Premiera Ubuntu 12.04 tuż tuż – szykują się imprezy! 11


Tradycyjnie, jak co pół roku, z okazji wydania nowej wersji Ubuntu na całym świecie organizowane są imprezy typu Release Party, czyli spotkania fanów Ubuntu, którzy świętują narodziny kolejnej wersji systemu. W trakcie takich spotkań możliwe jest zapoznanie się z najnowszym wydaniem Ubuntu, uzyskanie pomocy w instalacji systemu na własnym sprzęcie, porozmawianie z ciekawymi ludźmi o jeszcze ciekawszych sprawach i wiele, wiele więcej.

W Polsce takie imprezy również będą miały miejsce:
26.04.2012 od 20:00 – Szczecin – imprezę organizuje szczeciński Hackerspace
27.04.2012 od 10:00 – Warszawa – w ramach cyklu Linux w Bramie przyjęcie organizuje Laboratorium BRAMA
28.04.2012 od 15:00 – Łódź – spotkanie organizuje portal OSWorld

Zachęcamy zarówno do organizowania, jak i uczęszczania na imprezy z okazji wydania Ubuntu 12.04.


O mario_7

Informatyk-programista-kierownik, pracownik korporacji, od momentu otrzymania pierwszej płyty z Ubuntu 5.10 zagorzały fan open source i Linuksa (w szczególności Ubuntu). Lubi słuchać wszelkich odmian rocka i metalu. Gdy już odejdzie od komputera - lubi pograć w bilarda, wspinać się na ścianki oraz jeździć na rowerze i nartach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

11 komentarzy do “Premiera Ubuntu 12.04 tuż tuż – szykują się imprezy!

 • anpen

  Wydanie 12.04 testuję od wersji Beta 1, mimo tego, że to beta, pracuje bardziej stabilnie jak 11.10 wydanie oficjalne. Jest to potwierdzenie na to co mówi się na temat wydania 12.04, zmian będzie nie wiele, ale główne założenie to stabilność i to z pewnością się dokonuje.
  Rewolucją jest i będzie wprowadzenie Ubuntu na urządzenia mobilne jak telefony komórkowe, oto krótka prezentacja http://www.youtube.com/watch?v=3pZUCKt0RKc z wykorzystaniem Motoroli Atrix 2., robi wrażenie, PC stacjonarne mogą się czuć zagrożone.

 • lukas

  Ubuntu na Smartfonie jako drugi system podpięty do TV albo monitora- jestem za. Tylko, że taki Smartfon musi mieć dużą moc obliczeniową gdyby ktoś chciał wykorzystać takie urządzenie do pracy. Nic mnie tak nie irytuje jak to, że na dwóch PC, jednym Notebooku, Smartfonie i Tablecie mam swoje zdjęcia, wideo, pliki itd. Każdy plik w innym miejscu, na innym urządzeniu… Smartfona, telefon nosimy zawsze przy sobie, więc dziwie się, że to tak długo trwa, że nie ma tego dziś w standardzie…

  Użytkownicy Androida mogą sobie przetestować coś podobnego tj. aplikacje, która zwie się AirDroid.

 • anpen

  Stworzenie mobilnego systemu ma służyć między innymi po to by w jednym miejscu przechowywać różnego rodzaju dane, które mamy zawsze ze sobą i możemy je w każdej chwili uzupełniać, przesyłać, jak tylko będziemy w zasięgu sieci WiFi, lub GSM (3G).
  Telefon nie musi być w cale wypasiony, dwurdzeniowy procesor 1GHz, 512 RAM, 2 GB miejsca na obraz systemu, akceleracja video, czyli wspólny sterownik jądra związanego z X, port USB w trybie host, port HDMI, jak się przeczyta parametry smartfonów jest dużo modeli spełniających te kryteria, a ceny nie są z kosmosu. Pewności nie ma jak na razie czy zwykły użytkownik będzie mógł sobie sam instalować wersję mobilną systemu, czy działania Canonical pójdą w kierunku zmuszającym zakup telefonu z dwoma systemami Android & Ubuntu, o tym drugim jest głośniej.
  Według zapowiedzi Canonical ma w jeszcze 2 lata na pełne wprowadzenie do użytku rozwiązania mobilnego.