Nowe, lepsze Ubuntu Brainstorm


Jeśli od jakiegoś czasu nie odwiedzaliście Ubuntu Brainstorm, to zróbcie to teraz. Kilka dni temu pojawiła się nowa wersja serwisu. Nowe funkcje i ulepszenia sprawiają, że korzystanie z niego jest znacznie prostsze i przyjemniejsze.

Pierwszą rzucającą się w oczy zmianą jest uszeregowanie głównych sekcji w porządku chronologicznym. Patrząc od lewej do prawej, mamy więc „Idea Sandbox” (Piaskownica), „Popular Ideas” (Popularne pomysły), „Ideas in Developement” (Pomysły w fazie rozwoju), „Implemented Ideas” (Pomysły wykorzystane).

Kiedy zgłosimy jakiś pomysł, trafia on do Piaskownicy, gdzie oczekuje na decyzję moderatorów. Aby został przeniesiony do Popularnych, musi zostać zaakceptowany przez dwie osoby. W sekcji „Popularne pomysły” odbywa się publiczne głosowanie i dyskusja nad pomysłami. Jeśli któryś z nich uzyska wiele głosów, lub też zaistnieje możliwość, że będzie włączony do przyszłego wydania, zostaje najczęściej przeniesiony do „Pomysłów w fazie rozwoju”. Od tego momentu nie można na niego głosować. Wreszcie, kiedy już zostanie wykorzystany, trafia do ostatniej sekcji – swoistej galerii idei wcielonych w życie.

Nowe sposoby segregacji pomagają ogarnąć ogrom informacji dostępnych w serwisie. Pomysły możemy posortować ze względu na projekt, którego dotyczą (np. Wubi, Kubuntu, Amarok, Compiz, OpenOffice.org, etc.), lub też ze względu na przynależność do jednej z ogólnych kategorii (Wygląd, Sieć, Grafika, Bezpieczeństwo, Programowanie, etc.). Kiedy wybierzesz jedną z sekcji, jej zawartość możesz porządkować dalej, według swoich potrzeb.

Zmienił się również sposób zarządzania indywidualnymi ideami. Przede wszystkim, oddzielono problem od rozwiązania. Oznacza to, że wiele osób może teraz zgłosić różne rozwiązania jednego problemu, i głosuje się na nie osobno. Jeśli chodzi o głosowanie, to przede wszystkim pojawiła się postulowana opcja „0” – z której możemy skorzystać, jeśli uznamy, że dana idea nie zasługuje ani na głos na „+”, ani na „-„, gdyż np. nie mamy na jej temat zdania, albo kompletnie nas nie interesuje.

Jeszcze jednym istotnym ulepszeniem jest poprawa prędkości działania serwisu.

Ponieważ zmiany są stosunkowo świeże, mogą wystąpić problemy związane z jego funkcjonowaniem – są one jednak rozwiązywane na bieżąco.

Odwiedź stronę: http://brainstorm.ubuntu.com

Źródło: Linux Loop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.