Cool Retro Terminal – dawne czasy wracają 5


Cool Retro TerminalW czasach dla niektórych już prehistorycznych, zanim pojawiły się myszki, kolorowe środowiska graficzne i monitory LCD, w użytku powszechne były komputery z ekranami kineskopowymi – CRT, wyświetlające jedynie zielone literki na ciemnoszarym tle – był to cud techniki zwiastujący erę cyfryzacji.

Obecnie, gdy postęp zrobił swoje możliwe jest wskrzeszenie tych wspomnień. Nie chodzi tu o emulowanie starych komputerów z archaicznymi podzespołami, lecz po prostu o wygląd.

Nowoczesny terminal w starym stylu – tak w skrócie można określić czym jest Cool Retro Terminal. Można w nim ustawić wygląd starego IBM-a lub pierwszych komputerów Apple. Co prawda na dłuższą metę nie da się wytrzymać z takim migotaniem i wolnym odświeżaniem (bo jest męczące, czasem irytujące, a przecież kiedyś nie było wyboru!), ale jako ciekawostka z pewnością można to zobaczyć.

Aplikację można zainstalować po dodaniu repozytorium PPA:

sudo add-apt-repository ppa:bugs-launchpad-net-falkensweb/cool-retro-term
sudo apt-get update
sudo apt-get install cool-retro-term

O mario_7

Informatyk-programista-kierownik, pracownik korporacji, od momentu otrzymania pierwszej płyty z Ubuntu 5.10 zagorzały fan open source i Linuksa (w szczególności Ubuntu). Lubi słuchać wszelkich odmian rocka i metalu. Gdy już odejdzie od komputera - lubi pograć w bilarda, wspinać się na ścianki oraz jeździć na rowerze i nartach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

5 komentarzy do “Cool Retro Terminal – dawne czasy wracają

  • gilban

    Nie tylko były ekrany z zielonymi cyferkami, były też tzw Herculesy z pomarańczowymi literkami i nie tylko literkami, były też wersje czarno-białe tych monitorów. Dlatego również w tamtych czasach była popularna Amiga, Commodore 64, Atari, gdyż one miały dużo większe możliwości niż PC z DOS-em i Norton Commanderem, do którego obecnie bardzo podobny jest midnight commander.