Bodhi Linux 0.1.6 4


bodhi Jeff Hoogland ogłosił wydanie systemu Bodhi Linux 0.1.6. Dystrybucja ta bazuje na systemie Ubuntu i zawiera menadżer okien Enlightenment. Wydanie to jest wydaniem typu Release Candidate. Jest to minimalistyczna dystrybucja i do swojej pracy wymaga procesora 300 Mhz i386, 128 MB RAMu oraz 1,5 GB wolnego miejsca na dysku.

W tym wydaniu znajdziemy przeglądarkę internetową Mozilla Firefox 4.0 beta 11. Zaktualizowano LXDE, schematy graficzne plymouth oraz zestaw ikon ReMiX.

Pełna lista zmian znajduje się na stronie bodhilinux.com.

Źródło: thecamels.org

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

4 komentarzy do “Bodhi Linux 0.1.6

 • pioruns

  Na tak słabym komputerze jak w referencji (CPU 300MHz, 128MB RAM), wątpię, czy Firefox 4 będzie działał płynnie. Zamiast tego na taki komputer się instaluje coś lekkiego, jak Midori czy Epiphany. To zupełnie nie trafiona decyzja. Jest to kolejna nowa, rozdrobniona dystrybucja, z małą ilością programistów.
  Zupełnie, jakby nie można sobie skonfigurować pod lekki komputer Debiana..

 • Sawko 60

  Pomimo,że jest robiony przez małą ilość programistów jak napisał mój przedmówca program jest bardzo dobry.Nie wszyscy użytkownicy komputerów potrzebują potężnego oprogramowania.
  Bodhi Linux zachwyca prostotą,funkcjonalnością i wszystko czego ja potrzebuję działa. W osławionym Ubuntu już jest z tym różnie. Nic na siłę,pobrać- sprawdzić.

 • Woland

  Niby kolejna minimalistyczna dystrybucja i kolejna oparta o Ubuntu, ale trzeba przyznac, ze szybko sie rozwija. Na distrowatch.com plasuje sie obecnie na 45 miejscu (zwazywszy na to ze dopiero przed miesiacem wyszla wersja 1.0 to wynik ten jest wrecz piorunujacy!). I na pewno nie jest to „rozdrobniona dystrybucja”.
  Musze przyznac, ze wczesniej nie mialem okazji pracowac na Enlightenment i to środowisko zrobilo na mnie duze wrazenie: szybkie, ladne i pobiera smiesznie malo zasobow (u mnie jest to 50MB ramu na starcie).
  Warto przetestowac 🙂