Maverick Meerkat – plan wydawniczy 10


Jako że wydanie alpha 1 ukazało się już 3 czerwca, czas najwyższy przybliżyć plan wydawniczy Ubuntu 10.10 Maverick Meerkat . Koniec fazy alpha ma nastąpić 2 września. Wersja finalna ma być gotowa 10 października. W międzyczasie (29 lipca) pojawi się też aktualizacja Ubuntu Lucid Lynx 10.04.1.

Oto jak wygląda pełny cykl wydawniczy:

W chwili obecnej jest dostępna do pobrania alpha 1 w wersjach:
http://cdimage.ubuntu.com/releases/maverick/alpha-1/
(wersja desktop, serwer i netbook)
http://uec-images.ubuntu.com/releases/maverick/alpha-1/ (wersja serverowa dla UEC i EC2)
http://cdimage.ubuntu.com/kubuntu/releases/maverick/alpha-1/ (Kubuntu na biurko i dla Netbooków)
http://cdimage.ubuntu.com/xubuntu/releases/maverick/alpha-1/ (Xubuntu)
http://cdimage.ubuntu.com/ubuntustudio/releases/maverick/alpha-1/ (Ubuntu Studio)

Na podstawie: MaverickReleaseSchedule

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

10 komentarzy do “Maverick Meerkat – plan wydawniczy

 • sauron

  Ja mam pytanko, czy coś bliżej o 10.04.1?, co to ma znaczyć?, bo się jeszcze nie spotkałem z Ubuntu z tego typu numeracją wcześniej, a siedzę w tym temacie już trochę lat.

 • Ruri

  [quote comment=”42621″]Ja mam pytanko, czy coś bliżej o 10.04.1?, co to ma znaczyć?, bo się jeszcze nie spotkałem z Ubuntu z tego typu numeracją wcześniej, a siedzę w tym temacie już trochę lat.[/quote]
  Było już kiedyś nawet 6.06.1. Poprostu to wydanie LTS (10.04 jest nim tak jak kiedyś było 6.06) i bywa, że po głównym wydaniu zostają dodane znaczące poprawki i pojawia się „podwersja”. Więc to nic innego niż 10.04 z najnowszymi poprawkami.

 • ewromo

  Odpuszczam sobie „zwykłe” wydania i zostaje przy LTS. Przy instalacji na kilku komputerach aktualizowanie systemu co pół roku, to zadanie karkołomne, a jak trafi się jeszcze wydanie tak nieudane jak 09.10, to już problem. Wydanie wersji 10.04.1 znaczy tylko tyle, że twórcy Ubuntu wreszcie myślą również o tych, którzy używają tego systemu do pracy, a nie tylko do eksperymentowania.

 • pHarel

  Co Wam nie pasuje z wydaniem 9.10? Mi osobiście działa wszystko i jako tako jestem zadowolony. No może na początku były małe problemy ale po małych poprawkach jest ok.
  Co do 10.04 to hmmm wydaje mi się że ubu zaczyna iść w stronę estetyki/wyglądu niż funkcjonalności..

 • Wesoły Kostek

  Wczesniej bylem zwolennikiem okienek platnych szczerze miałem tyle Pingwinków instalowanych na kompie ze żadna wersja mi nieprzypadała do gustu w wersji 9.10 instalowalem obok okienek a po wersji 10.04 zauważyłem ,że wreszcie Linuks niejest straszny na jaki wygląda i ta darmowa propozycja wychodzi do ludzi . Teraz tylko 10.4 jest zainstalowana (w gry niegram wiec win mi niepotrzebny wogóle) . Jestem wpełni zadowolony . Pozdrowienia dla userów jak i twórców genialnego systemu 🙂

 • Adamski77

  Ja podobnie jak kolega Wesoły Kostek byłem użytkownikiem okienek płatnych ale jakoś z wiosną zacząłem testować dostępne dystrybucje Linuxa i od ponad 3 miesięcy jestem szczęśliwym użytkownikiem Ubuntu 10.04 w wersji x64 a także Ubuntu Studio w wersji x64. 🙂