Ubuntu 10.04.2 16


Ubuntu 10.04

Kate Stewart ogłosiła wydanie systemu Ubuntu 10.04.2. Jest to zwykłe wydanie poprawkowe i zawiera jedynie aktualizacje oprogramowania oraz eliminuje znalezione wcześniej błędy. Wydanie to jest wydaniem LTS. Poprawki do systemu będą wydawane do kwietnia 2013 dla wersji desktop oraz do kwietnia 2015 dla wersji serwerowej. Na stronie USN (Ubuntu security notices) dostępna jest pełna lista poprawek bezpieczeństwa. Dostępna jest również lista zmian jakie zaszły od wydania wersji Ubuntu 10.04.1. Szczegółowe informacje na temat tego wydania dostępne są na stronie wiki.ubuntu.com.

Źródło: thecamels.org

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

16 komentarzy do “Ubuntu 10.04.2

 • mario_7

  Ubuntu 10.04.2 zostało wydane wyłącznie po to, aby zaraz po instalacji Ubuntu 10.04 nie było konieczne pobieranie kilkuset MB aktualizacji. Nie ma tam nic nowego ponad to, co jest dostępne w ramach zwykłych aktualizacji w repozytoriach.

  Zatem, jeśli masz Ubuntu 10.04 i wykonałeś standardową aktualizację pakietów (taką, o którą system sam automatycznie się upomina poprzez menedżera aktualizacji) to masz już dokładnie to, co oferuje wersja 10.04.2 (a w zasadzie, to po prostu masz tę wersję).

 • velogustlik

  [quote comment=”47886″]Ubuntu 10.04.2 zostało wydane wyłącznie po to, aby zaraz po instalacji Ubuntu 10.04 nie było konieczne pobieranie kilkuset MB aktualizacji. Nie ma tam nic nowego ponad to, co jest dostępne w ramach zwykłych aktualizacji w repozytoriach.

  Zatem, jeśli masz Ubuntu 10.04 i wykonałeś standardową aktualizację pakietów (taką, o którą system sam automatycznie się upomina poprzez menedżera aktualizacji) to masz już dokładnie to, co oferuje wersja 10.04.2 (a w zasadzie, to po prostu masz tę wersję).[/quote]
  No właśnie to co napisałeś powinno zostać wyłożone jasno w artykule. Zatem przyłączam się do podziękowań :).

 • spostrzegawczy

  Hmm… Jestem z przyszłości. Ja tam nie bawię się w jakieś Ubuntu 10.04.02, tylko mam już ubuntu 10.10, a nie długi 11.04. Tak serio to temat powinien chyba wyglądać tak:
  Ubuntu 11.04.2

  • mario_7

   spostrzegawczy, chyba jednak mało spostrzegawczy 😛
   Ubuntu 10.04 jako wersja LTS, czyli z trzyletnim wsparciem na desktopy, otrzymuje co jakiś czas aktualizację obrazów ISO. Chodzi o to, aby po instalacji systemu w środku jego okresu wsparcie nie pobierać na wstępnie setek MB aktualizacji oraz aby system od samego początku był bezpieczny.

 • Yano

  A ja mam takie małe pytanko: czy jest przewidziane przez twórców polskiego remiksu aktualizowanie go do najnowszych pakietów ?

 • komancz

  jestem za korzystaniem z linuxa w każdej formie lecz nie podobają sie mej osobie stworzone pakiety myślę iż kazdy powinien móc wybraci programy swobodnie na swego linuxa chodzi mi tu o taki jak np.winar itp bo przesadce z windowsa nowicjusze sie gubią i nieraznie radzą sobie oraz powinien istnieci opis do czego tany program służy np. kmp- do odwarzania filmów karzdy powinien mieci prawo wyboru instalowania tego co potrzebuje bo te pakiety są przesadą a co do pomocy w instalaci to jest trochę do kitu wszystko po angielsku stwórzcie coś kompletnie po polsku przecie mamy dobrych speców od tego

 • zibi

  [quote comment=”48497″]A ja mam takie małe pytanko: czy jest przewidziane przez twórców polskiego remiksu aktualizowanie go do najnowszych pakietów ?[/quote]

  malinowa mandaryna + aktualizacje = spolszczone 10.04.2
  po co więc aktualizować remix?

 • pioruns

  @zibi:
  Dokładnie po co, po co wydano Ubuntu 10.04.2. Czyli, aby instalując Malinową Mandarynkę, nie trzeba było pobierać na starcie 500 MB aktualizacji, tylko mniej, od lutego 2011, a nie kwietnia 2010.
  Bez tego też da się przeżyć, zresztą.