Jaunty Jackalope zbliża się wielkimi krokami, czyli Release Candidate. 24


Ubuntu PL Logo Każdy z nas zapewne oczekuje chwili, kiedy ukaże się finalna wersja Ubuntu 9.04. Od wczoraj można pobierać wersję Release Candidate (RC) Ubuntu Jaunty Jackalope. Jeśli używasz bety lub starszej wersji 9.04, to po prostu zaktualizuj system, a jeśli posiadasz Ubuntu 8.10, to wydaj komendę „sudo update-manager -d” lub podmień repozytoria na te z 9.04 i dokonaj aktualizacji. Naprawdę warto!

Niestety na stronie Ubuntu nie ukazała się strona z dokładnymi informacjami na temat zmian, jedynie skromna strona o ukazaniu się RC i z linkami do pobrania niego. News zostanie uaktualniony, kiedy ukażą się szersze informacje o wydaniu Release Candidate. Co zostało uaktualnione względem bety możemy tylko podejrzewać, ale wiadomo, że wszystkie możliwe paczki są w najnowszych (lub jednych z nowszych) wersjach. Po linki do pobrania zapraszam do wyżej wymienionej strony i życzę miłego używania wersji RC.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

24 komentarzy do “Jaunty Jackalope zbliża się wielkimi krokami, czyli Release Candidate.

 • chiquita

  Było już kilka informacji o RC 9.04, ale takiego nadużycia jeszcze nie widziałem. Czy „jaunty jackalope” jest polskim remixem tej dystrybucji? Czy znak ubuntu z flagą kraju jest odpowiedni? Nie jedziecie zbytnio do przodu? Nie wiem, czy tak oczywistą oczywistość trzeba jeszcze znajdować w lekturze „czytelni”?

 • Marucins

  Każdy z nas zapewne oczekuje chwili, kiedy ukaże się finalna wersja Ubuntu 9.04.

  Jak to kiedy wszyscy wiedza kiedy jest odliczanie od x czasu na stronie. Cierpliwości młody padawanie.

 • kakadu

  @Jatras
  Ja ten problem rozwiązałem jakiś rok temu kupując sobie najtańszy router do ADSL2+. Problem rozwiązany: działa pod każdą dystrybucją, Windowsem OSX i innymi systemami.

 • User

  Ndchodzi to na co czekam od dawna. Odlczanie trwa i mam nadzieję że po zainstalowaniu Ubuntu 9.04 nie stwierdze że na darmo tak się cieszyłem na wydanie tej wersji.
  Ja czekam na to z dwóch powodów:
  – mam już dosyć ściągania po nowej instalacji około 250MB aktualizacji
  – słyszałem że nowe wydanie ma byc szybsze od poprzednika

 • sharpq

  Zainstalowałem, ale dopiero za drugą instalacją system nadawał się do użytku. Czuję, że to był błąd po mojej stronie 😉
  Generalnie – lepiej 😀

 • bogdanbojarski

  [quote post=”7215″]To jak to w końcu z “Dżaunti Dzakalopką” będzie ? Czy będzie dostępna wersja PL, czy nie, czy będzie tylko częściowo spolszczona ?[/quote]
  Co to znaczy wersja PL? Nie ma polskiej wersji, są locale.

 • logos2000

  korzystam z Ubuntu 9.04 od czasow alpha 6 dziala bez problemowo, no moze procz ze nie moge odpalic skanera ktory na 8.10 chodzil (firmware wgralem)…. ogolem jest poprawa i wygladzie i funkcjonalnosci. jestem zadowolony dziala bdb

 • przemo

  Ja również nie mogę się doczekać. Mam nadzieje, że problem sterowników do kart wi-fi w miarę zostanie rozwiązany. Kiedy będzie polska wersja Ubuntu 9.04?

 • laybythesea

  JarekMk:
  Otóż zapewniam Cię, że nie wszystko jest w ‚standardzie’ jak to określiłeś. A co dokładnie dodajemy to już możesz poczytać w czytelni, bądź najlepiej – instalując naszą wersję.

 • SaxoN

  Hmmmm… ściągnąłem 9.04 i nie działają mi efekty wizualne, które chodziły na 8.10. Czy to wina tego, że na 9.04 nie ma jeszcze wszystkich sterowników? Poza tym JJ jest ok 😀

 • ertretezxfczxgf

  [quote comment=”37330″]A po co jakiś Polski remiks? Po co to komu skoro i tak wszystko w standardzie jest?[/quote]
  W standardzie spolszczenia nie ma. Są one pobieranie przy instalacji lub póxniej w kreatorze. A remix posiada spolszczenie out of the box. Ale jak ktoś posiada internet czyli ja to nie ma nic lepszego niż oryginał z ubuntu.com 🙂

 • sylwester

  [quote comment=”37330″]A po co jakiś Polski remiks? Po co to komu skoro i tak wszystko w standardzie jest?[/quote]

  Hmm, pewnie po nic, ale ludzie są dziwaczni i pobierają nikomu „niepotrzebną” płytę jak szaleni: http://www.blueman.pl/linux/id821-ubuntu-pl-211gb-sciagniec-w-ciagu-dnia.html (podaję zewnętrzny link żebyś nie gadał, że nasze statystyki fałszujemy).

  Wydajemy te płytki od lat i od lat cieszą się popularnością – i to jest najlepszy dowód, że są potrzebne.
  I tyle.

 • bogdanbojarski

  Pewnie, że jest potrzebna, tak jak. Sam z niej kiedyś korzystałem. Tylko nie należy mylić pojęć, bo ktoś pomyśli, że Ubuntu nie jest po polsku.