do końca zgadza się z rzeczywistością. A poza tym – jak się to ma do tego, że Ubuntu ogłoszono najlepszą dystrybucją?

 • grubas

  [quote post=”496″]Nadchodzi czas języków interpretowanych typu C# i Java których cross-porting jest prościutki w porównaniu z C lub C gdzie trzeba przepisywać prawie cały program pod inną platformę. [/quote]

  Nie pisz jak wiesz, badz wiesz ze slyszenia, bo napisales bzdure. Co do roznych dystrybucji Linux, to poplakac sie mozna. O co mi chodzi Jadro linux vs Jadro *BSD.
  Dzieeeekuje.