Koniec wsparcia dla Ubuntu 13.10 Saucy Salamander. 2


saucy13.10Wczoraj, czyli 17-go lipca 2014 roku, Canonical zakończył wsparcie dla wydania Ubuntu 13.10 Saucy Salamander, co oznacza, że formalnie zaprzestane zostały prace nad tym wydaniem i nie będą już również dla niego publikowanie aktualizacje bezpieczeństwa.

Najistotniejsze zmiany, które można było zauważyć w tym wydaniu, dotyczyły przede wszystkim okna Dasha (możliwość przeszukiwania setek różnych serwisów, dodawanie lub usuwanie soczewek (Scopes), przeglądanie wiadomości z popularnych serwisów społecznościowych – wszystko bezpośrednio z okna Dasha). To kolejne wydanie, które traci wsparcie po okresie zaledwie 9-ciu miesięcy.

Tym samym obecnie w gronie oficjalnie wspieranych wydań pozostają:

Tym, którzy korzystają jeszcze z Ubuntu 13.10, zaleca się aktualizację do wydania 14.04. Aby to ułatwić, firma Canonical przygotowała stosowną dokumentację:
https://help.ubuntu.com/community/TrustyUpgrades.

Dla mających problemy z językiem angielskim, zagadnienie aktualizacji systemu zostało opisane w naszym Przewodniku po Ubuntu 14.04 Trusty Tahr. Również na forum zamieściliśmy poradnik, w jaki sposób zaktualizować Ubuntu do nowszego wydania.

Po informacje co nowego w Ubuntu 14.04 odsyłam do naszego artykułu z dnia premiery tego wydania. Dla osób preferujących nową instalację zebraliśmy w jednym miejscu listę najczęściej przeprowadzanych tuż po instalacji systemu czynności.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2 komentarzy do “Koniec wsparcia dla Ubuntu 13.10 Saucy Salamander.