W czerwcu 2017 zakończy się wsparcie dla Ubuntu Phone 3


Telefon i tablet z UbuntuNiedawno informowaliśmy o zapowiedzi porzucenia Unity 8 oraz zaprzestania rozwoju Ubuntu dla smartfonów. Teraz poznaliśmy istotne daty – ostatnie aktualizacje dla urządzeń z Ubuntu Phone wydane zostaną najpóźniej w czerwcu 2017 roku (będą to jedynie krytyczne poprawki, w tym te związane z bezpieczeństwem); natomiast sklep z aplikacjami dla tego systemu zniknie z końcem roku.

Urządzenia z Ubuntu Phone oczywiście pozostaną sprawne – będą dalej działały. Jednak od lipca 2017 roku nie będą już otrzymywały żadnych poprawek, nawet bezpieczeństwa.

Jeśli chodzi o sklep z aplikacjami Ubuntu Phone – od czerwca nie będzie można kupować w nim płatnych aplikacji; nie będzie też można umieszczać w nim nowych programów. Twórcy oprogramowania mogą zdecydować czy chcą dotychczas płatne programy udostępnić za darmo, czy też wycofać je ze sklepu. Sklep jako taki będzie działał do końca roku – do tego momentu będzie możliwe pobieranie nowych oraz aktualizowanie już zainstalowanych aplikacji.

Więcej informacji w języku angielskim: http://www.omgubuntu.co.uk/2017/04/ubuntu-phone-no-further-updates-truly-dead


O mario_7

Informatyk-programista-kierownik, pracownik korporacji, od momentu otrzymania pierwszej płyty z Ubuntu 5.10 zagorzały fan open source i Linuksa (w szczególności Ubuntu). Lubi słuchać wszelkich odmian rocka i metalu. Gdy już odejdzie od komputera - lubi pograć w bilarda, wspinać się na ścianki oraz jeździć na rowerze i nartach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

3 komentarzy do “W czerwcu 2017 zakończy się wsparcie dla Ubuntu Phone