Ubuntu 18.04 w wersji Beta już dostępne do testowania 1


Logo UbuntuW dniu 6 kwietnia udostępniona została wersja Beta Ubuntu 18.04 (wraz z odmianami Kubuntu, Xubuntu i innymi). Jest to przedostatni krok przed wydaniem wersji stabilnej pod koniec miesiąca. Nie przewiduje się już drastycznych zmian w samym systemie. Obecnie nacisk kładziony jest na wyeliminowanie wszelkich niedociągnięć. Testować można zarówno na prawdziwym sprzęcie, jak i w środowisku zwirtualizowanym.

Warto zapoznać się z notatkami wydania i znanymi błędami: Ogłoszenie wydania Ubuntu 18.04 Beta (język angielski)

Zgłaszać można wszelkiego rodzaju błędy, które są jeszcze obecne w systemie. 19 kwietnia nastąpi zamrożenie zmian i wydanie wersji „Release Candidate” – kandydata do stabilnego wydania. Jeśli nie zostaną wykryte żadne krytyczne problemy – 26 kwietnia pojawi się wersja finalna.

Jak zgłaszać błędy: Reporting Bugs (język angielski)
Doświadczeniami z testowania można też podzielić się na naszym forum: Testujemy Ubuntu 18.04 LTS (Bionic Beaver)


O mario_7

Informatyk-programista-kierownik, pracownik korporacji, od momentu otrzymania pierwszej płyty z Ubuntu 5.10 zagorzały fan open source i Linuksa (w szczególności Ubuntu). Lubi słuchać wszelkich odmian rocka i metalu. Gdy już odejdzie od komputera - lubi pograć w bilarda, wspinać się na ścianki oraz jeździć na rowerze i nartach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Komentarz do “Ubuntu 18.04 w wersji Beta już dostępne do testowania